mała krytyka

Więźba dachowa to drewniana konstrukcja dachu, jego szkielet, który jest elementem konstrukcyjnym. Dlatego tak ważną sprawą jest jej dobre i bezpieczne wykonanie. Poznaj tajniki więźby dachowej i nie daj się zaskoczyć przy budowie dachu swojego domu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Awatar użytkownika
Janko60
Aktywny
Aktywny
Posty: 109
Rejestracja: 31 maja 2009, 6:05
Kontaktowanie:
mała krytyka

autor: Janko60 » 30 lip 2012, 18:28

Już dawno postanowiłem napisać cos o tym forum, tyle tylko ze jak już napiszę, przeczyta to prawdopodobnie tylko niewielu takie są realia internetowych for/portali
Co, oprócz zawiści, złośliwości, konkurencji dominuje na tym forum?????
Brak sensu bytu, nieudolność adminów?
Na każde prawie pytanie uzyskujesz odpowiedź, tylko czy taką jakiej oczekiwano?
Ile razy zamiast odpowiedzi/podpowiedzi czytasz drwiny i szykany?
Czy to jest OK.?
Jeśli już tu Się znalazłeś, to staraj się pomagać nie szkodzić
Inaczej rzecz biorąc, po co istnieje to forum?
Pozdrawiam i więcej rozsądku życzę
Janko

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: mała krytyka

autor: Enerbau » 30 lip 2012, 21:35

Kilku takich było, ale już ich nie ma. I to też zasługa admina. Nie przejmuj się kolego, większość stara się pomóc.












Nie po to izolujemy, by robić centralne

IWB
Re: mała krytyka

autor: IWB » 31 lip 2012, 11:57

a nie sądzisz iż pytania typu "ile będzie kosztować..." "ile zapłacę..." oraz "kto mi wyceni robotę..." to jest mała przesada na forum ??? większość to wykonawcy którzy szukają cen i robią poniżej kosztów opłacalności !!!

to jest konkurencja? dla mnie konkurentem jest ten kto daje cenę zbliżoną i świadczy usługi na tym samym poziomie czyli bardzo wysokim inni nie mają prawa bytu i upadają jak biura podróży - nagle i z wielkim jebut.

fakt trochę powinni zmienić tu wszystko są firmy które pomagają ale dlaczego mają to robić za darmo?
jak to mówię FORUM BUDOWLANE to nie wyceniarka robót i kosztorysownia...

poczytaj FB to co drugi post to pytanie: ile, za co i czym

Awatar użytkownika
Janko60
Aktywny
Aktywny
Posty: 109
Rejestracja: 31 maja 2009, 6:05
Kontaktowanie:
Re: mała krytyka

autor: Janko60 » 31 lip 2012, 13:46

Muszę przyznać rację, pytania o ceny nie mają tu miejsca.
Zresztą jak by nie liczył i tak odpowiedź nie będzie nawet w 50% odpowiadała rzeczywistości.
Na podstawie paru skąpych informacji, żaden szanujący się rzemieślnik nie poda ceny.
Dlatego też, wszystkie moje wyceny wstępne (do momentu podpisania umowy), mają dopisek około naturalnie przez duże O rozumiane.
Dopiero gdy jestem pewien zlecenia, podchodzę do sprawy poważnie.

Wracając jednak do tematu, zawsze można zignorować takie i inne zapytania, zamiast szydzić a niejednokrotnie obrażać ludzi.
Co zaś się konkurencji tyczy, sam odczuwam ją dotkliwie.
Nie są to firmy wykonujące swoją pracę rzetelnie i na dobrym poziomie, ale te partackie, te które muszą schodzić z cen żeby złapać zleceniodawcę.
Te, dzięki którym panuje ogólnie brak zaufania do wykonawcy.
Niestety jesteśmy bardzo bogatym narodem, stać nas na płacenie po trzy razy (i więcej) za jedną i tą sama pracę, że o materiale nie wspomnę.
Jeszcze parę lat wstecz robiłem poprawki po partaczach, teraz odmawiam nawet gdy bardzo lukratywnie wygląda.
Starczy już tego biadolenia, nawet jeśli niektórzy wykorzystują FB dla własnych celów, to w końcu nie my mamy nieczyste sumienie.
Więcej optymizmu, pseudo konkurencja zjeżdża po równi pochyłej a ceny wrócą na właściwy poziom.
Pozdrawiam
janko

IWB
Re: mała krytyka

autor: IWB » 31 lip 2012, 14:15

teraz w modzie jest to iż

MOŻESZ ZOSTAĆ BOHATEREM W SWOIM DOMU ... i wielu chce koniecznie nim zostać

Awatar użytkownika
Janko60
Aktywny
Aktywny
Posty: 109
Rejestracja: 31 maja 2009, 6:05
Kontaktowanie:
Re: mała krytyka

autor: Janko60 » 31 lip 2012, 14:29

Toś mnie rozbawił, dobre :D :D :D
Ale tylko tak długo jak długo o własny dom chodzi :wink:

Najczęściej jednak kończy się to tak albo bardzo podobnie

Witam Panie Janie,
Czy mógłbym dostać kontakt na kogoś z firmy która będzie naprawiać komin ? ( fugowanie ewentualnie kompletna wymiana cegieł )
Podobno mogli by w przyszłym tygodniu rozpocząć robotę u mnie.
Dziękuję uprzejmie za informacje zwrotna
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
DACHOŁAZ
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 331
Rejestracja: 03 sie 2008, 17:39
Lokalizacja: Świdnica
Kontaktowanie:
Re: mała krytyka

autor: DACHOŁAZ » 09 sie 2012, 20:25

Ja muszę napisać że poznałem na tym forum kilku wspaniałych ludzi,duzo się nauczyłem , dostałem też kilkanaście zapytan o machnięcie dachu i kilka zrobiłem. Nie jest źle 8) Pozdrawiam :)

bili1979
Aktywny
Aktywny
Posty: 148
Rejestracja: 22 maja 2011, 9:34
Lokalizacja: Lędziny
Re: mała krytyka

autor: bili1979 » 19 sie 2012, 20:05

Ja muszę napisać że poznałem na tym forum kilku wspaniałych ludzi,duzo się nauczyłem , dostałem też kilkanaście zapytan o machnięcie dachu i kilka zrobiłem. Nie jest źle Pozdrawiam


Jestem tu krótko,a widzę,że masz racje,jest kilka pomocnych osób,część pozostałych sie wymądrza,część reklamuje samego siebie,ale i tak nie ma zle... :D


Wróć do „Więźba dachowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów