Malowanie dachówki

Impregnacja jest jedną z najważniejszych metod zabezpieczania drewna. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czemu może służyć impregnacja i jakie impregnaty są najlepsze zajrzyj do tego działu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

mirekk_m
Malowanie dachówki

autor: mirekk_m » 28 lis 2005, 18:21

jaka farba malowac dachowke - ceramiczna , dachowka ma około 50 lat są zarysowania prosze o rade , zgury dzieki

Gość
malowanie dachówek

autor: Gość » 01 gru 2005, 23:33

Nie maloć! Stara dachówka ma swój niesamowity urok!
Farba jajka by nie była po niedługim czasie zacznie się złuszczać dach będzie wyglšdał fatalnie. Życzę trafnego wyboru. Pozdrawiam.

Mariano

autor: Mariano » 03 gru 2005, 9:57

uważam tak samo !
nie malować!!!
szkoda starej dachówki

Krzysztof
Aktywny
Aktywny
Posty: 247
Rejestracja: 03 lut 2005, 14:58
Lokalizacja: Warszawa

autor: Krzysztof » 05 gru 2005, 12:13

Skontaktój sie z producentem dachówki najlepiej Twojej - dostaniesz ich farbkę, którą oni używają:) po 50 latach bym pomalował, bo farbka zaleje wszystkie ewentualne zniszczenia i szczeliny, gdzie sie może woda dostać... ale swojądrogą możesz zniszczyć "klimacik starej dachówki" - przemyśl sprawe porządnie, bo jak zaczniesz, to odwrotu niebędzie... ja mam taką farbke, to jest wodna, ale dostałem od producenta mojej dachówki - pewien jestem, że sie nie złuszczy[/url]

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

autor: Andrzej Wilhelmi » 05 gru 2005, 22:25

Technologia produkcji dachówek ceramicznych to wypalanie w piecach. Szlachetne angoby to powłoki z glinki wypalane w temperaturze 150 stopni. Angoby na zimno stosuje się do zaprawek krawędzi dachówek ciętych wkoszu w celu zgaszenia czerwonego koloru wypalonej gliny. Podtrzymuję swojš radę zdecydowanie nie malować! Życzę rozsšdnych decyzji. Pozdrawiam.

Bartek
Impregnacja

autor: Bartek » 08 mar 2006, 13:00

Absolutna racja --- nie malować ( klinkier pomalowany farbą olejną!!!!!!!!!!!!)
Tylko mała poprawka - angoby są zwykłe i szlachetne a temperatura w piecu to min.1000 stopni,rzeczywiście zimna angoba nie nadaje sie do malowania dachówki na duzych płaszczyznach.Istnieja jednak środki,które ratuja stare klinkiery i stare dachówki ceramiczne - tak sa odnawiane elewacje klinkierowe - nie zawsze piaskowane- radze skontaktować sie z firmą REMMERS - siedzibe mają chyba e Środzie Wlkp. albo Baranowie
maja rewelacyjne środki do ratowania dachówek ceramicznych.

vincentmtb
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:41
Kontaktowanie:
Re: malowanie dachówek

autor: vincentmtb » 04 lip 2010, 21:56

Proponuję kontakt z firmą BIOTOP profesjonalna renowacja dachówek. Posiadamy profesjonalną chemię która ściąga sadzę, rdzawe ślady i wszystkie ciężko zmywalne zabrudzenia które ciężko usunąć z dachówki (podkreślam, że to nie jest kwas który może uszkodzić dachówki). Zwykłymi środkami nawet renomowanych producentów dostępnych w Polsce jest niemożliwe usunięcie trudniejszych zabrudzeń a to co piszą na kartach często nie pokrywa się z rzeczywistością zwykły marketingowy bełkot. Sami testujemy różnego rodzaju środki i jeśli chodzi o usługi to z materiałem jesteśmy dużą konkurencją gdyż posiadamy najlepsze produkty w niskich cenach. Wykonywaliśmy usługi już w różnych ekstremalnych przypadkach i zawsze z zaskakującym efektem.

Przemek
Re: malowanie dachowek - pomoc

autor: Przemek » 16 lip 2010, 13:14

kolego nie czytałeś regulaminu ?
spam nie jest dobra metodą reklamową

wash-center
Re: malowanie dachówki

autor: wash-center » 17 gru 2010, 14:34

Służymy fachową i bezpłatna poradą w sprawie każdego dachu ! ! !

kandzia
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 28 gru 2011, 15:23
Re: malowanie dachówki

autor: kandzia » 08 cze 2012, 7:54

Ja mam podobny problem. Dachówka bardzo stara, pewnie 70 letnia (nie do zdarcia ). Ale niektóre trzeba powymieniac, poczyścić. Czytam, że najwięcej opinii jest za NIE malować.... ale czy zdjęcie wszystkich dachówek i wymycie myjką ciśnieniową z jakimś płynem (delikatnie myjącym) byłoby złym rozwiazaniem? Fakt że te dachówki już nie mają takiej trwałości. Kruszą się, w końcu wiek robi swoje. Ale nie mam jeszcze funduszy na wymianę poszycia dachowego. Poza tym, one mają swój urok :)

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: malowanie dachówki

autor: Andrzej Wilhelmi » 08 cze 2012, 23:49

Takie mycie skraca życie dachówki. Nic nie rób. Pozdrawiam.

tsw18
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 15 wrz 2018, 16:02
Re: malowanie dachówki

autor: tsw18 » 16 wrz 2018, 16:03

Najlepiej skorzystać z ekipy która się w tym specjalizuje

Malowaniedachu
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 02 mar 2019, 18:21
Re: malowanie dachówki

autor: Malowaniedachu » 02 mar 2019, 18:43

U nas pan dostanie profesjonalne farby na dachówkę betonowa i ceramiczna gdzie nie będzie problemu z mchem i wyglądem estetycznym dachu świadczymy kompleksowe usługi w malowanie dachówki szybka i sprawna obsługa 8)

mlekoslaw
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 12 lis 2018, 18:14
Re: malowanie dachówki

autor: mlekoslaw » 22 kwie 2019, 18:49

Andrzej Wilhelmi pisze:Takie mycie skraca życie dachówki. Nic nie rób. Pozdrawiam.


Kiedyś ktoś mi tak samo doradził i źle na tym nie wyszedłem :)


Wróć do „Impregnacja drewna, impregnacja więźby dachowej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów