DAKEA - pytanie do handlujacych

Szukasz odpowiednich okien dachowych, a wybór jest tak duży że jest Ci ciężko się zdecydować? Nie wiesz czym się kierować przy wyborze okien, na jakie parametry zwrócić uwagę? okna dachowe drewniane czy PCV?

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Budo Hurt
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 95
Rejestracja: 27 lut 2010, 21:08
Lokalizacja: Warszawa
DAKEA - pytanie do handlujacych

autor: Budo Hurt » 10 lip 2012, 20:30

Przyszli dzis do mnie panowie z Rooflite i zaproponowali nowy rodzaj wspolpracy, sklad konsygnacyjny, podobno teraz Rooflite juz nie ma a stare Veluxy maja byc robione pod marka Dakea.
Czy ktos cos wie o tym?
Daja wszystkim chetnym towar za 20tys netto na sklad i rabaty po 36 procent.

Czasem kupowalem Rooflite i mysle co dalej z moim dystrybutorem?
Co z oknami z rooflite z nowej linii ?

Prosze o pomoc majacych kontakt z tymi informacjami

Pozdrawiam

Mazowszanin

Krzych Warsaw
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 19 paź 2009, 13:57
Re: DAKEA - pytanie do handlujacych

autor: Krzych Warsaw » 11 lip 2012, 9:31

Bardzo dobre pytanie

Może panowie postanowili zrobić "niespodzianke" i wprowadzić nowy fantastyczny produkt..... który skończy jak rooflite
jak ktos rozdaje wszystko wszystkim to jest to niepowazne i co najmnmioej dziwne

pozdr

Dystrybutor
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 11 lip 2012, 9:43
Re: DAKEA - pytanie do handlujacych

autor: Dystrybutor » 11 lip 2012, 10:36

Czy warto ryzykować z nowym nie sprawdzonym towarem w dzisiejszych czasach?/
Na rynku sa przecież sprawdzone już rozwiązania które doskonale funkcjonują na rynku i wszyscy są z nich zsadowoleni.
Szkoda czasu na eksperymenty, jak ktoś chce tani produkt to niech sobie kupi Okpola w markecie

Krzysztof Dudek
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 lip 2012, 20:54
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: DAKEA - pytanie do handlujacych

autor: Krzysztof Dudek » 16 lip 2012, 21:26

Witam,

Dwa słowa wyjaśnienia w poruszonych kwestiach:
- RoofLITE i DAKEA to dwie z marek produkowanych i sprzedawanych przez społkę Altaterra
- marka RoofLITE nie znika z rynku więc spokojnie można kontynuować sprzedaż tych produktow
- nasza NOWOŚĆ czyli marka DAKEA funkcjonuje w Polsce od około 6 tygodni i jest całkowicie unikatowym konceptem dedykowanym dla projesjonalnych sprzedawcow i dekarzy. Zapraszam do naszego serwisu www.dakea.pl, kanału YouTube oraz profilu na Facebook'u.
Krzysztof Dudek
Sales Manager Poland


Altaterra Polska Sp. z o.o.

demaskator
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 12 lip 2012, 12:52
Re: DAKEA - pytanie do handlujacych

autor: demaskator » 17 lip 2012, 0:10

Marka Dakea to nic innego jak ciulanie ludzi i przy okazji zjadanie VELUXa. Bo czymże ma być ukazywanie Dakea jako najtańszego a VELUX jako najdroższego.

Po prostu Duńczycy zmienili front i wraz z wprowadzeniem nowej generacji VELUX wycofają się całkiem z GZL i pod płaszczem nowej morki będą jeszcze bardziej psuć rynek.

Dakea to nic innego jak RoofLITE w ładnej otoczce i niby sprzedawany do segmentu profesjonalnego. Wszystko z tej samej fabryki węgierskiej, co VELUX, RoofLITE, Balio, Solstro, Fenetro, itp. Byle namieszać.

Tylko jak wytłumaczyć klientom, że się ich ciulało przez lata VELUXem, a teraz się tę markę poświęca i mówi, że jest najdroższa. W tej sytuacji polecić należy profesjonalistom RoofLITE od dystrybutora, na to samo wyjdzie i będzie bez ściemy. Bo dekarz chyba nie ma czasu na Facebooka i wyśmieje korumpowanie go w postaci 20zł za okno.

Kiko
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2012, 8:39
Re: DAKEA - pytanie do handlujacych

autor: Kiko » 17 lip 2012, 9:01

Dakea, to co prawda nowa marka, ale produkt powstał na bazie wieloletniego doświadczenia firmy. Nie ma żadnego ryzyka. To nie jest okno z marketu. Poza tym oferta Dakea to nie tylko okna, ale cały, nowoczesny system. Kto nie ma czasu i ochoty na nowości, ten wypada z gry.

Pawel001
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2012, 9:12
Lokalizacja: Wawa
Re: DAKEA - pytanie do handlujacych

autor: Pawel001 » 17 lip 2012, 9:27

Również miałem styczność ze sprzedawcą Dakea.

Patrze na to w ten sposób że jest to bardzo dobra alternatywa do Fakro. Wygląda na to że można będzie na niej więcej zarobić. Jeśli chodzi o firmę, to wszystko jedno jak się nazywają - jeśli pochodzą z tego samego koncernu co VELUX, to chyba nie mam się co martwić o wykonanie czy gwarancję produktu.

Czekam na swoją pierwszą dostawę
:)

demaskator
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 12 lip 2012, 12:52
Re: DAKEA - pytanie do handlujacych

autor: demaskator » 17 lip 2012, 9:44

Jakaś zielona obsesja? Ja myślę, że to jest doskonała alternatywa dla VELUX.

Co do jakości - generalnie się nie wypowiadam, bo nie widziałem i nie dotykałem, bo jakoś póki co nie ma nigdzie. Na zdjęciach wygląda jak stary RoofLITE - to w swojej klasie nie były złe okna, tego nie twierdzę.

Jestem z okolic Warszawy, prosiłbym o jakiś namiar, gdzie można pooglądać okno Dakea.

dakea
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2012, 11:36
Re: DAKEA - pytanie do handlujacych

autor: dakea » 17 lip 2012, 11:40

wypowiedz naruszająca regulamin forum

Marek2013
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2012, 9:12
Re: DAKEA - pytanie do handlujacych

autor: Marek2013 » 17 lip 2012, 12:08

Coś mi się nie wydaje, żeby to miał być stary Rooflite, albo jakiś tani zamiennik sam zobacz. Jeśli to prawda, co tam piszą, że jeszcze folia Delty i piana są w gratisie to to jest wreszcie jakiś konkret
http://www.dakea.pl/produkty/okna-i-wylazy-dachowe/best
:D

demaskator
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 12 lip 2012, 12:52
Re: DAKEA - pytanie do handlujacych

autor: demaskator » 17 lip 2012, 12:31

No ale folie i kołnierz to miłe dodatki i to na dodatek dla droższych opcji. A okno/rama pozostaje to samo. Nie konfabulujmy.

Dotychczasowa obróbka drewniana stosowana w RoofLITE i Balio została zastosowana dla marki Dakea, Solstro, Fenetro, Czekamy na pogrzeb GZL.

Dakea to nic innego jak zielony smok goniący za profesjonalną aktorką i profesjonalny aktor przemawiający niby do profesjonalistów językiem, o który mogą się tylko na niego obrazić.

Ale się dzisiaj NOWYCH użytkowników zapisało w temacie Dakea...

roofmen
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 26 maja 2009, 19:38
Lokalizacja: śląsk
Re: DAKEA - pytanie do handlujacych

autor: roofmen » 17 lip 2012, 13:26

Folie i kołnierz są zgapione z ROTO, zresztą dawanie kasy za montaż również. Najwyraźniej VKR (czyt.Velux) zanotował spory spadek sprzedaży i ratuje się naśladując konkurencję.
Zgadzam się z demaskatorem, to koniec GZL.

Marek2013
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2012, 9:12
Re: DAKEA - pytanie do handlujacych

autor: Marek2013 » 17 lip 2012, 14:10

Coś Ty na maksa negatywny jesteś.. Mnie tam nie o filmiki chodzi, chociaż niezła jest ta laseczka w czerwieni :D i dla mnie plus za przymrużenie oka.
Jeśli okno się okaże niezłe i cena będzie dobra to to jest dla mnie ekstra pakiet w całości, za te 20 złotych też się nie obrażę. Wolę uczciwą kasę od tych wszystkich innych pseudo prezencików.

roofmen
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 26 maja 2009, 19:38
Lokalizacja: śląsk
Re: DAKEA - pytanie do handlujacych

autor: roofmen » 17 lip 2012, 14:16

Nie wiem na ile pocieszysz się tą kasą. Klienci też tu zaglądają i doskonale wiedzą, że ROTO płaci kasę dekarzom i sprzedawcą, więc o Dakei też zaraz będą wiedzieć.

Pawel001
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2012, 9:12
Lokalizacja: Wawa
Re: DAKEA - pytanie do handlujacych

autor: Pawel001 » 17 lip 2012, 14:37

Może i zgapili coś z Roto, jak dla mnie to mogli też zgapić z Volkswagena, Danone i CocaColi. I co z tego? Jeśli będzie to działać i pomoże moim chłopakom więcej zarobić, to ja wchodze. Chwała temu że nie kosztuje to tyle co Roto.

@Marek Zgadzam się co do tej laseczki. Mogą takie u mnie częściej kupować okna ;)

Obrazek


Wróć do „Okna dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów