Renowacja scian piwnicy

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

PaleNisko
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 09 sie 2012, 0:28
Renowacja scian piwnicy

autor: PaleNisko » 09 sie 2012, 0:36

Witam.

Mieszkam w poniemieckim, 80letnim budynku. W piwnicy mam cegłę, na ktorej polozony jest taki piaskowy, sypiacy się podklad, na ktory polozona jest z kolei farba. W niektorych miejscach troche sie kruszy i odpada, wiec widac cegłę.

Chciałbym to odnowic pod pokoj dla zwierząt(ptaki, gryzonie, gady). Zalezy mi na tym, aby było tanio i estetycznie. Sytuację komplikuje jednak wilgoć w piwnicy i fakt, ze fundamenty są tak z 1m pod poziomem gruntu. Jak jest mokro, to czasem przez sciany przesiąka woda:P

I teraz czym to zrobic? Moja pierwsza mysl to zbic/zetrzec farbe i troche tego piaskowego czegoś, na to grunt, na to nalozyc zaprawe murarską, na to znowu regips i pomalowac tanią farbą na ciemną zieleń.

Może być? Mam 25lat i słabo się znam na budownictwie, jednak mam duży zapał, silną wolę i doświadczenie z jednej dwumiesięcznej pracy na "wykończeniówce" jako pomocnik.

Pozdrawiam!

IWB
Re: Renowacja scian piwnicy

autor: IWB » 09 sie 2012, 5:00

chłopie to chyba żart !

masz 2 miesiące niby doświadczenia w pracy papierkowej na budowie ( trzepanie worków po cemencie) a chcesz pozbyć się TANIO wilgoci w piwnicy ??? TANIO można wypić wino pod sklepem a nie wykonać izolację wodochronną na fundamentach, ktorych już nie masz i nie stety te prace i roboty wymagają dość dużo doświadczenia i materiałoznawstwa oraz wiedzy.

tynk się sypie, woda pcha się szczelinami a ty chcesz tylko to zdrapać zagruntować atlasem i pomalować .... życzę sukcesów ale nie w izolacjach i budownictwie.

nie bierz się za coś czego nie potrafisz nawet opisać, no chyba że chcesz zostać BOHATEREM W SWOIM DOMU

PaleNisko
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 09 sie 2012, 0:28
Re: Renowacja scian piwnicy

autor: PaleNisko » 09 sie 2012, 7:05

nie chce pozbyc sie wilgoci w piwnicy, tylko mowie jakie mam warunki...

Wilgoc to swoja droga, wezme porzadna firme od okopania budynku i osuszenia murow. Tylko jak sciany zrobic zeby bylo estetycznie..

wykonawca max
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 22 kwie 2012, 17:14
Lokalizacja: Ruda Śląska
Re: Renowacja scian piwnicy

autor: wykonawca max » 09 sie 2012, 15:30

...jak jest wilgoć w piwnicy, niestety trzeba zrobić izolację obwodową budynku, co wiąże się z jego obkopaniem do fundamentu, podsuszeniu i zrobieniu izolacji. Są specjalne masy bitumiczne, folie kubełkowe, hydroizolacje jedno i dwuskładnikowe do wykonania tych prac. Jeśli jest izolacja zewnętrzna wtedy można zająć się wnętrzem - suszenie- suszenie- suszenie. Jak jest sucho zajmujemy się ścianami, tynk spękany ,głuchy trzeba skuć położyć nowy zagruntować przed kolejną warstwą, można malować kłaść płytki itp.
Inne sposoby zabezpieczenia się przed wilgocią od wewnątrz to szkoda kasy i roboty musi to zostać wykonane zgodnie ze sztuką budowlana a to wiąże się z wiedzą.
Można zrobić tzw iniekcję krystaliczną ale to koszta bardzo duże :(

PaleNisko
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 09 sie 2012, 0:28
Re: Renowacja scian piwnicy

autor: PaleNisko » 09 sie 2012, 22:26

a nie moge olac wilgoci i zamiast miec mokre sciany z 50letnia zaprawa, miec mokre sciany z nowa gładzią pomalowaną na zielono farbą/ fugą jakąś?

Wiosna za rok bedzie robiona izolacja calego budynku i wynajmiemy profesjonalna ekipe budowlana. Chodzi o to, zeby przez ten rok to wygladalo troche lepiej tanim kosztem.

PaleNisko
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 09 sie 2012, 0:28
Re: Renowacja scian piwnicy

autor: PaleNisko » 10 sie 2012, 17:17

Super, zaspamowaliście temat pisząc jakim jestem debilem i niedorozwojem, a teraz nikt mi nie pomoże bo nikomu nie chce się przebijać przez poprzednie posty.

Na wszelki wypadek napisze krotko jeszcze raz:
Czasem mam trochę wilgoci w piwnicy i chcę dalej ją mieć. Pytanie tylko w jaki sposób na tych ścianach położyć teraz gładź/gips czy co ja tam potrzebuję - nie wiem. Mam na cegle warstwe jakiegoś zoltego gruboziarnistego piasku, a na tym sypiącym się podkładzie farbe/tynk.
I chcialbym na to polozyc ta cementową siwą masę murarską.

Co mam kupić i jak to zrobić?

WallDecor
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 04 wrz 2012, 11:06
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Renowacja scian piwnicy

autor: WallDecor » 04 wrz 2012, 17:28

Jak położysz gładź (a już szczególnie gips) na ścianę z wilgocią tzw. kapilarną to ci ten gips bardzo szybko odpadnie :)

Dlatego koledzy piszą, że trzeba najpierw pozbyć się wilgoci potem brać się za ścianę. Inaczej to syzyfowa praca cię czeka.

Jak ci się chce to tanim kosztem możesz położyć tynk strukturalny (masque, puento - patrz strona w stopce) , ale czy nie odpadnie jak podsiąknie to ci nie zagwarantuje.

Koszt za m2 coś koło 20-25 zł.
WallDecor
-------------------------------------------------------------------------------------
Salon dekoracji wnętrz - tynki, farby dekoracyjne, tapety, sztukateria, panele gipsowe 3d


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów