posadzka w łazience

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

sandoz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 lut 2007, 10:40
posadzka w łazience

autor: sandoz » 18 lut 2007, 10:47

Remontuję łazienkę, jest minimalnych rozmiarów i nie sądziłem, że wystąpią problemy takiego rodzaju. Posadzka została skuta do płyty i zastąpiona zaprawą cementową wyrównującą do podłóg - grubość około 4cm. W miejscu gdzie będą kładzione gresy zaproponowano mi posadzkę samopoziomującą w grubości około 1cm. Po wylaniu masy samopoziomującej na już poprzednio zrobione "suche" podłoże - zauważyłem, że występuje bąbelkowanie. Po dwóch dniach - po ostygnięciu kontynuowano prace w łazience i wylana posadzka wyglądała na solidną. Po prawie tygodniu od wylania zauważyłem, że cała "samopoziomująca" posadzka jest popękana, klawiszuje i odchodzi jakby była odparzona. W mieszkaniu jest na pewno sucho, a powierzchnia jest niewielka -nie sądzę, że wymaga dylatacji. Nie jestem pewien czy przyczyną mogło nie być nie zostawienie minimalnego luzu przy ścianach?

Dziękuję za odp.

sly321
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 04 gru 2006, 15:58
Lokalizacja: Lublin

autor: sly321 » 18 lut 2007, 20:15

Wygląda na to że chyba posadzka nie była odpylona i zagruntowana.
Z czego wykonana była pierwsza warstwa ?
Może za szybko położyłeś samopoziomującą , pierwsza warstwa mogła nie wyschnąć i zaczeła pić wode z samopoziomki i ta za szybko wyschła.

paw_g_cio
Aktywny
Aktywny
Posty: 166
Rejestracja: 23 paź 2006, 21:19

autor: paw_g_cio » 18 lut 2007, 21:44

Wszystko wskazuje na to, że jest tak jak napisał sly321.
Podkład pod warstwą samopoziomującą powinien być wysezonowany, a powierzchnia odpylona, czysta, sucha no i zagruntowana.

sandoz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 lut 2007, 10:40
wylewka samop.

autor: sandoz » 19 lut 2007, 19:11

Dzięki, być może - tyle że to robili "fachowcy", ja ich do niczego nie zmuszałem.
Zastanawiam się czy regularne polewanie wodą (po drugim podejściu) coś zmieni?
Niestety z czasem to zawsze jest cienko...

W każdym razie dziękuję za odp.!

zephyrek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 60
Rejestracja: 25 lut 2007, 11:12
Lokalizacja: Poznań

autor: zephyrek » 25 lut 2007, 18:07

Witam. od dziś dopiero uczestniczę w tym forum i oczy moje widzą jak jest źle.
Proszę unikać na tyle ile to możliwe wylewek samopoziomujących. Warstw, czym mniej pod płytką, tym lepiej. Czy posadzka jest tak krzywa, że płytkarz się wystraszył?
To skąd on pochodzi. Od lat nie widziałem prostej posadzki ale nigdy nie stosuję mas sam....
Kleje są już dziś tak dobre, że można nimi umiejętnie wyrównać nierówności.


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości

Gotowe projekty domów