DREWNO NA SZALUNEK - FUNDAMENT

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

ARSSON
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2012, 19:26
DREWNO NA SZALUNEK - FUNDAMENT

autor: ARSSON » 30 cze 2012, 19:57

Witam,

zaczynam budować dom "Karmina" i mam okazje tanio kupić drewno na szalunki za 3000 zł, ale wydaje mi się że to trochę dużo jak za drewno a ja tak naprawdę się nie znam w tym temacie.

Czy mógłby mi ktoś doradzić ile tak naprawdę muszę zapłacić za drewno.

Dodam jeszcze parametry domu:

Wymiary budynku 12,80 m x 11,90 m
Pow. pomieszczeń: 171,9m2
Pow. użytkowa: 153,04m2.
Pow. zabudowy: 138,33m2

Bardzo proszę o poradę!!!!

boogi
Re: DREWNO NA SZALUNEK - FUNDAMENT

autor: boogi » 30 cze 2012, 21:23

Z ciekawości zapytam... za co płacisz Kierownikowi Budowy ?

IWB
Re: DREWNO NA SZALUNEK - FUNDAMENT

autor: IWB » 01 lip 2012, 6:20

.... a kto to jest kierownik budowy, i po co są telefony do tartaków trzeba by zapytać Macieja :lol:
on wie i powie, boogi masz numer do niego bezpośrednio czy na centralę?

wito-pc
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 913
Rejestracja: 20 lut 2010, 18:31
Lokalizacja: Czeladż
Re: DREWNO NA SZALUNEK - FUNDAMENT

autor: wito-pc » 01 lip 2012, 13:44

to jest odp inżeniera duldowlanego :!: do twego itb postu to śpiew muzyka i wino i niech tak pozostanie.......
Cezar

IWB
Re: DREWNO NA SZALUNEK - FUNDAMENT

autor: IWB » 01 lip 2012, 13:51

po kubaturze chyba tylko Maciej może powiedzieć ile sosny trzeba w lesie ściąć i przerobić na ten dom.
Po kiego grzyba jest projekt budynku? od kiedy pamiętam zawsze w kosztorysach jest coś takiego jak drewno, dechy,krokwie, jętki i łaty. Kierownik z łapanki chyba jest skoro nie wie ile to drewna potrzeba.

boogi
Re: DREWNO NA SZALUNEK - FUNDAMENT

autor: boogi » 01 lip 2012, 14:48

ITB pisze:po kubaturze chyba tylko Maciej może powiedzieć ile sosny trzeba w lesie ściąć i przerobić na ten dom.

Pisz że to chodzi o znanego Wróżbitę Macieja ;) nie wszyscy kojarzą samo imię z jego profesją ;-)


ITB pisze:Po kiego grzyba jest projekt budynku? od kiedy pamiętam zawsze w kosztorysach jest coś takiego jak drewno, dechy,krokwie, jętki i łaty. Kierownik z łapanki chyba jest skoro nie wie ile to drewna potrzeba.


Z mojego doświadczenia zawodowego dochodzę do wniosku iż w przypadku masowo budowanych szop z kolumienkami zwanych domami jednorodzinnymi projekt potrzebny jest tylko i wyłącznie do uzyskania decyzji administracyjnej tj pozwolenia na budowę. Po tym fakcie inwestor zbiera bandę nie wykwalifikowanych pijaczków co to "nie jeden dom postawiła" i robią co im się podoba - domy się robią szersze i dłuższe, wyższe, zmieniany jest kąt dachu a później lamenty że im stropy zwisają lub rysują, dach się zapada, wykręca krokwie etc etc.
A kosztorys ?????? Boże ... kto by wyrzucał niepotrzebnie pieniądze przy katalogowcu za 1000 zł na niepotrzebny kolejny papier zwany kosztorysem inwestorskim powiększająć niepotrzebnie wydatki o 10 czy 15% na kolejny niepotrzebny papier !!! - są przecież fora internetowe gdzie można się wszystkiego "poradzić" :lol:

wito-pc
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 913
Rejestracja: 20 lut 2010, 18:31
Lokalizacja: Czeladż
Re: DREWNO NA SZALUNEK - FUNDAMENT

autor: wito-pc » 01 lip 2012, 15:01

no bloogi masz mordkie :D i racje
Cezar

wito-pc
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 913
Rejestracja: 20 lut 2010, 18:31
Lokalizacja: Czeladż
Re: DREWNO NA SZALUNEK - FUNDAMENT

autor: wito-pc » 01 lip 2012, 15:03

ale na swej ziemi mam PRAWO postawić to co mi się chce wg norm b
Cezar

boogi
Re: DREWNO NA SZALUNEK - FUNDAMENT

autor: boogi » 01 lip 2012, 15:58

Chyba w Texasie...

W Polsce możesz stawiać to na co ci obowiązujące prawo pozwala.

arek_d
Aktywny
Aktywny
Posty: 159
Rejestracja: 13 lip 2009, 19:30
Lokalizacja: Dolny śląsk
Re: DREWNO NA SZALUNEK - FUNDAMENT

autor: arek_d » 01 lip 2012, 16:13

boogi pisze:Chyba w Texasie...

Możesz stawiać to na co ci obowiązujące prawo pozwala.


No proszę Cię, ale dobrze wiesz że w przypadku malutkiego domku jednorodzinnego kierownik nie jest potrzebny żeby przebywał dzień w dzień na budowie. Pracownik po technikum czy nawet osoba po zawdówce dobrze wie co ma robić przy tego typu mało skomplikowanych projektach. No oczywiście przypadkowym Zenkom, pijaczkom spod sklepu mówie nie.

Ale boogi ja rozumiem, jak to się mówi przerost formy nad treścią ;)

boogi
Re: DREWNO NA SZALUNEK - FUNDAMENT

autor: boogi » 01 lip 2012, 16:33

Gdzie to co napisałeś można przeczytać ??? W której ustawie ?

W obowiązującym Prawie Budowlanym jasno napisano co ma robić Kierownik Budowy i jaki ma być jego udział w procesie budowlanym.

W sytuacji "pytacza" gdyby zatrudnił kierownika budowy a nie figuranta-pieczątkę ten bez zbędnych problemów wyliczyłby potrzebną ilość drewna na szalunki. A tak ? Trzeba żebrać po forach o "rozwiązanie" nierozwiązywalnych "problemów"....

IWB
Re: DREWNO NA SZALUNEK - FUNDAMENT

autor: IWB » 01 lip 2012, 17:48

nam wystarczy 15 min i wiemy wszystko, ile jakiego i jak sezonowanego drewna potrzeba no i ile gwoździ budowlanych do tego.

2-02 chyba wystarczy podstawić pod to wszystko i się wyjaśnia co nie. Ale trzeba mieć ślepy lub inwestorski a i tak powstaje z gotówców anlaogia ;-) więc praca od nowa. O i tak się dowiemy ile drewna potrzeba na szalunki.

arek_d
Aktywny
Aktywny
Posty: 159
Rejestracja: 13 lip 2009, 19:30
Lokalizacja: Dolny śląsk
Re: DREWNO NA SZALUNEK - FUNDAMENT

autor: arek_d » 02 lip 2012, 17:54

boogi, już nie bądź taki do przodu z tymi przepisami. Znajdz może Ty mi ustawę gdzie jest napisane że kierownik ma być ciągle na budowie i nie może opuścić placu budowy nawet na lunch ? Chętnie pogłębie swoją wiedzę odpowiednim artykułem. Bo z twojego myślenia tak wychodzi. Powiedz mi po jakiego grzyba kierownik ma być na domku jednorodzinnym na budowie 8 godzin dziennie gdzie pracownicy rzucają tynk załóżmy te 2-3 dni ? Wystarczy ze odwiedzi budowę raz na poł godziny podczas rzucania tynków. No sory ale jak wczesniej wspomnialem kierownik bierze 2-3 tys za miesiąc pracy. To co może Ty jako kierownik robisz za 2-3 tys/miesięcznie ? Bo bedąc ciągle na jednej budowie ogarniesz tylko jedną budowę.

A jak już chcesz być tak bardzo przepisami to kierownikiem budowy powinien być reprezentant firmy wykonawczej. To o czym Ty mówisz już podlega pod inspektora nadzoru inwestorskiego.

boogi
Re: DREWNO NA SZALUNEK - FUNDAMENT

autor: boogi » 03 lip 2012, 6:36

Przeczytaj sobie ustawę PRAWO BUDOWLANE.

ps. wśród znajomych żaden KB nie pracuje za 2-3 tys msc... Za takie grosze to ciężko dobrego murarza znaleźć.

arek_d
Aktywny
Aktywny
Posty: 159
Rejestracja: 13 lip 2009, 19:30
Lokalizacja: Dolny śląsk
Re: DREWNO NA SZALUNEK - FUNDAMENT

autor: arek_d » 03 lip 2012, 17:45

Podaj konkretny artykuł a nie mi tu świecisz Prawem Budowlanym. Sprawdzimy czy ty znasz. Bo tak się składa że to co trzeba z Prawa Budowlanego znam.

To co piszesz w innym temacie ze kierownicy od tylu robią ?

Nie odpowiedziałeś mi na pytanie po kiego grzyba KB ma być ciągle np. gdy pracownicy narzucają tynk w domku jednorodzinnym.? No chyba że dla Ciebie każdy domek ma kubaturę powyżej 2 tys, no to okej zwracam honor.

A po drugie to autor tematu jak przypuszczam chce tylko sprawdzić czy go kierownik nie robi w konia a Ty się już rzucasz. zamiast odp chociażby jak ITB, że 2-02 wszystko wyjaśnia.


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów