Proszę o opinię fachowców na temat wykonania wieźby

Więźba dachowa to drewniana konstrukcja dachu, jego szkielet, który jest elementem konstrukcyjnym. Dlatego tak ważną sprawą jest jej dobre i bezpieczne wykonanie. Poznaj tajniki więźby dachowej i nie daj się zaskoczyć przy budowie dachu swojego domu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Nestoranto
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 07 wrz 2012, 9:22
Proszę o opinię fachowców na temat wykonania wieźby

autor: Nestoranto » 07 wrz 2012, 9:30

Witam.
Bardzo proszę o opinię Fachowców czy to co jest pokazane na zdjęciach jest trochę "niedopieszczone" wykonanie więźby ( tak ujął to wykonawca) czy zwykła prowizorka która oprócz estetyki będzie miało wpływ na wytrzymałość oraz stabilność całego dachu z pełnym deskowaniem oraz dachówką ceramiczną.

Z góry dziękuje.

https://picasaweb.google.com/107833073779650796462/FotoDachu?authkey=Gv1sRgCNbO3sic6PeS-gE#

Racek
Aktywny
Aktywny
Posty: 296
Rejestracja: 20 mar 2011, 13:56
Lokalizacja: mazowieckie
Re: Proszę o opinię fachowców na temat wykonania wieźby

autor: Racek » 07 wrz 2012, 19:46

To chyba jakiś żart jest :shock:

drab
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 418
Rejestracja: 02 mar 2011, 19:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontaktowanie:
Re: Proszę o opinię fachowców na temat wykonania wieźby

autor: drab » 08 wrz 2012, 6:21

Można przepuścić czasem szczelinkę albo jeden lub dwa pomylone zęby ale tego ci nikt normalny nie odbierze, to jakaś klęska!

Zabierz im piły spisz umowę jeśli nie masz i każ zwrócić za materiał który zniszczyli.
Nie mylą się tylko Ci którzy nic nie robią.

Awatar użytkownika
Janko60
Aktywny
Aktywny
Posty: 109
Rejestracja: 31 maja 2009, 6:05
Kontaktowanie:
Re: Proszę o opinię fachowców na temat wykonania wieźby

autor: Janko60 » 08 wrz 2012, 15:52

Problem leży w tym, kogo upoważniłeś do wykonania tych prac i kogo do nadzoru.
Najprawdopodobniej zadziałał bodziec finansowy i wpuściłeś uniwersalną ekipę
Fundamenty, mury dach, tanio, szybko, bez gwarancji.
Coraz więcej takich super ekip przemieszcza się po naszym kraju, choć muszę przyznać że niejednokrotnie są to bardzo dobrzy fachowcy, większość jednak to naciągacze i partacze.
Miałeś pecha, bo trafiłeś na partaczy i naciągaczy, teraz możesz tylko sprawę do sądu oddawać.
Jeżeli jest tak jak przypuszczam, to wybacz moją szczerość, ale nie szkoda mi takich inwestorów,
Sorry, prosisz o opinię, oto jest moja rozbierz to i postaw zgodnie ze sztuką budowlaną, masz to za co zapłacić chciałeś.
Pozdrawiam
janko

Nestoranto
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 07 wrz 2012, 9:22
Re: Proszę o opinię fachowców na temat wykonania wieźby

autor: Nestoranto » 08 wrz 2012, 20:36

@Janko60
Zgadzam się jak najbardziej z Twoją opinią. Co do ceny, wiadomo zawsze chce się jak najtaniej, ale z kolei cena była jak i u innych wykonawców z którymi rozmawiałem w swoim regionie, byli też i drożsi. Dziś zaprosiłem do obejrzenia kolejną ekipę, no i cóż, brakło im słów żeby mi coś powiedzieć. Krótko mówiąc szkoda gadać. Obawiam się, że sprawa skończy się w sądzie.
Podaję jeszcze kompletną sesje zdjęciową

https://picasaweb.google.com/107833073779650796462/7Wrzesnia2012?authkey=Gv1sRgCLaQ1_mr-OvKlgE

Odysss
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 19 sie 2012, 17:53
Re: Proszę o opinię fachowców na temat wykonania wieźby

autor: Odysss » 09 wrz 2012, 11:13

uuaaaa -naprawdę mocne foty ! to trzeba mieć stalowe nerwy żeby to oglądać !
Współczuję bardzo !
Na mój głupi rozum to tam żadne połączenie nie trzyma ! Więźba nie spełnia swojego zadania.

Chociaż nie płać - od razu reklamuj u niego że ma to poprawić (rozebrać i postawić na nowo ze swojego materiału) lub zapłacić za materiał.

A powiedz czy na wcześniejszych etapach wszystko grało ? Nie było wpadek wcześniej ? Zbrojenia dobrze robili ? w ogóle zgodnie z projektem ? popatrz czy wymiary masz jakie trzeba, czy okna i drzwi są tam gdzie powinny ;)
Pozdrawiam i życzę zdrowia!

Awatar użytkownika
Janko60
Aktywny
Aktywny
Posty: 109
Rejestracja: 31 maja 2009, 6:05
Kontaktowanie:
Re: Proszę o opinię fachowców na temat wykonania wieźby

autor: Janko60 » 09 wrz 2012, 12:26

Zdjęcia mówią same za siebie, brak poduszek betonowych pod nadproża i drewniane elementy, połączenia ścianek działowych też chyba nie mają wiązań.
Nadproża wypełnione prawdopodobnie zaprawą murarską bez zbrojeń, resztę uzupełni zapewne styropian. :wink:
O ile mury robiła też ta ekipa to strasznie się dziwię że ktoś pozwolił im podchodzić do więźby.
Nie winię tu ekipy, bo robią co potrafią żeby przeżyć, ale ktoś sprawuje nadzór nad budową i to on powinien teraz ponosić konsekwencje.
Jeśli jednak takowego (inspektora nadzoru) nie było, no to jak to powiadają cierp ciało czegoś chciało
Pozdrawiam
janko

ps. tak na marginesie, mógłbyś napisać co to za projekt, bo przerażają mnie niektóre rozwiązania

Odysss
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 19 sie 2012, 17:53
Re: Proszę o opinię fachowców na temat wykonania wieźby

autor: Odysss » 09 wrz 2012, 15:49

Hej Janko!
-
brak poduszek betonowych pod nadproża
z tym aż tak źle nie jest - w większości nadproży (szczególnie w ścianach nośnych) widzę przemurowania z cegły więc jest ok. A w środek eLek może wrzucili jakieś pręty dodatkowe. A lane nadproża wątpię by dali w ogóle bez zbrojenia ? -inwestor może napisze.

P.S.
U mnie KB powiedział że porotherm ( u mnie taki, tutaj podobny) to dobry materiał i niekonieczne jest wykonywanie poduszek ;)

Nestoranto
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 07 wrz 2012, 9:22
Re: Proszę o opinię fachowców na temat wykonania wieźby

autor: Nestoranto » 09 wrz 2012, 15:53

Janko60 pisze:Zdjęcia mówią same za siebie, brak poduszek betonowych pod nadproża i drewniane elementy, połączenia ścianek działowych też chyba nie mają wiązań.
Nadproża wypełnione prawdopodobnie zaprawą murarską bez zbrojeń, resztę uzupełni zapewne styropian. :wink:
O ile mury robiła też ta ekipa to strasznie się dziwię że ktoś pozwolił im podchodzić do więźby.
Nie winię tu ekipy, bo robią co potrafią żeby przeżyć, ale ktoś sprawuje nadzór nad budową i to on powinien teraz ponosić konsekwencje.
Jeśli jednak takowego (inspektora nadzoru) nie było, no to jak to powiadają cierp ciało czegoś chciało
Pozdrawiam
janko

ps. tak na marginesie, mógłbyś napisać co to za projekt, bo przerażają mnie niektóre rozwiązania

Jeżeli chodzi o robotę murarzy nie wiem czy aż tak bardzo jest do czego czepiać się, każdy etap był kontrolowany przez kierownika budowy. I chyba wszystko było robione zgodnie z projektem. Może są jakieś niedociągnięcia. Jeszcze raz to skonsultuje i myślę, że tu nie powinno być problemów jeżeli trzeba będzie coś poprawić. Więźbę robiła całkiem inna ekipa, nic wspólnego z murarzami. Murze proponowali mi wykonania również więźby ale podziękowałem. Chociaż wydaje mi się, że przy więźbie nie odwalili by takiej fuszerki jak tamta ekipa
Projekt domu nazywa się Dandys 1.
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2012, 16:06 przez Nestoranto, łącznie zmieniany 1 raz.

Nestoranto
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 07 wrz 2012, 9:22
Re: Proszę o opinię fachowców na temat wykonania wieźby

autor: Nestoranto » 09 wrz 2012, 16:01

Odysss pisze:Hej Janko!
-
brak poduszek betonowych pod nadproża
z tym aż tak źle nie jest - w większości nadproży (szczególnie w ścianach nośnych) widzę przemurowania z cegły więc jest ok. A w środek eLek może wrzucili jakieś pręty dodatkowe. A lane nadproża wątpię by dali w ogóle bez zbrojenia ? -inwestor może napisze.

P.S.
U mnie KB powiedział że porotherm ( u mnie taki, tutaj podobny) to dobry materiał i niekonieczne jest wykonywanie poduszek ;)


Wszędzie gdzie był lany beton, było robione zbrojenie. To akurat widziałem na własne oczy oraz sprawdzał KB.

Awatar użytkownika
DACHOŁAZ
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 331
Rejestracja: 03 sie 2008, 17:39
Lokalizacja: Świdnica
Kontaktowanie:
Re: Proszę o opinię fachowców na temat wykonania wieźby

autor: DACHOŁAZ » 09 wrz 2012, 16:27

Znam ten projekt, zdjęcia roboty nie pokrywają się z papierami. Pomijam szczegóły ,cała bryła odstaje od projektu.

Zapłać cieślakom i niech idą coś nowego tworzyć :P

Nestoranto
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 07 wrz 2012, 9:22
Re: Proszę o opinię fachowców na temat wykonania wieźby

autor: Nestoranto » 09 wrz 2012, 16:35

DACHOŁAZ pisze:Znam ten projekt, zdjęcia roboty nie pokrywają się z papierami. Pomijam szczegóły ,cała bryła odstaje od projektu.

Zapłać cieślakom i niech idą coś nowego tworzyć :P

Pisze Pan o robocie również murarzy, czy tylko cieśli?
Oraz za co płacić cieślom?

Awatar użytkownika
DACHOŁAZ
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 331
Rejestracja: 03 sie 2008, 17:39
Lokalizacja: Świdnica
Kontaktowanie:
Re: Proszę o opinię fachowców na temat wykonania wieźby

autor: DACHOŁAZ » 09 wrz 2012, 16:46

Jestem cieślą,komentarz do pracy ciesielskiej. Kiszka :(

Odysss
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 19 sie 2012, 17:53
Re: Proszę o opinię fachowców na temat wykonania wieźby

autor: Odysss » 09 wrz 2012, 16:47

Oraz za co płacić cieślom?

podłączam się ;)

Nestoranto
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 07 wrz 2012, 9:22
Re: Proszę o opinię fachowców na temat wykonania wieźby

autor: Nestoranto » 09 wrz 2012, 16:47

DACHOŁAZ pisze:Jestem cieślą,komentarz do pracy ciesielskiej. Kiszka :(

ok, dzięki za komentarz.


Wróć do „Więźba dachowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 9 gości

Gotowe projekty domów