Nowa podłoga na stropie gęstożebrowym DMS

Stropy są jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych, które oddzielają kondygnacje budynku. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zbudować, wyciszyć i ocieplić strop koniecznie zapoznaj się z tym działem.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Oktawian83
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2012, 8:15
Nowa podłoga na stropie gęstożebrowym DMS

autor: Oktawian83 » 20 kwie 2012, 9:16

Witam wszystkich.
Sprawa ma się następująco.
mieszkanie w bloku z lat 60 XX wieku.
występujące stropy to stropy DMS z rostawem żeber co 65 cm.
rozpiętość modularna stropu w jednej części mieszkania belki o dł 580 cm w drugiej 480 cm.

Orginalna podłoga na stropie składała się z desek sosnowych na legarach między którymi znajdował się żużel , około 5-7 cm.

cała podłoga zostałą usunięta, został goły strop,

musze wykonać nową posadze, jako podkład pod płytki oraz panele,

koncepcja jest taka:
- pianka wygłuszająca w 2 warstaw po 0.5 cm
- folia budowlana
- wylewka cementowa z mixokreta zbrojona włóknami o grubości 4 max 5 cm.

zaznaczam ,że zgode wspólnoty na przeprowadzenie takiej posadzki posiadam,
jednak mam watpliwości czy obciążenie.
w ogóle w internecie skąpo jest na temat stropów DMS, jeżeli ktoś posiada takie materiały w wersji elektronicznej chetnie się wczytam,

okm
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:34
Re: Nowa podłoga na stropie gęstożebrowym DMS

autor: okm » 24 kwie 2012, 9:41

witam, MIAŁEM TEN SAM PROBLEM ALE JA NAJPIERW ZROBILEM A POZNIEJ SIE MARTWILEM!!! DMS to strop ktorego juz sie nie projektuje, 5 cm z mixokreta to ok 100 kg na 1 m2 obciazenia, ja tez wylałem z mixo a pozniej sie martwilem czy sie nie zawali, zrob cos lekkiego, plyte osb albo jakas lekka posadzke a nie cement z piachem, oczywiscie wszystko mozna przeliczac przez konstruktora i to jest najlepsze rozwiazanie ale cement z piachem to ciezki balast na stropie. sam tak zrobilem, pozniej martwilem sie jak wzmocnic strop bo na 100m2 to w sumie wyszlo ok 10 ton na calosci a to duzo,


Wróć do „Stropy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów