Kolor dachówki.

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

snofi
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 paź 2012, 9:27
Kolor dachówki.

autor: snofi » 03 paź 2012, 10:05

Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum, witam Was wszystkich. Mam pytanie położyliśmy z żoną dachówkę ceramiczną firmy Wienerberger Koramic Renesansowa L15 angoba szlachetna podstawa w kolorze mahoń, kupując tą dachówkę w hurtowni nie zostaliśmy poinformowani z możliwością różnic kolorystycznych tej że dachówki. Gdy przywieźli dachówkę na plac budowy pisało żeby mieszać zawartość paczek w czasie układania, więc (chociaż dekarze o tym wiedzieli) poinformowałem ich, tak uczynili. Po zakończonej pracy (dach jest 4-spadowy) zobaczyłem, że kolor dachówki jest na dwóch największych połaciach tak różnorodny, że razi w oczy jak świeci słońce. Zgłosiłem to do firmy Wienerberger , chociaż powinienem zgłosić to do hurtowni. Przyjechał pan zrobił zdjęcia i poinformował mnie, że przy tej dachówce jest napisane, że mogą być różnice w kolorze, ale zgodnie z "PrPN-EN 1304 Dachówki ceramiczne do nieciągłego układania Definicje i specyfikacja produktów" punkt 6
" Barwa zgodna z wzorcem, dopuszcza się nieznaczne różnice odcieni barwy;" u nas jest tragedja.
W dalszej rozmowie stwierdził, iż dekarz powinien mi o tym powiedzieć, że są takie różnice w barwie, ułożyłem na ziemi cztery sztuki z pozostałych, różnic nie widać, pan odwrócił dachówki ( ja się na tym nie znam, ale są tam numery bodajże serii wyprodukowanej- są różne) poprosił, żebym ściągnął najjaśniejszą i najciemniejszą dachówkę i zrobił zdjęcia serii. Tu moje pytania czy seria produkcji powinna się różnić, czy dachówka powinna wyglądać jakby spłynął z niej kolor i gdzie mogę znaleźć biegłego rzeczoznawcę z okolicy Oławy w dziedzinie dachówki. Za żądałem wymiany dachówki lub zwrotu poniesionych kosztów. Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam

Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Gotowe projekty domów