Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Przydomowe oczyszczalnie ścieków

autor: Redakcja » 16 cze 2012, 15:50

Na terenach nieskanalizowanych coraz powszechniej stosowane są małe oczyszczalnie ścieków, zwane przydomowymi... Przydomowe oczyszczalnie ścieków >>
Redakcja

Arowana14
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 304
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:46
Przydomowe oczyszczalnie ścieków

autor: Arowana14 » 16 cze 2012, 15:50

Oczywiście, że budowa przydomowej oczyszczalni ścieków to świetna sprawa. Fakt, koszty budowy są większe niż tradycyjnego szamba, ale w przeliczeniu na kolejne lata to się zwróci i to z nawiązką. Teraz produkowane są bezobsługowe oczyszczalnie, więc w ogóle nie ma z nimi kłopotów. A poza tym oczyszczalnie są bardziej ekologiczne. Odprowadzasz ścieki a jednocześnie ochraniasz środowisko, chyba lepszej opcji nie ma. System oczyszczania zamyka obieg wody w przyrodzie, przywracając ja środowisku. A jak wiadomo, wody na naszej planecie jest coraz mniej. Jeśli chcesz to mogę Ci polecić profesjonalną firmę, ktora zajmuje się tym fachem. Sam korzystałem z ich usług, kiedy to właśnie budowałem na swojej posesji taką oczyszczalnię. Póki co jestem bardzo zadowolony. A co do tej firmy NARO (szamba-baseny.com.pl), to pełen profesjonalizm. Ich produkty są naprawdę dobre, świadczą o tym zresztą wszystkie atesty, które posiadają. Jeśli jednak nie zdecydujesz się na przydomową oczyszczalnie ścieków to zbuduj chociaż szambo ekologiczne. Dobry i taki wkład w dbanie o środowisko :) Firma ma stronę internetową, więc możesz sobie poczytać o oczyszczalniach.
BOB-BUDOWNICZY

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Przydomowe oczyszczalnie ścieków

autor: Enerbau » 16 cze 2012, 16:08

Droga Redakcjo i Arowana, to jest dział "Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu". To już po raz drugi zong. Chyba, że ta pomyłka to od gorączki przedmeczowej :wink:

Alibaba
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 765
Rejestracja: 15 lip 2008, 7:20
Re: Przydomowe oczyszczalnie ścieków

autor: Alibaba » 16 cze 2012, 17:21

BOB-BUDOWNICZY pisze: Jeśli jednak nie zdecydujesz się na przydomową oczyszczalnie ścieków to zbuduj chociaż szambo ekologiczne..

A cóż to za twór?

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Przydomowe oczyszczalnie ścieków

autor: Bolas » 16 cze 2012, 23:18

Bo zwróciłem kilka razy uwagę na to że to co oferuje firma NARO tak gorliwie reklamowana przez BOBa to szamba/osadniki kiedyś nazywane samospalającymi i niewiele z POŚ mają wspólnego poza tym że to co z nich wyleci nijak nadaje się na rozsączanie do gruntu ale jakiś skończony [...] wydał na to atest.

Kasztanek
Aktywny
Aktywny
Posty: 165
Rejestracja: 03 sie 2010, 14:38

autor: Kasztanek » 04 lut 2013, 11:57

Wiosna za pasem i czas bym i ja mogła wybrać jakąś formę walki ze ściekami, mam do wyboru szambo albo właśnie oczyszczalnię.
Oczyszcalnia wprawdzie droga, ale biorąc pod uwagę koszt utrzymania przez kolejne lata - to jednak taniej. Chyba zdecyduję się na oczyszczalnię biologiczną - chciałabym żeby miała atesty wszelkie potrzebne - bo może się uda dostać dofinansowanie. Na razie na oku mam oczyszczalnię BIO-HERO Eko-Sum - montaż mają w cenie. Oczyszczalnia będzie kosztować około 5 tyś, mam nadzieję że wszelie pozwolenia nie podniosą znacząco kosztów.

GOOOS
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 lut 2013, 16:53
Re: Przydomowe oczyszczalnie ścieków

autor: GOOOS » 04 lut 2013, 17:06

Witam.
A ja mam pytanie. Mam zwykłe szambo betonowe, duże (100,000 l) dawniej takie budowali. Jest szczelne, za kilka lat będą w naszej gminie montować kanalizacje. Zastanawiam się nad tą oczyszczalnią, czy też szambem ekologicznym. I teraz pytanie czy mogę zostawić ten zbiornik który mam, dostawić do niego studzienkę rozdzielczą i od niej puścić sączki w działkę za domem (30 arów). I drugie pytanie jeśli mogę to czy dostanę jakiś certyfikat od firmy produkującej te studzienki potrzebny do okazania w razie kontroli. Pozdrawiam

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Przydomowe oczyszczalnie ścieków

autor: Bolas » 04 lut 2013, 19:59

O takie rzeczy najlepiej pytać w lokalnym zakładzie wodociągów i kanalizacji. Jeżeli przewidują skanalizowanie to pewnie nie dostaniesz pozwolenia na oczyszczalnię bo odpadnie im potencjalny klient.

prze
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 08 lut 2013, 20:21
Re: Przydomowe oczyszczalnie ścieków

autor: prze » 08 lut 2013, 20:53

Kolego, miałem tez taką sytuacje jak ty tez mam zbiornik betonowy. i do niego podłoczyłem szamba ekologicznego. o pojemności 100 litrów. Plusem jest to że teraz nie muszę opróżniać szamba co miesiąc, tylko raz do roku. Tylko zanim kupisz sobie zbiornik sprawdź sobie dobrze ceny na rynku. Ja po przeszukaniu Internetu skorzystałem z firmy którą mi sprzedała zbiornik, w bardzo dobrej cenie mogę ci tom firmę polecić. Rzetelna sprawdzona firma
http://www.szambabetonow.pl :oops:

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Przydomowe oczyszczalnie ścieków

autor: Bolas » 08 lut 2013, 21:02

To jakiś nowopolski język pisany bo się troszkę pogubiłem w tym co pan napisał.
100L szambo ekologiczne? Toż to przecież dwie beczki do kapusty kiszonej. Gratuluję.

prze
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 08 lut 2013, 20:21
Re: Przydomowe oczyszczalnie ścieków

autor: prze » 08 lut 2013, 22:52

Przepraszam za pomyłkę. prostuj spoją wypowiedz e 1000 litrów.

konczyn
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2014, 10:59

autor: konczyn » 10 mar 2014, 11:05

zastanawiam się nad czymś takim, już przejrzałem ofertę niektórych firm np http://www.sewaco.net.pl i widzę, że finansowo to źle nie wychodzi

dagaw
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 03 kwie 2014, 10:16
Re: Przydomowe oczyszczalnie ścieków

autor: dagaw » 06 maja 2014, 8:52

A my z mężem zastanawiamy się nad taką oczyszczalnią przydomową http://www.ekohouse-oczyszczalnie.pl/ ,wielu naszych znajomych już taką posiada ,z tego co mówią są zadowoleni .Nie ponoszą kosztów z wywozem nieczystości i nie czuć brzydkiego zapachu wokół posesji.

Maciej HABA
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 13 lut 2014, 12:23
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski
Kontaktowanie:
Re: Przydomowe oczyszczalnie ścieków

autor: Maciej HABA » 08 maja 2014, 9:08

Nad którą dokładnie oczyszczalnią się zastanawiacie? Na ile osób ją planujecie? Bo link wyrzuca tylko do strony i niewiadomo o jakiej oczyszczalni myślicie.
Pasjonaci ekologii i nowoczesnych technologii.
Dostarczamy systemy oczyszczania ścieków dla domu i przemysłu. Produkujemy rozwiązania szyte na miarę.

PieceMans
Aktywny
Aktywny
Posty: 172
Rejestracja: 05 wrz 2013, 11:38
Re: Przydomowe oczyszczalnie ścieków

autor: PieceMans » 13 maja 2014, 14:43

Generalnie rzecz biorąc przydomowa oczyszczalnia ścieków to bardzo dobry pomysł i tez w kwestii jej wykonania to koszty nie są aż tak duże jak miało to miejsce jeszcze kilka lat temu,uważam ze to dobre wyjście. Podajcie wiecej szczegółów i może doradzimy coś sensownego,a nie tylko suchy link do strony:)


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 88 gości

Gotowe projekty domów