Problem z ogrzewaniem

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Timon120777
Re: Problem z ogrzewaniem

autor: Timon120777 » 17 wrz 2012, 14:05

nie wiem czy na tak małym przekroju rur bojler da radę ogrzać się grawitacyjnie stąd moja propozycja podłączenia 2 pompy
jesli sterownik nie obsługuje 2 pomp to tą od CWU możesz podłączyć do gniazdka ustawiając regulator czasowy aby załączał pompę rano powiedzmy na godzinę lub dwie a potem wieczorem w okresie korzystania przez rodzinkę z przyjemności wieczornej toalety.
da Ci to oprócz ciepłych kaloryferów równiez wymierną korzyść finansową- korzystanie ze stref czasowych do grzania CWU pozwala zaoszczędzic troszkę opału w skali sezonu.

jeśli z jakiegoś powodu chcesz pozostać przy jednej pompie to zamień chociaż obiegi tak aby na układ woda szła górnym a nie bocznym wyjściem trójnika i poprowadź to grubszą rurą niż do CWU. dodatkowo przykręć zawory przy zasobniku CWU aby zwiększyć tam opory przepływu. woda popłynie tam gdzie ma łatwiej czyli do kaloryferów a przeciez o to Ci chodzi

tomasz23u
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 10 wrz 2012, 19:23
Re: Problem z ogrzewaniem

autor: tomasz23u » 17 wrz 2012, 14:10

Dzięki wielkie za pomoc.
Pozdrawiam
tomasz

Timon120777
Re: Problem z ogrzewaniem

autor: Timon120777 » 17 wrz 2012, 14:54

podziękujesz jeśli moje sugestie odniosą pożądany skutek i oprócz ciepłej wody miał będziesz ciepło w domku czego Ci życzę
Pozdrawiam
Krzysiek


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: FB ext hit [Bot], Proximic [Crawler] i 86 gości

Gotowe projekty domów