Wanna z hydromasażem czy prysznic?

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Ilonka
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 wrz 2010, 19:54
Wanna z hydromasażem czy prysznic?

autor: Ilonka » 02 wrz 2010, 5:41

W końcu przyszła pora w remontach na moją łazieneczkę, która biedna czekała na to, żeby w końcu się nią zająć od 3 lat! Czekała już tyle, że teraz chciałabym, żeby była moją ostoją relaksu. Zastanawiam się teraz, w co ją wyposażyć - co jest lepsze? Wanna z hydromasażem, czy może lepiej jakiś wypasiony prysznic? Nie mogę się zdecydować, więc może coś poradzicie?

cace
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 02 wrz 2010, 17:37
Re: Wanna z hydromasażem czy prysznic?

autor: cace » 02 wrz 2010, 17:44

jak chcesz wannę z hydromasażem tzn, że masz miejsce :) ja wybrałabym wannę można poleżeć odpocząć we dwójkę lub samemu :) i czasem ewentualnie gdy potrzebujesz coś przeprać to też jest gdzie :) Jeżeli miejsca by Ci brakowało to bierz prysznic z biczami wodnymi!
mój pierwszy dom :)

Picadoor
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 02 lis 2009, 13:56
Lokalizacja: Kraina Wielkich Bajor
Re: Wanna z hydromasażem czy prysznic?

autor: Picadoor » 06 wrz 2010, 21:14

Witam

Jedno i drugie bywa fajne, pod warunkiem, że pochodzi od uznanego producenta-dostawcy. W naszych warunkach twardej, zakamienionej wody czar zapewne wielkiej przyjemności z kąpieli pryska dosyć szybko.
Do tego należy pamiętać o obowiązkowej (inaczej kąpiel bywa nawet zabójcza) dezynfekcji systemu dysz wykonywanej specjalnie do tego celu przeznaczonymi (wcale nie tanimi) preparatami. Praktycznie po każdej kąpieli, ponieważ w warunkach wysokiej wilgotności, niedostatku powietrza (w dyszach) i cieple, system hydromasażu staje się wylęgarnią groźnych drobnoustrojów. Podobnie jak klima.
Nasza woda, która w ogromnej większości jest twarda i nieuzdatniona potrafi skutecznie wykończyć każdy sprzęt - przy czym te naprawdę dobre tej agresji dość długo się opierają.
Dlatego moim skromnym zdaniem warto czasem przemyśleć dokładnie sens kupna bajerów z wodotryskiem na rzecz rzeczy prostszych, tańszych i mniej wymagających, a dających równie sporo komfortu.

pozdro
picadoor

PieknyBorys
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 wrz 2010, 4:32
Re: Wanna z hydromasażem czy prysznic?

autor: PieknyBorys » 08 wrz 2010, 4:40

Moja żona uparła się na wannę, ale nie powiem, żeby mi to jakoś specjalnie przeszkadzało ;) Sam też lubię sobie od czasu do czasu zamknąć się w łazience i oddać się chwilom relaksu. Póki co nie mamy wanny z hydro, tylko wkładaną do środka matę, ale to nie to samo... Ale żonka już sobie wypatrzyła taką jedną z Laminexu, doradzicie?

-www.laminexbath.com.pl/pl/produkty/wanny.html/pid/106/Scandi_190RX/

marcel22
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 09 wrz 2010, 8:40
Re: Wanna z hydromasażem czy prysznic?

autor: marcel22 » 09 wrz 2010, 8:52

Osobiście posiadam prysznic ale nie raz miałem możliwość korzystania z wanny. Prysznic dlatego bo szybciej można wziąć kąpiel, nie przepadam za długim siedzeniem w wannie. Kilka tygodni temu musiałem wymienić odpływ do natrysków ponieważ stary, zamontowany razem z prysznicem nie działał jak należy. Na forum polecono mi geberit i jak na razie w pełni z niego korzystam bez najmniejszych awarii. Myślę że opłacało się wydać kilka groszy więcej.

KlamkiDrzwiowe
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 10 wrz 2010, 10:00
Re: Wanna z hydromasażem czy prysznic?

autor: KlamkiDrzwiowe » 10 wrz 2010, 10:42

Najlepiej byłoby mieć i wannę i prysznic. Wanna bardzo relaksuje i odpreża,natomiast prysznic ma nas pobudzić odświeżyć. Jeżeli masz miejsce to wybierz dobrą wannę z hydromasażem. Naprawdę fajna sprawa.

Ilonka
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 wrz 2010, 19:54
Re: Wanna z hydromasażem czy prysznic?

autor: Ilonka » 14 wrz 2010, 7:35

Zdecydowałam się w końcu na wannę z serii ScandiSpa :] Dowiedziałam się, że są produkowane na rynek skandynawski, a chyba wszyscy wiedzą jakiego oni mają fisia na punkcie SPA, sauny i innych takich.

No i będę w końcu mogła się porządnie powylegiwać z małżem :D Choć zastanawiamy się jeszcze czy nie dałoby się jakoś tak pomajstrować z układem pomieszczenia, żeby wstawić też prysznic, tylko za rok.

Picadoor
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 02 lis 2009, 13:56
Lokalizacja: Kraina Wielkich Bajor
Re: Wanna z hydromasażem czy prysznic?

autor: Picadoor » 16 wrz 2010, 21:06

hmmm, to brzmi jak przechwałka, coś jakby: na co mię (celowo użyłem tego zwrotu) stać i co mogę jeszcze. Przykre to i smutne. To się nazywa chyba pychą, prawda?

pozdro
picadoor

Instaleks
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 06 wrz 2010, 10:03
Re: Wanna z hydromasażem czy prysznic?

autor: Instaleks » 21 wrz 2010, 17:46

Wanna z pewnością jest bardzo odprężajaca,więc myślę ze będziesz zadowolony z tego wyboru. Napisz po jakimś czasie jak sie sprawuje.

koliberek
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2010, 17:49
Re: Wanna z hydromasażem czy prysznic?

autor: koliberek » 29 wrz 2010, 11:00

Obecnie mam zwykłą wannę (Dropp z Laminexu, więc od razu odpowiem, że firma solidna, bo wanna dobrze służy od lat), ale chcę wymienić na taką z hydromasażem. Koleżanka ma, byłam, wypróbowałam i jestem przekonana. Trochę się obawiam tych wszystkich problemów z utrzymaniem jej w czystości, ale chyba jest to wykonalne, skoro tyle osób ma takie wanny :)

Ilonka
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 wrz 2010, 19:54
Re: Wanna z hydromasażem czy prysznic?

autor: Ilonka » 05 paź 2010, 22:46

hmmm, to brzmi jak przechwałka, coś jakby: na co mię (celowo użyłem tego zwrotu) stać i co mogę jeszcze. Przykre to i smutne. To się nazywa chyba pychą, prawda?


Ani trochę pycha - tym bardziej, że wanna porządna, ale nie jakaś wygórowana cenowo. Jakbym chciała się przechwalać to bym pewnie napisała, że zrobiłam sobie diamentową wannę ;)
ScandiSpa jest polskie i nie ukrywam, że to, że jest to rodzima firma, a co za tym idzie nie kosztuje tyle co samochód, było jednym z ważniejszych powodów wyboru.

Nie rozumiem czemu niektórzy starają się znajdować w ludziach to co najgorsze. Ja się po prostu cieszę :) A parę osób zaangażowało się w temat, więc pomyślałam, że powiem na czym stanęło

Picadoor
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 02 lis 2009, 13:56
Lokalizacja: Kraina Wielkich Bajor
Re: Wanna z hydromasażem czy prysznic?

autor: Picadoor » 06 paź 2010, 22:30

Witam

Co prawda to odbiega od tematu, ale dygresja sama się ciśnie na usta.

Ilonka napisała:
Ani trochę pycha - tym bardziej, że wanna porządna,...


Gdyby tak było, to tekst byłby typowo informacyjny. Coś w stylu:
Zdecydowałam się jednak na taką, a taką, najbardziej mi odpowiada pod wieloma względami. Myślę, że nie będę żałowała wyboru. Dzięki za pomoc.

Ale....tak nie było, przykro mi, nie zmienię zdania ponieważ forma tej wypowiedzi ma jaskrawe znamiona zwykłej przechwalanki.

Bo to poniżej jest już zbędne, a chyba obliczone na wywołanie wyłącznie opisanego przeze mnie pewnego wrażenia:

...a chyba wszyscy wiedzą jakiego oni mają fisia na punkcie SPA, sauny i innych takich.

No i będę w końcu mogła się porządnie powylegiwać z małżem Choć zastanawiamy się jeszcze czy nie dałoby się jakoś tak pomajstrować z układem pomieszczenia, żeby wstawić też prysznic, tylko za rok.



P.S. wypowiedź nie musi zawierać bezpośrednio w tekście wyrażeń określających obrzydliwe bogactwo aby nosić znamiona pysznej przechwałki. Wystarczy, gdy to jednoznacznie wynika z podtekstów, sugestii, w postaci mało znaczących, nieistotnych i całkowicie zbędnych informacji dla zrozumienia sedna sprawy.
To tak dla wiadomości część definicji pychy.
pozdro
picadoor

Lintoln
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 07 paź 2010, 11:01
Lokalizacja: Kraków
Re: Wanna z hydromasażem czy prysznic?

autor: Lintoln » 11 paź 2010, 9:05

nie chce się wdawać w kłótnie, aczkolwiek jeśli miałbym możliwość wstawienia obu rzeczy, to tak bym zrobił. prysznic można wziąć przed pracą, lub wieczorem zaraz przed pójściem spać, a wanna to świetny motyw na relaks w dłuższe wieczory itp. aczkolwiek jeśli musiałbym wybierać, wybrałbym prysznic - mniej miejsca, szybsze i tańsze rozwiązanie...

Yoanna
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 02 lip 2012, 10:10
Re: Wanna z hydromasażem czy prysznic?

autor: Yoanna » 04 wrz 2012, 10:49

Jeśli zależy Ci na relaksie to wydaje mi się, że lepsza byłaby wanna z hydromasażem. Będziesz mieć w domu własne jakuzzi i domowe spa :) ja sobie zamówiłam z tej strony http://www.lazienka.com.pl/category/wan ... dromasazem - polecam :)

GlazuraStrzelin
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 18 lis 2011, 21:48
Re: Wanna z hydromasażem czy prysznic?

autor: GlazuraStrzelin » 04 wrz 2012, 13:37

Wart mieć zarówno prysznic jak i wannę. Pierwszy jest odświeżający,natomiast wanna i to w dodatku z hydromasażem jest bardzo relaksująca. Wszystkie te rzeczy znajdziecie u nas,zapraszam.


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości

Gotowe projekty domów