Euronit dachówki cementowe

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

lidka 81
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 16 kwie 2012, 20:32
Euronit dachówki cementowe

autor: lidka 81 » 10 lip 2012, 22:22

Witam
ze względu na fakt, że buduję dom na sprzedaż na pokrycie wybrałam dachówkę cementową profil s w kolorze grafitowym. Dach kosztował mnie znacznie MNIEJ niż blachodachówka a wygląd jest bardzo przyzwoity, do tego mam 30 lat gwarancji i co by nie mówić to zawsze dachówka. W końcu sporo jeszcze jest domów z przed wojny pod dachówką cementową gdzie dach już wygiety ze starości a dachówki cementowe spokojnie leżą.

Jeśli szukasz rozsądnego rozwiązania w niesamowicie atrakcyjnej cenie to serdecznie polecam.
Lidka 81

Awatar użytkownika
Dom i ogród w lesie
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 08 lip 2012, 23:17
Kontaktowanie:
Re: Euronit dachówki cementowe

autor: Dom i ogród w lesie » 12 lip 2012, 23:38

Też mam dachówkę Euronit w kolorze grafitowym. Kolor wybrałam ze względu na mech, którym większość dachów zachodzi - na czerwonych, pomarańczowych dachach, z biegiem lat tworzą się takie brzydkie zielone plamy, a do tego widać czarne smugi od okien dachowych :( Na grafitowej tego nie ma, cały czas wyglądają jak nowe. Dachówki z Euronitu mam na dachu od 2007 roku i jak na razie jestem zadowolona. Nic się nie dzieje, a cena była dużo niższa:)


Obrazek

Pozdrawiam
aNecia
Blog o budowie domu, urządzaniu ogrodu i spełnianiu marzeń ...

Awatar użytkownika
Dom i ogród w lesie
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 08 lip 2012, 23:17
Kontaktowanie:
Re: Euronit dachówki cementowe

autor: Dom i ogród w lesie » 12 lip 2012, 23:43

A i jest jeszcze jeden plus dachówek cementowych :) Blacha bardzo przewodzi odgłos spadających kropel ... A na cementowych nie słychać tak deszczu:))

Obrazek
aNecia

Blog o budowie domu, urządzaniu ogrodu i spełnianiu marzeń ...

Awatar użytkownika
marcinradom
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 953
Rejestracja: 04 cze 2006, 9:44
Lokalizacja: dach.radom.pl
Kontaktowanie:
Re: Euronit dachówki cementowe

autor: marcinradom » 21 sie 2012, 21:33

chciałbym poinformować, że to czy pokrycie zachodzi mchem czy nie jest uwarunkowane w największym stopniu ukierunkowaniem dachu względem stron świata. jeśli ktoś z był w lesie to zauważył pewnie, że drzewa pokrywają się mchami tylko z jednej strony. czyżby z innych stron kora miała inny skład chemiczny?
jako ciekawostkę dla niektórych dodam, że kolor dachu także nie wpływa na szybkość osadzania się mchów. na ich widoczność jednak kolor pokrycia ma spory wpływ. pewne jest jedno: nie chcesz mchów na dachu - pokryj go blachą miedzianą.

Awatar użytkownika
Dom i ogród w lesie
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 08 lip 2012, 23:17
Kontaktowanie:
Re: Euronit dachówki cementowe

autor: Dom i ogród w lesie » 21 sie 2012, 23:26

chciałbym poinformować, że to czy pokrycie zachodzi mchem czy nie jest uwarunkowane w największym stopniu ukierunkowaniem dachu względem stron świata. jeśli ktoś z był w lesie to zauważył pewnie, że drzewa pokrywają się mchami tylko z jednej strony. czyżby z innych stron kora miała inny skład chemiczny?
jako ciekawostkę dla niektórych dodam, że kolor dachu także nie wpływa na szybkość osadzania się mchów. na ich widoczność jednak kolor pokrycia ma spory wpływ. pewne jest jedno: nie chcesz mchów na dachu - pokryj go blachą miedzianą.


Zgadzam się z Tobą, dużo zależy od stron ... chodzi Ci o pojawianie się mchu od strony północnej .... Owszem kolor dachu nie wpływa na szybkość osadzania ... ale na pomarańczowych go po prostu widać.... na ciemnym nie.... tak samo nie widać smug ... nie chodzi, że mchu czy brudu nie ma.... po prostu go nie widać... i dach jest ciągle ładny .... i tyle ...
A blacha miedziana mnie się osobiście nie podoba ... ale to już kwestia gustu ...
Dlatego wolę mnie betonowe i mech, którego nie widać .... choć ciągle go jeszcze nie ma ... :)) Sąsiad budował się w tym samym czasie, dom ma tak samo usytuowany jak ja, z tej samej firmy dachówki ... różnimy się jednak kolorami dachu ... i on ma mech a ja nie .... I to jest właśnie plusem ciemnego koloru .... :)) Choć na pewno są i zwolennicy dachów pokrytych mchem ... Ostatnio słyszałam, że ma to swój klimat ... i pewnie też coś w tym jest ...:))


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów