Parapety zawnętrzne jak zamontować??

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

paulo
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 13 paź 2006, 11:18
Lokalizacja: Kraków
Parapety zawnętrzne jak zamontować??

autor: paulo » 17 mar 2007, 21:59

Witam :lol:
Chciałem zapytać bardziej zorientowanych niż ja sam w jaki sposób zamontować blaszane parapety zewnętrzne :?: Osadza się je na pianie montażowej czy w jakiś inny sposób? Chciałem zrobić to sam proszę więc o dobrą radę
Z góry wielkie dzięki i Pozdrawiam

OKNOTEST
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 25 mar 2007, 13:14
Lokalizacja: Cała Polska - Poznań
Kontaktowanie:

autor: OKNOTEST » 27 mar 2007, 13:38

Przed wszystkim pamiętaj że parapet zewnętrzny należy mocować do „listwy progowej”, która powinna być trwale przykręcona do dolnej części ramy ościeżnicy okna. Zastosowanie listwy progowej daję możliwość wykonania prawidłowego uszczelnienia ościeży pod oknem. Jeśli Twoje okna nie są wyposażone w listwy progowe to masz spory problem. Parapet zewnętrzny musi być zawsze montowany pod ramę ościeżnicy okna. Pod żadnym pozorem nie przykręcaj ani w inny sposób nie montuj parapetu zewnętrznego do ramy okiennej ościeżnicy okna.
Byłoby pożądane abyś przed montażem parapetów przygotował sobie otwory okienne do ich montażu. Wykonaj odpowiednie spadki, które odpowiednio wyprofilują ułożenie parapetu zewnętrznego. Idealnym rozwiązanie jest wykonanie przed montażem parapetów paroizolacji zewnętrznej części ościeży okiennych. Lepszym rozwiązaniem wydaje nam się montaż parapetów zewnętrznych na powszechnie używane zaprawy niż na pianki montażowe. Niewłaściwe położenie pianki i jej nieprzewidywalne rozprężanie może spowodować trwałe odkształcenia parapetu. Przepraszamy za skrótową odpowiedź jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej zajrzyj na naszą stronę, napisz do nas lub zadzwoń. Pozdrawiamy.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

Gotowe projekty domów