Konstrukcja wieźby dachowej

Więźba dachowa to drewniana konstrukcja dachu, jego szkielet, który jest elementem konstrukcyjnym. Dlatego tak ważną sprawą jest jej dobre i bezpieczne wykonanie. Poznaj tajniki więźby dachowej i nie daj się zaskoczyć przy budowie dachu swojego domu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

SGL
Re: Konstrukcja wieźby dachowej

autor: SGL » 15 kwie 2012, 9:27

POPIERAM !!!

Po co kosztorysy inwestorskie, po co projekty wykonawcze !!!! To wszystko nic nie warty papier, który tylko wiąże rączki złodziejom na budowie...

Nie można skasować 10x więcej za robotę, która w kosztorysie jest ściśle wyliczona...
Nie można "kupić" 4x więcej stali zbrojeniowej niż to co przyjedzie na budowę i zostanie wbudowane...
Nie można "kupić" 10m3 mieszanki betonowej która pojedzie na budowę sąsiada...

Oczywiście najlepsze budowy to te prowadzone pod okiem "pieczątki w dzienniku" czyli fikcyjnego KB.

Pozdrawiam oszustów i złodziei wypowiadających się w tym wątku...

ps. a jak wy się "znacie" to widać po lamentach oszukanych i okradzionych inwestorów.

konkret2
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 839
Rejestracja: 07 sty 2012, 19:01
Re: Konstrukcja wieźby dachowej

autor: konkret2 » 15 kwie 2012, 9:48

Mądry prywaciarz nie pozwoli sobie na kradzież, głupi z racji swojej głupoty zostanie okradziony.
Co pana interesują czyjeś pieniądze?
Interesuj się pan własnymi pieniędzmi z podatków w sprawie CBA i autostrad. Były, projekty, pozwolenia machina biurokracyjna i co? Materiał był kradziony, wszystko popękało, biurokracja znowu pokazało że jest nieskuteczna.
Popiera pan biurokracje jako drogę do utopii.

winiu
Aktywny
Aktywny
Posty: 117
Rejestracja: 07 sty 2011, 20:08
Re: Konstrukcja wieźby dachowej

autor: winiu » 15 kwie 2012, 10:49

Jeśli by doszło do kradzieży to straty pewnie nie przekroczyłyby kosztów twoich wypocin, złodzieju.

konkret2
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 839
Rejestracja: 07 sty 2012, 19:01
Re: Konstrukcja wieźby dachowej

autor: konkret2 » 15 kwie 2012, 11:34

Zawsze to powtarzam: koszt utrzymywania aparatu państwowego i ewentualne korzyści z tego płynące są wyższe niż straty wynikłe z jego braku.

gunar
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 447
Rejestracja: 18 kwie 2009, 18:49
Lokalizacja: Koszalin
Re: Konstrukcja wieźby dachowej

autor: gunar » 16 kwie 2012, 19:07

niech ktoś coś zrobi spada poziom tego forum
złodziejować sobie tol już przesada :(
gunar-wycinam dachy z pasją

winiu
Aktywny
Aktywny
Posty: 117
Rejestracja: 07 sty 2011, 20:08
Re: Konstrukcja wieźby dachowej

autor: winiu » 17 kwie 2012, 20:52

Gunar, niedawno powiedziałeś komuś żeby leczył się ( podejrzewam na głowę ). Jak myślisz co jest bardziej uwłaczające wyzwanie kogoś od chorego umysłowo, czy złodzieja? Możesz zgłosić nadużycie.

michaldep2
Re: Konstrukcja wieźby dachowej

autor: michaldep2 » 08 maja 2012, 16:32

Witam wszystkich jeszcze raz. To ja założyłem ten wątek i chciałbym teraz napisać parę rzeczy odnośnie kilku spraw.

1. wieźba dachowa już stoi nie było żadnych problemów sam " narysowałem" wszystko i nie potrzebne mi była ani specjalna szkoła do tego ani jakieś książki lub inne niezbędne rzeczy. Konstrukcja jest mocna i nie potrzeba mi już więcej waszej " pomocy".

2. Odnośnie "pomocy". Na początku napisałem że szukam rozwiązania zastosowania zastrzałów, chciałem wiedzieć w jaki sposób je ułożyć gdzie są najbardziej potrzebne. Niestety nie zabardzo uzyskałem odpowiedź.

te forum jest do .... przykro mi to stwierdzić( dziękuję oczywiście Tym którzy chcieli pomóc) ale ja nie prosiłem o żadne głupie wykłady na temat samowoli budowlanej... nie chciałem też znać ani żadnych przepisów... ani też nie chciałem się kłócić bo o budownictwie bo nie mam zbytnio pojęcia, chciałem się po prostu dowiedzieć jak zrobić te cholerne ZASTRZAŁY.

Napisaliście milion postów na temat samowoli a nikt nie napisał nic konkretnego na temat który chciałem uzyskać odpowiedź.

Jakiś głąb który napisał pierwszego posta od razu zaczął mnie pojeżdżać jakby miał całą władzę i wiedzę w jednym małym palcu. Tylko najpierw pomyśl że jeśli ktoś chce potrzebuje pomocy to mu jej poprostu udziel... a nie wyszukujesz z milionem problemów i kombinujesz jak to wszystko zrobić żeby mu nie wyszło.

Weźcie sobie lepiej to do serca. Każdy ma swój nik i nie potrzeba mówić na niego "studencino" czy "głupku" jeśli ktoś potrzebuje pomocy to mu jej udziel, jeśli jednak coś się nie zgadza to po prostu powiedz to normalnie bo przecież było by prościej jeżeli napisałbyś że zrób te zastrzały tak czy tak ...a na końcu mógłbyś dodać że być może regulacje prawne nie zezwalają na budowę takiego budynku samemu i może to być ta samowola. Bo czy to Twoja sprawa czy mam pozwolenie czy go nie mam, być może go nie potrzebuje, a być może po prostu mam to w dupie i zdaję sobie sprawę że może to się skończyć konsekwencjamp pieniężnymi.

Jak już ktoś wyżej napisał spada poziom tego forum, moim zdaniem to spada poziom ludzi który myślą że jak znają się na czymś to rządzą światem i ludźmi. także na forum pojawiłem się 3 raz i nie zamierzam tutaj wracać także dziękuję Tym co chcieli pomóc i żal mi tych.... drugich hehe

Racek
Aktywny
Aktywny
Posty: 296
Rejestracja: 20 mar 2011, 13:56
Lokalizacja: mazowieckie
Re: Konstrukcja wieźby dachowej

autor: Racek » 08 maja 2012, 19:08

Michał, precyzyjnie rzecz ujmując to w twoich postach w tym temacie ani razu nie padło słowo zastrzał.


pozdrawiam

Racek
Aktywny
Aktywny
Posty: 296
Rejestracja: 20 mar 2011, 13:56
Lokalizacja: mazowieckie
Re: Konstrukcja wieźby dachowej

autor: Racek » 08 maja 2012, 19:10

Oprócz tego dwa piętra wyżej oczywiście :)

michaldep2
Re: Konstrukcja wieźby dachowej

autor: michaldep2 » 08 maja 2012, 20:48

"Poniżej przedstawię swoją konstrukcję i tutaj właśnie zwracam sie z prośbą do was abyście ocenili to co wymyśliłem i pomogli mi określić w jaki sposób zacinać belki i gdzie je umieścić aby cała konstrukcja się trzymała i nie wyginała."


Tak rozumiem że nie napisałem zastrzał ponieważ nie wiedziałem jak to sie konkretnie nazywa. Ale wyjaśniłem mniej wiecej o co mi chodziło. Gdybym napisał " zastrzał" a chodziłoby mi o zupełnie coś innego spowodowałoby to rozminięcie się z tematem. i w konsekwencji moglibyśmy mówić o zupełnie innych belkach.
Być może też nie do końca jasno napisałem tak aby każdy mógł skojarzyć o co mi chodziło...także mój błąd

kalku
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 07 lis 2010, 0:17
Re: Konstrukcja wieźby dachowej

autor: kalku » 19 lip 2012, 19:15

przez taką k.....we jak ty to odechciewa się tu wchodzić psujesz cała forum luju tylko projekty kosztorysy krokwie wrzucić na strop to potrzebny projekt. tacy jak ty okradają ludzi zanim coś zrobią to muszą wydać tyle że starczyło by na pół budowy ch....ju ty to bardzo się tu udzielasz pewnie nie masz co robić to cie ku.....wo boli buraku bezrobotny ty k....wo przez ciebie musze opuścić fajne forum

kalku
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 07 lis 2010, 0:17
Re: Konstrukcja wieźby dachowej

autor: kalku » 19 lip 2012, 19:18

SLG ty ku...wo

konkret2
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 839
Rejestracja: 07 sty 2012, 19:01
Re: Konstrukcja wieźby dachowej

autor: konkret2 » 19 lip 2012, 19:40

a co pan taki zły na tego urzedasa.

Racek
Aktywny
Aktywny
Posty: 296
Rejestracja: 20 mar 2011, 13:56
Lokalizacja: mazowieckie
Re: Konstrukcja wieźby dachowej

autor: Racek » 19 lip 2012, 20:31

Sgl-a już dawno nie ma :D :D za to dosyć niedawno znowu pojawił się ów papierowy król pod pseudonimem "boogi" :lol:
Długo nie na był też już go nie ma :cry:


Wróć do „Więźba dachowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów