opinie o budownictwie gipsowym

Planujesz budowę lub remont? Zastanawiasz się jakie materiały wykorzystać? W tym dziale znajdziesz opinie na temat różnego rodzaju materiałów i rozwiązań konstrukcyjnych. Możesz też podzielić się swoimi doświadczeniami.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

wlodzimierzk
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 04 mar 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
opinie o budownictwie gipsowym

autor: wlodzimierzk » 05 mar 2007, 23:48

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów z tej grupy.
Mam na imie Włodek i chciałbym anonsować swoje uczestnictwo na łamach tego forum.
Moja rodzinka (2+1) nabyła działke w Borzęcinie Dużym/k Warszawy i naszym zamiarem jest przenieść się w sezonie 2008 do nowego domu z obecnych okolic Bemowa.
Chciałbym zapytać czy ktoś z szanownych forumowiczów budował , lub ma jakąś popartą argumentami opinię na temat budownictwa gipsowego ( np strona www.polgips.com.pl ) i efektywności tego typu technologii energooszczędnego budowania.
Jesteśmy wspólnie z żoną zainteresowani tym tematem za przykładem naszego pacjenta (jesteśmy dentystami - stąd w miom profilu takie www) który od 3 lat mieszka w takim właśnie domu w technologii "R" (168m2,z użytkowym poddaszen, akumulacyjna podłogówka elektryczna - kable-,nagórze 2 piece akumulacujne , dynamiczne , bez solarów , z trzema ogrzewaczami pojemnościowymi -kuchnia +2 łazienki - , podłoga na gruncie 20 cm styropian (średnia gęstość), ściany z elementów gipsowo - stysopianowych "R"+tynk mineralny, strop w systemie 'R" - rodzaj monolitu, poddasze użytkowe , dach dwuspadzisty ( wschód,zachód) - 35 cm wełny + membrana wysokoparoprzepuszczalna + dachówka ceramiczna , okna PCV 1,4 ... czegoś (pzrepraszam za brak wiedzy), dzrzwi również dobre i ciepłe + koza dużej mocy w salonie wraz z kuchnią i jadalnią (52m2) z podłączeniem do rekuperatora pewnej szwedzkiej firmy (bez wymiennika gruntowego)).Oto właśnie dom który jest oceniany przez gospodarza za bardzo zdrowy i komfortowy z wysokością rachunków ze całkowite zuzycie energii elektrycznej ( też tej przeznaczonej na inne potrzeby) na pozionie 3500 PLN /rok.
Przyznam ,iż ze względu na plusy komportowego użytkowanie właśnie takiego typu ogrzewania niecentralnego jakim są kable grzejne elektryczne - wspólnie z żoną próbujemy znaleźdź potwierdzenie faktycznych kosztów całkowitego utrzymania takiego , lub podobnego domu. Faktem jest również iż mamy dylemat potrzeby lub nie - przyłącza gazowego , które przechodzi obok naszej działki w ul Kosmowskiej...
Uprzejmie prosimy biegłych w materii o wsparcie opiniami i uwagami.

Wacław
Aktywny
Aktywny
Posty: 201
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:19

autor: Wacław » 06 mar 2007, 3:40

Też zdecydowałem się na niecentralne ogrzewanie podłogowe. Ale ja zaczynam niedługo emeryturę. Wtbrałem projekt z 40 cm styropianu od gruntu, 40 welny w scianie obmurowane licówką i okolo 50 cm w dachu, Dom ma tylko parter 90 m2 (2 osoby)


Wróć do „Materiały budowlane - opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów