Szkody związane procesem budowlanym

Przystępując do budowy, marzymy o idealnym domu. Niestety realia często są inne, a błędy budowlane są zmorą wielu inwestorów. Poradź się jak uniknąć błędów, na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby Twój dom rzeczywiście był idealny.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Inżynier Budownictwa
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 paź 2012, 9:11
Szkody związane procesem budowlanym

autor: Inżynier Budownictwa » 03 paź 2012, 10:47

Witam wszystkich
Jestem inżynierem budownictwa od wielu lat prowadzę różnego rodzaju budowy, jako kierownik. Niestety ostatnie zdarzyło się, że popełniłem błąd. Inwestor stwierdził liczne wady, nieprawidłowości i rozbieżności z dokumentacją projektową dokładnie mówiąc:
1. krzywe ściany wykusza elewacji frontowej
2. wykraczające poza linię zabudowy schody wejściowe
3. zbyt niskie posadowienie budynku
4. krzywe ściany fundamentowe
5. niezgodnie z projektem miejsce oparcia płatwi
6. brak zabezpieczenie grzybobójczego części materiału więźby dachowej
Nie będą się tu tłumaczył jak do tego doszło bo nie o to chodzi. Stało się ale od tego każdy Inżynier Budownictwa musi posiadać ubezpieczenie obowiązkowe na 50 tys. Euro. Oczywiście posiadam i też zgodziłam się z inwestorem że niestety była to moja wina. Zgłosiliśmy szkodę do Towarzystwa ubezpieczeniowego i co się okazało Inwestor dostał odmowę oczywiście w której było że to nie jest wina kierownika tylko wykonawcy. Sprawa miała miejsce na początku 2011 roku więc trochę czasu minęło i ostatni na jednym z forum odnalazłem link do strony

[url]http://www.hanzaserwis.pl/dlaczego-hanza-serwis/analiza-mozliwosci-odszkodowawczych.html[/url]

jak to zobaczyłem to ręce mi opadły. Izba do której należę załatwia ubezpieczenie które nie działa bo Towarzystwo Ubezpieczeniowe nie wypłaca szkód.
Wszystkim inwestorem którzy mieli podobne przypadki lub borykają się z błędami radzę korzystanie z Kancelarii odszkodowawczych które wymuszą prawnie na Towarzystwie Ubezpieczeniowym wypłatę odszkodowania. Ja na szczęście trafiłem na ten link i Inwestor skorzystał z pomocy a ja nie musiałem płacić z własnej kieszeni za błędy które mi się zdarzyła chociaż sprawa była już na etapie składania pozwu. Mam nadzieję że mój wpis pomoże wszystkim którzy mieli lub mają podobne problemy
Pozdrawiam, Andrzej

Wróć do „Błędy budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów