Wylane ławy fundamentowe i deszcz ok 2 mm/h , wykonanie 1/2

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

jandomm
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 13 mar 2012, 20:29
Wylane ławy fundamentowe i deszcz ok 2 mm/h , wykonanie 1/2

autor: jandomm » 13 lip 2012, 20:32

Mam pytanie. Niestety po ok. 0,5 h po zalaniu ław fundamentowych zaczął padać deszcz (powolny nieduży opad) i praktycznie do czasu zamieszczenia tego postu tj ok 4 godzin nadal pada. Prognoza to 2 mm deszczu.
Na powierzchni ław wyraźnie widać zbierającą się wodę.
Nie jest to intensywny opad deszczu.
Mam pytanie ..
- jak teoretycznie może wypłukać beton ????

Kolejne pytanie to wylanie ław pod 1/2 domu, a następne wylanie będzie za 3 dni.
Dla uzupełnienia podaję , że budowa jest na dużym pochyleniu gruntu i z tego powodu wykonywane są stopnie ławy fundamentowej.
Wykonawca zalał ławy fundamentowe pod 1/2 całością budynku a pozostała część przyszłościowo wylewanej ławy będzie zachodzić nad dotychczasową z zazębieniem ok 80 cm.
Nie ukrywam, że ława fundamentowa jest posadowiona na różnych poziomach i praktycznie na długości budynku jest 5 stopni poziomu.

boogi
Re: Wylane ławy fundamentowe i deszcz ok 2 mm/h , wykonanie

autor: boogi » 14 lip 2012, 5:39

Kierownika Budowy nie posiadasz?

jandomm
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 13 mar 2012, 20:29
Re: Wylane ławy fundamentowe i deszcz ok 2 mm/h , wykonanie

autor: jandomm » 15 lip 2012, 0:49

Oczekuję na informację od fachowców z forum budowlane.pl.
Kierownika budowy mam ale to ja go opłacam i jego rola skończy się po odbiorze.

boogi
Re: Wylane ławy fundamentowe i deszcz ok 2 mm/h , wykonanie

autor: boogi » 15 lip 2012, 7:39

Ile płacisz ?

A skoro masz Kierownika Budowy i mu "płacisz" to dlaczego jego nie pytasz ? Gdzie był ten figurant przed i w trakcie zalewaniem ław ?

Zatrudnij sobie Inspektora Nadzoru....

IWB
Re: Wylane ławy fundamentowe i deszcz ok 2 mm/h , wykonanie

autor: IWB » 15 lip 2012, 18:50

kolego korzystaj z radarów pogodowych nawet jako investors
wykup sobie płatny dostęp do tych mapek bo naprawdę warto na przysłość ;-)
Niemieckie radary są dobre i sprawdzają się b.dobrze ale goole ma także dobre.

co do fundamentów to podstawa domu tym bardziej na pochyłym terenie
powinien z łaski swojej zawinąć dupsko i być pod czas wylewania tych elementów konstrukcyjnych.
boogi dobrze napisał to figurant nic więcej, więc zanim zaczniesz stawiać ściany niech się ukaże i zrobi adewatny wpis w KB bo potem się okaże że są pęknięcia i wielka niewiadoma.

pamiętaj że kierownik budowy nie jest od tego aby przystawić pieczątkę tylko nadzorować roboty, jeśli pada a IMGiW przewiduje takowe opady deszczu powinnien wstrzymać wylewanie fundamentów. To nasz zasrany obowiązek jako inżynierów....

boogi
Re: Wylane ławy fundamentowe i deszcz ok 2 mm/h , wykonanie

autor: boogi » 15 lip 2012, 19:57

ITB - aby stwierdzić czy będzie lub może padać nie trzeba sprawdzać w internecie map radarowych ;-))) wystarczy w niebo na budowie popatrzeć :wink:

Figuranta na budowie nie było to zalali - acha nie wymagaj od dorabiającego na domkach emeryta (pewnie z jeszcze z tytułem technika) takiej wiedzy - może nawet nie wiedzieć jak komputer włączyć (a są takie rodzynki) a tym bardziej wymagać aby latał po "internatach" ;-)

Płacą grosze to mają to za co płacą - PROBLEMY.

ps. mam taką cichą nadzieje że kiedyś się coś ruszy w izbie - dziady rodem z PZPRu przyspawane do stołków wymrą a nowa kadra zacznie odbierać fuszerom-figurantom uprawnienia, m.in. za poświadczanie nieprawdy.

IWB
Re: Wylane ławy fundamentowe i deszcz ok 2 mm/h , wykonanie

autor: IWB » 15 lip 2012, 20:33

przecież investors ma ipady ipody i różnego rodzaju inne elektroniczne ustrojstrwa więc niech się poczuje doceniony i niech użyje swych mocy nawet w głupich sytuacjach jak przewidywanie pogody.

magiczna kula powie prawdę być padać deszcz czy nie lać fundamenty czy odwołać gruchę z betoniarni i przesunąć termin o 24 -48 h

co do PZPR to jeszcze z 5 lat i emeryturka ich czeka .... nie będziemy im chleba zabierać a i tak już po nich poprawiamy wszystko więc tylko nam roboty przybędzie....


- ociec lać?
- lać synu, lać!
- potem się stabilizację gruntu zrobi ...


i tak leją nie tylko fundamenty ale i stropy ...

Darek-jg
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 02 kwie 2011, 18:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Re: Wylane ławy fundamentowe i deszcz ok 2 mm/h , wykonanie

autor: Darek-jg » 15 lip 2012, 21:02

Deszczem bym się nie przejmował bo tak mały opad nie zaszkodzi betonowi (w najgorszym wypadku spłucze mleczko z wierzchu - ale to musi mocno padać),natomiast jeżeli na pozostałej części wykopu nie został wylany chudziak to trzeba wybrać uplastyczniony grunt .
Darek-J.G.

jandomm
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 13 mar 2012, 20:29
Re: Wylane ławy fundamentowe i deszcz ok 2 mm/h , wykonanie

autor: jandomm » 15 lip 2012, 23:02

Chudziak w wykopie wylany został pod całą powierzchnią przyszłego budynku. Deskowanie ław wykonano pod połową budynku i ta część ław została zazbrojona i zalana betonem. Tak jak zaznaczyłem w poście, teren jest pochyły i z tego powodu ława wykonywana jest na różnych poziomach. Pozostała część ławy betonowej do wylania będzie nachodzić na już wylaną i w ten sposób konstrukcyjnie tworzy całość ławy fundamentowej pod budynkiem.

Ps.
Niektórzy uczestnicy forum budowlanego (tak jak np boogi) nie pomagają a wręcz nie wnoszą swymi odpowiedziami żadnych rozsądnych technicznych i praktycznych podpowiedzi.

boogi
Re: Wylane ławy fundamentowe i deszcz ok 2 mm/h , wykonanie

autor: boogi » 16 lip 2012, 7:52

jandomm pisze:Niektórzy uczestnicy forum budowlanego (tak jak np boogi) nie pomagają a wręcz nie wnoszą swymi odpowiedziami żadnych rozsądnych technicznych i praktycznych podpowiedzi.


Otóż szanowny głupi investorze... praktyczną i rozsądną odpowiedź dostałeś:

Zatrudniłbyś prawdziwego Kierownika Budowy a nie figuranta-pieczątkę to by budową kierował i reagował na bieżąco w ważnych dla procesu budowlanego momentach np załamania pogody....

Jestem świadomy że zamiast tego lepiej nie płacić (jak to ładnie nazywacie "zaoszczędzić") i w razie problemów żebrać o rozwiązania "problemów" po forach internetowych, licząc na to iż prawdziwy fachowiec którgo przy "castingu" na KB wyśmialiście ile to on "chce pieniędzy" teraz rozwiąże wam za darmo "problemy" wynikłe z zatrudnienia figurantów.

Rozwiązanie waszych "problemów" jest banalne:
- zlecenie
- zapłacenie faktury
- otrzymanie rozwiązania czy "pomocy".

arek_d
Aktywny
Aktywny
Posty: 159
Rejestracja: 13 lip 2009, 19:30
Lokalizacja: Dolny śląsk
Re: Wylane ławy fundamentowe i deszcz ok 2 mm/h , wykonanie

autor: arek_d » 16 lip 2012, 17:42

Ty boogi tylko umiesz pisać "głupi inwestorze" jezeli ktoś coś napisze po nie Twojej myśli. W dupie byłeś gów... widziałeś, krótko mówiąc. Skończ już proszę ten spam na forum.Niechcesz pomagać ? Nie pisz i nie spamuj. Masz swój świat i swoje kredki ja rozumiem.

Jak na poprosiłem o kontakt na Pw tak się do dziś nie doczekałem.

boogi
Re: Wylane ławy fundamentowe i deszcz ok 2 mm/h , wykonanie

autor: boogi » 16 lip 2012, 20:02

Podawać adresy!!!! Zaraz wsiadam do auta "pomagać" za frajer...

Nie rozróżniacie "pomocy' od "rozwiązywania problemów technicznych" za które trzeba w budownictwie słono płacić. 8)


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów