Odbiór instalacji gazowej przez zarządcę (administratora) bu

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

DirtDiver
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2012, 19:18
Odbiór instalacji gazowej przez zarządcę (administratora) bu

autor: DirtDiver » 12 kwie 2012, 19:29

WItam serdecznie

Zaskoczył mnie dzisiaj zarządca (administrator) budynku (kamienicy), w której to w jednym mieszkaniu (kawalerce) należącej do mnie przeprowadzałem remont w tym m. in. rozbudowę inst. gazowej. Poprzednio była kuchenka gazowa a teraz jest ogrzewanie cwu i zamontowane grzejniki. Wszystko w oparciu o zgodę zarządcy, plan, pozwolenie na budowę, kierownik budowy, dziennik budowy itp. Po zakończeniu montażu inst. gazowej osoba ja wykonująca posiadające takowe uprawnienia wykonała próbę szczelności inst. gazowej i sporządziła protokół podpisując się i podając swoje uprawnienia. Zakończenie budowy odebrał kierownik budowy wystawiając stos. oświadczenie. Komplet dokumentów złożyłem w administracji. Według wcześniejszej informacji którą otrzymaliśmy ich technik powinien sprawdzić czy wszystko jest OK.

Technik stwierdził, że przeprowadzenie próby szczelności zgodnie z obowiązującymi przepisami musi się odbywać w jego obecności, czym mnie nieźle zaskoczył.

Pytanie: Na jakiej podstawie technik żada ode mnie takiego postępowanie i w oparciu o jakie przepisy? Czy to nie jest jakiegoś typu wygodnictwo z jego strony? Czy nie powinien on samodzielnie wykonać próby szczelności. Proszę o pomoc!

SGL
Re: Odbiór instalacji gazowej przez zarządcę (administratora

autor: SGL » 13 kwie 2012, 8:09

DirtDiver pisze:Technik stwierdził, że przeprowadzenie próby szczelności zgodnie z obowiązującymi przepisami musi się odbywać w jego obecności, czym mnie nieźle zaskoczył.


Masz to na piśmie?

DirtDiver pisze:Pytanie: [b]Na jakiej podstawie technik żada ode mnie takiego postępowanie i w oparciu o jakie przepisy?

Nas się pytasz ? Popros "technika" a raczej administrację o zajęcie stanowiska i podstawę prawną takiego "żądania"...

DirtDiver
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2012, 19:18
Re: Odbiór instalacji gazowej przez zarządcę (administratora

autor: DirtDiver » 25 lip 2012, 15:42

Po dosyć znacznym upływie czasu przeprowadziłem ponownie próbę szczelności w obecności technika. Złożyłem całość dokumentacji a on stwierdził, że w projekcie są zaznaczone drzwi w kuchni a ich nie wykonano. Zastanawiam się o co tu chodzi? Ten technik to jakiego typu ma uprawnienia i w oparciu o jakie przepisy działa spółdzielnia ( wspólnota mieszkaniowa) zarządzana przez tą spół. Ktoś może ma dostęp do takiej lub podobnej dokumentacji?


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów