Dom na wąskiej działce

Dom jednorodzinny czy wielorodzinny z poddaszem użytkowym czy parterowy? Jaki projekt domu jednorodzinnego wybrać? Jak dostosować projekt gotowy do naszych potrzeb? Zapraszamy do wymiany uwag i spostrzeżeń oraz nurtujących problemów dotyczących projektów domów oraz do zamieszczania zdjęć z realizacji Waszych domów.
kamiltd
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 07 sty 2012, 22:17
Dom na wąskiej działce

autor: kamiltd » 07 sty 2012, 22:30

Witam moja teściowa ma działkę budowlaną o szerokości 9,5m i długości jakieś 120m. Na tej działce z jednej strony jest dom ze ścianami w granicy i przejazdem.Z drugiej strony działki ja chce wybudować swój dom jest tam dojazd z drogi asfaltowej. Dom chciałbym mieć z jednej strony w granicy z drugiej zaś 1,5 m od granicy czyli jakieś 8m szer. bez okien. Pytanie moje jest takie czy dostane pozwolenie na taką budowę? I czy macie jakieś pomysły? Dodam ze plan zagospodarowania pozwala na budowę domu w granicy

Przemek
Re: Dom na wąskiej działce

autor: Przemek » 12 sty 2012, 9:18

musisz to zobaczyc
budowa domu na wąskiej działce jest możliwa http://www.e-sciany.pl/a/7839,dom-na-waska-dzialke

herman74
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2012, 15:04
Lokalizacja: Kielce
Re: Dom na wąskiej działce

autor: herman74 » 31 sty 2012, 15:13

Mam, a w zasadzie miałem bardzo podobny problem. Wąska działka jednak stawia ograniczenia. Wybrałem jednak projekt Jamnik 2 z pracowni mg projekt. Podrzucam link

[MGProjekt]

Wszystko już mam ustalone. Dobra firma projektowa,dobra ekipa budowlana. Jak wszytko dobrze pójdzie, to budowę zaczynam już na wiosnę.

Snoweee
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 02 lut 2012, 14:51
Kontaktowanie:
Re: Dom na wąskiej działce

autor: Snoweee » 02 lut 2012, 15:46

Przemek tylko on ma więcej miejsca niż na tej stronie :). On ma 9,5 metra ale faktyczie ten link może dać Ci inspiracje. Tylko to będzie bardzo ksoztowna budowa :)
Profesjonalna Firma budowlana oraz Firma remontowa GORĄCO. budujemy domy

mallwin
Re: Dom na wąskiej działce

autor: mallwin » 10 lut 2012, 15:45

Jeśli warunki zabudowy zezwalają na budowę to na pewno można wybudować dom.

Posiadamy liczną kolekcję domów "na wąską działkę":
http://www.e-projekty.pl/gotowe-projekty-domow,szerokosc-waska

Natomiast moimi faworytami są dwa domy dla których minimalna szerokość działki wynosi... i tu uwaga... 4,5m oczywiście można je dostosować do swoich potrzeb, poszerzyć lub zaadaptować na indywidualną działkę:

http://www.e-projekty.pl/projekt,922792,dom-jednorodzinny-bez-garazu-projekt-domu-ps-lr-50-20

http://www.e-projekty.pl/projekt,922793,dom-jednorodzinny-bez-garazu-projekt-domu-ps-lr-60-20

asia759
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 08 cze 2012, 13:13
Lokalizacja: Małopolska
Re: Dom na wąskiej działce

autor: asia759 » 08 cze 2012, 13:19

Witam
Gratuluję wyboru projektu "Jamnik" ,wg mnie jest to super przemyślany projekt ,zwłaszcz na wąską działkę (taką posiadam).
Jeśli dysponujecie Państwo jakimiś zdjęciami z budowy, lub ewentualnymi przemyśleniami dotyczącymi budowy i ewentualnie refleksjami jak się Państwu mieszkania w już wybudowanym Jamniku , to bardzo proszę o kontakt i opinie.
Jestem w trakcie załatwiania pozwoleń na budowę, więc wszystkie opinie mile widziane.
Zastanawia mnie jeszcze koszt budowy, bo w projekcie jest strasznie wysoki . Czy to możliwe , bo dom ma raptem 103 m 2 ??????
mój adres : asia759@vp.pl

Serdecznie Pozdrawiam.
Czekam na odpowiedź.
Joanna - Małopolska

Wojtak
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 27 cze 2012, 13:12
Re: Dom na wąskiej działce

autor: Wojtak » 27 cze 2012, 13:33

Tak, Jamik jest dobrym projektem na wąską działkę. Co prawda ja takiego problemu nie mam, ale wiele czytałem i z ludźmi rozmawiałem. Co do kosztów, zerknij sobie na forum pracowni i tam zapytaj, z tego co wiem to często architekci sami się wypowiadają :)
Jeszcze raz gratulacje wyboru i powodzenia w budowie!

asia759
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 08 cze 2012, 13:13
Lokalizacja: Małopolska
Re: Dom na wąskiej działce

autor: asia759 » 27 cze 2012, 18:46

Bardzo dziękuję za odpowiedź, ale szkoda że Ty nie budujesz Jamnika , bo z pewnością mielibyśmy
o czym rozmawiać.

asia759
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 08 cze 2012, 13:13
Lokalizacja: Małopolska
Re: Dom na wąskiej działce

autor: asia759 » 27 cze 2012, 18:46

Bardzo dziękuję za odpowiedź, ale szkoda że Ty nie budujesz Jamnika , bo z pewnością mielibyśmy
o czym rozmawiać.
Pozdrawiam .


Wróć do „Projekty domów jednorodzinnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów