wymiana starej instalacji elektrycznej na nową

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

laikk
wymiana starej instalacji elektrycznej na nową

autor: laikk » 12 maja 2012, 18:15

Witam! Mam pytanie, ale od razu zaznaczam, że jestem kompletnie zielony w dziedzinie elektryki. W starym budynku, w którym mieszkam wymieniona zostala instalacja na klatce schodowej . W każdym mieszkaniu została zamontowana skrzynka z bezpiecznikami, chodzi mi o to czy elektryk dobrze podłączył przewody elektryczne do skrzynki- owinął kable jeden raz taśma izolacyjna, położył na to tynk i polaczyl z instalacja od licznika. Czy jest to prawidłowo zrobione?

elpapiotr
Re: wymiana starej instalacji elektrycznej na nową

autor: elpapiotr » 13 maja 2012, 6:59

Witam.
czy elektryk dobrze podłączył przewody elektryczne do skrzynki- owinął kable jeden raz taśma izolacyjna, położył na to tynk i polaczyl z instalacja od licznika

Za mało informacji, by jednoznacznie odpowiedzieć. W końcu co z czym połączył ?

dendrytus
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 490
Rejestracja: 19 mar 2011, 12:19
Lokalizacja: lisie kupy
Re: wymiana starej instalacji elektrycznej na nową

autor: dendrytus » 13 maja 2012, 9:22

Moja szklana kula mówi, że tak.
Im wyżej wzlatujemy tym mniejsi wydajemy się tym, którzy nie umieją latać
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

laikk
Re: wymiana starej instalacji elektrycznej na nową

autor: laikk » 13 maja 2012, 10:51

tzn chodzi o to, czy np. kable te nie powinny zostać owinięte więcej razy taśmą może to dawać jakieś przebicia, stanowić zagrożenia bezpieczeństwa, bo slyszalem że zdarzać się mogą takie sytuacje.

elpapiotr
Re: wymiana starej instalacji elektrycznej na nową

autor: elpapiotr » 13 maja 2012, 10:57

Witam.

W jaki sposób zostały te "kable" połączone, ile żył posiadały, jaki przekrój, i w którym miejscu ?
Ilość warstw izolacji oraz sposób izolowania ma swoje znaczenie, pomijając fakt, że jest to połączenie tymczasowe.
To są istotne treści, a nie bzdety o szklanej kuli, jakie ktoś tu pisze.

laikk
Re: wymiana starej instalacji elektrycznej na nową

autor: laikk » 13 maja 2012, 11:28

To połączenie ma byc na stałe, jaki przekrój, ile żył posiadają niestety nie mam pojęcia, bo jak juz wspominalem to kompletnie zielony jestem. Widziałem, że to były dwa niebieskie kable zerowe połączone razem i zwinięte w taśmę.

dendrytus
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 490
Rejestracja: 19 mar 2011, 12:19
Lokalizacja: lisie kupy
Re: wymiana starej instalacji elektrycznej na nową

autor: dendrytus » 13 maja 2012, 15:45

elpapiotr pisze:To są istotne treści, a nie bzdety o szklanej kuli, jakie ktoś tu pisze.

Powątpiewasz w moją szklaną kulę? Odważny jesteś.
Im wyżej wzlatujemy tym mniejsi wydajemy się tym, którzy nie umieją latać

Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

jarek08
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 16 maja 2012, 9:55
Kontaktowanie:
Re: wymiana starej instalacji elektrycznej na nową

autor: jarek08 » 16 maja 2012, 11:03

laikk pisze:Chodzi mi o to czy elektryk dobrze podłączył przewody elektryczne do skrzynki- owinął kable jeden raz taśma izolacyjna, położył na to tynk i polaczyl z instalacja od licznika. Czy jest to prawidłowo zrobione?


Coś mi tu zalatuje prowizorką...

batek12
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 17 maja 2012, 15:20
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: wymiana starej instalacji elektrycznej na nową

autor: batek12 » 24 maja 2012, 20:38

W obecnych czasach nie godzi się, w sposób opisany przez założyciela tematu, łączyć i izolować przewody. Grozi to przebiciem, porażeniem, pożarem itp..

------------------------------------------------------------------------------------------------------
zapraszam na http://www.elektryk-targowek.pl
Obrazek


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości

Gotowe projekty domów