mam pytanie czy pod cekol c 45 nakladajac na tynk trzeba dac

Bez materiałów chemii budowlanej nie można wyobrazić sobie żadnych prac budowlanych i remontowych. Wybór materiałów jest ogromny, a ciągle pojawiają się nowe, ciekawe produkty. Jakie materiały zastosować w konkretnym przypadku? Które ułatwią i usprawnią budowę i remont? Czym tynkować, malować, impregnować, kleić, uszczelniać i czyścić?

Moderator: Deitermann

versace77
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 15 sty 2008, 16:08
Kontaktowanie:
mam pytanie czy pod cekol c 45 nakladajac na tynk trzeba dac

autor: versace77 » 15 sty 2008, 16:49

mam nastepujace pytanie czy pod cekol c 45 nakladajac na tynk cementowo-wapienny trzeba dac jakis grunt ,oraz czy lepiej nakladac cekol C 45 duza paca np.60 cm czy mala chodzi mi o to czy wplywa to pozniej na druga warstwe jest mniej polaczen,oraz czy cekol C 45 mozna nakladac mokre na mokre ,a jezeli tak to ktora technologia jest lepsza .

DRAKENS
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 20 lut 2008, 21:33

autor: DRAKENS » 21 lut 2008, 20:10

Trzeba ścianę zagruntować a co do pacy to nie ma reguły mi najlepiej robi się 40cm. A co do nakładania to nie nakłada się mokre na mokre

meszech
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 kwie 2008, 13:23

autor: meszech » 05 kwie 2008, 13:44

chcę tylko dodać że Cekol przy nie dostatecznej grubości drugiej warstwy i nie właściwej gęstości rozrobionej masy rozwarstwia się przy szlifowaniu co widać po pomalowaniu na oświetlonej pod odpowiednim kątem ale nie koniecznie.Także cekol jest dobrym gipsem ale tylko wtedy gdy uwzględni się te właśsiwości gipsu

CEKOL
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 05 cze 2007, 11:58
Kontaktowanie:

autor: CEKOL » 10 kwie 2008, 19:46

Witam!
CEKOL C-45 można nakładać tylko i wyłącznie na wysezonowany i wyschnięty tynk cementowo – wapienny (okres sezonowania powinien wynosić przynajmniej 1 miesiąc). Przed położeniem gładzi powierzchnię tynku cementowego należy zagruntować emulsja gruntującą CEKOL DL-80. Nie ma większego znaczenia jakiej wielkości narzędzia zostaną użyte. Druga warstwę najlepiej nakładać po związania pierwszej. Należy wtedy przed nałożeniem drugiej warstwy pierwszą zagruntować emulsją gruntującą.

Jedrzej
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 14 lis 2007, 20:34
Lokalizacja: okolice Kielc

autor: Jedrzej » 19 lut 2009, 16:56

długość pacy zależy jak kto lubi i jak mu jest lepiej ja natomiast wole długą 600mm, i z tym gruntowaniem to na tynk nie rozcięczaj z woda go tylko taki jaki jest na 1 warstwe też możesz nie rozcięczać a najlepiej nakładać pędzlem malarskim

karbud
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 06 mar 2009, 21:01

autor: karbud » 06 mar 2009, 21:41

Witam!!!

Od kilku lat robie Cekolem C-45.
Co do pacy to im dłuższa tym lepiej ponieważ dłuższa niweluje więcej nierówności, a małą pacą to glify można obrabiać.
Tynki wapienne (tradycyjne), powierzchnie pokryte farbą i inne oprócz płyty gk należy zagruntować unigruntem, można go nakładać pędzlem ławkowcem, wałkiem lub natryskiem. Przed drugą warstwą należy zrobić przecierkę pierwszej i odpylić za pomocą np. szczotki, oczywiście bez przesaady z ty odpylaniem wystarczy przemieść, drugą warstę nakładamy dopiero po upływie min doby pod warunkiem, że w tym czasie gips wysechł.
Cekol jest jednym z trudniejszych gipsów do pracy.
Powodzenia
Kar-Bud

konkret2
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 839
Rejestracja: 07 sty 2012, 19:01
Re: mam pytanie czy pod cekol c 45 nakladajac na tynk trzeba

autor: konkret2 » 15 kwie 2012, 18:58

Czyli jest to totalnie beznadziejny produkt skoro trzeba go gruntować po pierwszym razie. Rozumiem ,że popsuł się ale czy gruntowanie ma być rozwiązaniem? Szlifowanie pomiędzy nakładaniem- absurd.

Awatar użytkownika
gambit65
rekomendowany doradca
Posty: 371
Rejestracja: 24 gru 2007, 12:56
Lokalizacja: mława
Kontaktowanie:
Re: mam pytanie czy pod cekol c 45 nakladajac na tynk trzeba

autor: gambit65 » 04 wrz 2012, 16:18

Grunt, cekol szpachlowy, wystające ryski po wyschnięciu lekko zeskrobać szpachelką , ostateczna warstwa cekol finisz najlepiej gotowy. Bardzo dobry produkt .


Wróć do „Chemia budowlana”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów