czy ważne jest podpięcie do pionu?

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

panwaldi
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2012, 0:29
czy ważne jest podpięcie do pionu?

autor: panwaldi » 23 wrz 2012, 12:09

Witam

Mam łazienke 2x2m. Na środku jednej ze ścian jest pion kanalizacyjny. Po prawej stronie mam wc, które jest przyłączone rurą fi110 do pionu.
A po lewej stronie od pionu mam prysznic ( potem tą samą rurą fi50 po pokonaniu kąta 90 stopni wpływają do tej rury nieczystości ze zlewozmywaka, zmywarki i po następnym kącie 90 stopni nieczystości umywalki i pralki) i ta rura jest podłączona do pionu trójnikiem, który znajduje się niżej niż ten trójnik co łączy wc.

1. Czy to ważne, że jest taka kolejność, czy to jest bez znaczenia.
Dodam, że jestem w trakcie remontu mieszkania i tej łazienki, mieszkanie jest z lat 60, ale piony są wymienione i wszystko idzie pcv, ale w łazience było czuć nieprzyjemne zapachy. Nie wiem co było powodem.

2. Proszę też o odpowiedź, czy będzie prawidłowo, jak na przeciwległej ścianie do pionu umieszczę umywalkę oraz pralkę i żeby odciążyć tą rurę fi50 (z prysznicem, zmywarką i zlewem) zejdę następną rurą fi50 pionowo w dół w ścianie od umywalki i następnie pod wylewką po podłodze puszczę na odcinku 2metry rurę do pionu kanalizacyjnego, ale nie wiem jaki musi być minimalny spadek, bo będzie też na tej podłodze ogrzewanie wodne podłogowe i nie wiem czy to się zmieści pod wylewką.
3. czy można by użyć na to rurę fi 40?
4. czy ewentualnie mogłaby zostać ta jedna rura fi50 na wszystko(prysznic, zlew, zmywarka, pralka, umywalka + te dwa załamania po 90 stopni)

Proszę o odpowiedzi fachowców, Wam to zajmie 5 minut, a mi umożliwi przeprowadzenie poprawnego remontu.
Sorki za amatorski język jeśli coś jest niejasne, spróbuję uściślić, z góry dzięki za wszelkie rady.
panwaldi

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: czy ważne jest podpięcie do pionu?

autor: Bolas » 25 wrz 2012, 20:34

Odpowiem na ostatnie pytanie bo reszty nie jestem w stanie zrozumieć choćbym nie wiem jak się starał zrozumieć opis.
Podłączenie każdorazowo kolejnego przyboru który będzie używany jednocześnie powinien powiększać rozmiar kształtek o jeden do góry. Jeżeli nie będą one pracowały jednocześnie można ciągnąć w większości 50. Należy unikać załamać 90 chyba że to wyjście ze ściany np do syfonu.


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

Gotowe projekty domów