Obrzeża ogrodowe - jakie najlepsze?

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Jonny
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 07 lip 2012, 17:03
Obrzeża ogrodowe - jakie najlepsze?

autor: Jonny » 17 sie 2012, 15:26

Jestem na etapie tworzenia od podstaw mojego ogrodu. Chcę za pomocą obrzeży ogrodowych zrobić fajne kształty w rabacie oraz oddzielić trawnik od ścieżek. Jakie obrzeża mi polecacie? Podobno są różne rozmiary do różnych nawierzchni.

IWB
Re: Obrzeża ogrodowe - jakie najlepsze?

autor: IWB » 17 sie 2012, 17:42

jakie to proste:

Obrazek

zygota
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 18 lip 2012, 19:37
Lokalizacja: Ze wsi
Re: Obrzeża ogrodowe - jakie najlepsze?

autor: zygota » 20 sie 2012, 9:02

Tak, ITB ma rację, że jest to bardzo proste w montazu i ładnie wygląda. Ale jeżeli chodzi o wybór, to tutaj możesz troche poczytać jakie rozmiary i typy mozna stosować do różnych rodzajów nawierzchni: http://rolmarket.home.pl/blog/?p=658.

IWB
Re: Obrzeża ogrodowe - jakie najlepsze?

autor: IWB » 20 sie 2012, 10:32

tylko że te które prezentuję są betonowe :-)

zygota
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 18 lip 2012, 19:37
Lokalizacja: Ze wsi
Re: Obrzeża ogrodowe - jakie najlepsze?

autor: zygota » 04 wrz 2012, 8:31

Betonowe wyglądają na bardziej solidne, ale nie wiem czy są takie, bo beton też sie niszczy, pęka przy złych warunkach atmosferycznych, a plastikowe są podobno trwałe i do tego łatwiejsze w obsłudze - mozna montować je samemu. Ale to tylko moje domysły, bo nie jestem ekspertem.

Ale rzeczywiście ładnie to u Ciebie wygląda z betonowymi.

Jonny
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 07 lip 2012, 17:03
Re: Obrzeża ogrodowe - jakie najlepsze?

autor: Jonny » 11 wrz 2012, 12:52

Zdecydowałem się na plastikowe eko-bordy i nie żałuję - zamontowałem je mega szybko i do tego serio dały się wyginać, że hej ;) Nie pozostaje mi nic jak tylko je polecić!

Acha, no i wygląda to wszystko porządnie, nie kiczowato, czego się troche obawiałem.

dombal.com.pl
1 - ostrzeżenie!
Posty: 24
Rejestracja: 10 wrz 2012, 11:29
Kontaktowanie:
Re: Obrzeża ogrodowe - jakie najlepsze?

autor: dombal.com.pl » 12 wrz 2012, 8:50

Fajna alternatywą jako odgrodzenie zieleni od innej nawierzchni w ogrodzie jest Bruk dębowy. Można z niego wydzielać rabaty, oraz ścieżki.
Firma Dombal działa na rynku od 1996 roku. Od lat zajmujemy się sprzedażą elewacji, tarasów, zabawek ogrodowych, donic drewnianych i altan.

Jonny
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 07 lip 2012, 17:03
Re: Obrzeża ogrodowe - jakie najlepsze?

autor: Jonny » 19 wrz 2012, 8:50

Może i bruk dębowy wygląda ładnie, ale pasuje tylko do "drewnianych" ogrodów. Chodzi o to, że wg mnie są małe uniwersalne, a na pewno mniej niż obrzeża. Obrzeża nadają się do ogrodu niemal w każdym stylu (niemal, bo oczywiście tez nie do każdego). W każdym razie nie zaluje, ze mam ekobordy i już. Swoja drogą coraz bardziej zakochuje sie w swoim ogrodzie ;)

katia2307
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 paź 2013, 14:47
Re: Obrzeża ogrodowe - jakie najlepsze?

autor: katia2307 » 03 paź 2013, 14:58

Witam może temat nieaktualny, ale ja również wykorzystałam obrzeża plastikowe - taż obawiałam sie jak to będzie wyglądać ale wyszło super i teraz dokupiłam jeszcze w kolorze terakoty co by białym grysem podsypać z jednej strony

Slawek31
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 lis 2013, 15:13
Re: Obrzeża ogrodowe - jakie najlepsze?

autor: Slawek31 » 09 lis 2013, 15:30

Witam na wiosnę chciałbym właśnie zrobić rabatę i już teraz szukam inspiracji i te obrzeża w kolorze terakoty to takie wow dla mnie - nigdzie jeszcze tego nie widziałem. Podrzuć proszę foto albo linka. pozdrawiam

katia2307
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 paź 2013, 14:47
Re: Obrzeża ogrodowe - jakie najlepsze?

autor: katia2307 » 03 gru 2013, 13:24

Witam zgodnie z prośbą podsyłam namiary na kolorowe obrzeża
http://galaprodukt.pl/pl/index9-2.php
http://galashop.pl/a/index.php?id_produ ... &id_lang=6
super sprawa
pozdrawiam :wink:

remonterier
Re: Obrzeża ogrodowe - jakie najlepsze?

autor: remonterier » 05 gru 2013, 19:36

Na twardszych podłożach lub w przypadku gdy chcemy zrobić mocno pofalowaną linię obrzeża polecam zamiast oryginalnych plastikowych kołków używać prętów gwintowanych. Można kupić grubości odpowiadające średnicy otworów w obrzeżu i zabezpieczyć od góry nakrętką z podkładką.
Zaleta jest taka, że łatwiej się je wbija, można ciąć na dowolną długość i wbijać tak gęsto jak są umieszczone te mniejsze otworki w obrzeżu co pozwala na lepsze modelowanie zamierzonego kształtu.

szpachla
Posty: 25
Rejestracja: 26 lis 2013, 23:22
Re: Obrzeża ogrodowe - jakie najlepsze?

autor: szpachla » 11 gru 2013, 8:02

@Jonny a możesz podesłać fotki ogródka? Jaką tam trawe zasialiście i jakie roślinki?

antek99
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 24 cze 2014, 11:30
Lokalizacja: Poznań
Re: Obrzeża ogrodowe - jakie najlepsze?

autor: antek99 » 25 cze 2014, 13:36

Ja zastosowałem takie obrzeża http://www.geoproduct.pl/pl/produkty/ob ... er-78.html. Efekt jest imponujący, w końcu mój ogród wygląda jak należy ;)

duszek87
Aktywny
Aktywny
Posty: 192
Rejestracja: 04 cze 2013, 11:19
Lokalizacja: Warszawa
Re: Obrzeża ogrodowe - jakie najlepsze?

autor: duszek87 » 25 cze 2014, 18:28

Ja mam obrzeże palisadowe Tetra. Tradycyjne, świetnie wyglądają z kwiatowymi stylizacjami. Dodatkowo bardzo dobrze pasują do kostek brukowych czy płyt.


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów