DREWNO NA SZALUNEK - FUNDAMENT

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

boogi
Re: DREWNO NA SZALUNEK - FUNDAMENT

autor: boogi » 03 lip 2012, 21:38

arek_d pisze:Podaj konkretny artykuł a nie mi tu świecisz Prawem Budowlanym. Sprawdzimy czy ty znasz. Bo tak się składa że to co trzeba z Prawa Budowlanego znam.


"Sprawdzać" to polecam żarówki w aucie... Ja jestem za to ciekaw który punkt w Prawie Budowlanym mówi że na domkach jednorodzinnych obecność Kierownika Budowy jest zbyteczna - tak jak sugerujesz.

I nie porównuj wyjścia na "lunch" do nieobecności KB na budowie.

arek_d pisze:Nie odpowiedziałeś mi na pytanie po kiego grzyba KB ma być ciągle np. gdy pracownicy narzucają tynk w domku jednorodzinnym.? No chyba że dla Ciebie każdy domek ma kubaturę powyżej 2 tys, no to okej zwracam honor.


Odpowiedź jest banalna i znajdziesz ją w obowiązującej ustawie o nazwie PRAWO BUDOWLANE.

arek_d
Aktywny
Aktywny
Posty: 159
Rejestracja: 13 lip 2009, 19:30
Lokalizacja: Dolny śląsk
Re: DREWNO NA SZALUNEK - FUNDAMENT

autor: arek_d » 04 lip 2012, 17:37

Ja nie mówię, że obecność jest zbyteczna,(Mylisz pojęcia) lecz nie ma najmniejszego sensu aby KB siedział ciągle na budowie domku jednorodzinnego. Gdzie powtarzam domki jednorodzinne są bardzo łatwymi budynkami i Fachowcy sobie poradzą bez problemu bez ciągłej obecności KB (Oczywiście nie Zenki z pod sklepu). Owszem KB powinien nadzorować budowę ale przecież to nie oznacza że ciągle ma być na placu budowy - tak jak to Ty sugerujesz. Są kierownicy robót, majstrowie, technicy.

Tak się mądrzysz prawem budowlanym to pozwolę sobie zacytować fragment rozdziału 3.

Art 22.
Do podstawowych obowiązków kierownika budowy należy m.in :
prowadzenie dokumentacji budowy;
zapewnienie geodezyjnego wytyczenia obiektu oraz zorganizowanie budowy i kierowanie budową obiektu budowlanego w sposób zgodny z projektem i pozwoleniem na budowę, przepisami, w tym techniczno-budowlanymi, oraz przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy;

Nigdzie nie ma napisane że musi ciągle przebywać na placu budowy, a wystarczy że będzie wszystko zgodnie ze sztuką i projektem.

Już zauważyłem w kilku tematach że nie potrafisz udzielić konkretnej odpowiedzi a tylko mądrzysz się, całkiem niepotrzebnie.

boogi
Re: DREWNO NA SZALUNEK - FUNDAMENT

autor: boogi » 04 lip 2012, 19:02

arek_d pisze:Ja nie mówię, że obecność jest zbyteczna,(Mylisz pojęcia) lecz nie ma najmniejszego sensu aby KB siedział ciągle na budowie domku jednorodzinnego.


Czytam ze zrozumieniem to co piszesz i jasno sugerujesz że obecność KB na budowie domków jest zbyteczna.

Powolujesz się na Art 22. ? Szkoda że go nie doczytałeś do końca:

3d) podejmowanie niezbędnych działań uniemożliwiających wstęp na budowę
osobom nieupoważnionym;
4) wstrzymanie robót budowlanych w przypadku stwierdzenia możliwości powstania
zagrożenia oraz bezzwłoczne zawiadomienie o tym właściwego organu;

Nieobecny figurant nazywanym "kierownikiem budowy" nie jest w stanie spełnić m.in. tych punktów - a na ten paragraf się przecież powolujesz... 8)

arek_d pisze:Gdzie powtarzam domki jednorodzinne są bardzo łatwymi budynkami


Przytoczysz jakiś paragraf obowiązującego Prawa Budowlanego z definicją "łatwego budynku"?

arek_d pisze:Nigdzie nie ma napisane że musi ciągle przebywać na placu budowy


Prosiłem o przytoczenie paragrafu gdzie będzie jasno napisane że jego obecność jest zbyteczna - tak jak sugerujesz.

arek_d pisze:...a wystarczy że będzie wszystko zgodnie ze sztuką i projektem.

Widać po tym forum szczególnie po ilości postów "ratunku dom pęka" jak bardzo "zgodnie ze sztuką" są te "łatwe budynki" stawiane ...

arek_d
Aktywny
Aktywny
Posty: 159
Rejestracja: 13 lip 2009, 19:30
Lokalizacja: Dolny śląsk
Re: DREWNO NA SZALUNEK - FUNDAMENT

autor: arek_d » 04 lip 2012, 19:34

Pkt 3 jak i 4 równie dobrze może po upoważnieniu przez KB inna osoba wykonać. Czyli wracami do punktu wyjścia że kierownik musi być 8h na budowie. Jak nie 24h/dobe. Bo jak dosłownie zaczniemy brać pod uwagę ten przepis to nawet stróż nie może podjąć działań uniemożliwiających wstęp na budowę osobom nieupoważnionym.

Ale to nieudolność osób tworzących Ustawy bo ten artykuł jak i wiele innych ( nie tylko w prawie budowlanym) można by było inaczej formułować.

Defnicji Łatwego budynku nie ma to jest potoczna nazwa. Tak samo jak na szlifierkę kątową mówi się flex, lub na łapę ciesielską -brecha,montówka, czy nawet na pojazd mechaniczny - samochód lub auto.

Jedno słowo a tak wiele zmienia. Powtarzam pisałem że ciągle ( czytaj cały czas, non stop) jest nie potrzebny. Nawet na niemieckich budowach nie spotkałem się aby kierownik był obecny ciągle na budynkach jednorodzinnych o dość małej kubaturze.

No te zgodnie ze sztuką to już nie poradzę że te budynki budują faceci z łapanki nie rzadko nie po szkole.

Ja wiem że po części masz racje i Ci ją przyznaje, jednak schamuj troche z niektórymi swoimi postami bo są bezsensowne. A na koniec tylko dodam Nec Hercules contra plures - to wystarczy za podsumowanie całej dyskusji.

P.S
Może mógłbym dostać jakieś namiary na tak świetnego kierownika ?

arek_d
Aktywny
Aktywny
Posty: 159
Rejestracja: 13 lip 2009, 19:30
Lokalizacja: Dolny śląsk
Re: DREWNO NA SZALUNEK - FUNDAMENT

autor: arek_d » 04 lip 2012, 19:36

Pkt 3 jak i 4 równie dobrze może po upoważnieniu przez KB inna osoba wykonać. Czyli wracami do punktu wyjścia że kierownik musi być 8h na budowie. Jak nie 24h/dobe. Bo jak dosłownie zaczniemy brać pod uwagę ten przepis to nawet stróż nie może podjąć działań uniemożliwiających wstęp na budowę osobom nieupoważnionym.

Ale to nieudolność osób tworzących Ustawy bo ten artykuł jak i wiele innych ( nie tylko w prawie budowlanym) można by było inaczej formułować.

Defnicji Łatwego budynku nie ma to jest potoczna nazwa. Tak samo jak na szlifierkę kątową mówi się flex, lub na łapę ciesielską -brecha,montówka, czy nawet na pojazd mechaniczny - samochód lub auto.

Jedno słowo a tak wiele zmienia. Powtarzam pisałem że ciągle ( czytaj cały czas, non stop) jest nie potrzebny. Nawet na niemieckich budowach nie spotkałem się aby kierownik był obecny ciągle na budynkach jednorodzinnych o dość małej kubaturze.

No te zgodnie ze sztuką to już nie poradzę że te budynki budują faceci z łapanki nie rzadko nie po szkole.

Ja wiem że po części masz racje i Ci ją przyznaje, jednak schamuj troche z niektórymi swoimi postami bo są bezsensowne. A na koniec tylko dodam Nec Hercules contra plures - to wystarczy za podsumowanie całej dyskusji.

P.S
Może mógłbym dostać jakieś namiary na tak świetnego kierownika ?

laik2304
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 626
Rejestracja: 05 maja 2012, 14:09
Lokalizacja: Bielsko Biała
Re: DREWNO NA SZALUNEK - FUNDAMENT

autor: laik2304 » 12 lip 2012, 18:55

Dokładnie boogi ma rację. Twierdzisz arek że domy jednorodzinne to łatwe budowle - rozejrzyj się na tym forum kto, co i jak robi? a to jest zaledwie igła w stogu siana:) bo nie wszystkim nawet się chce czegoś dowiedzieć chociażby na forum:)
Dawid2304

wito-pc
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 913
Rejestracja: 20 lut 2010, 18:31
Lokalizacja: Czeladż
Re: DREWNO NA SZALUNEK - FUNDAMENT

autor: wito-pc » 18 lip 2012, 12:00

powiedz gdzie KIEROWNIK jakbyś postawił dom modułowy , co samowolka??????
Cezar


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości

Gotowe projekty domów