Antresola

Nie zapominajmy o takich pomieszczeniach jak garaż, suszarnia, spiżarka. Jak wykorzystać przestrzeń w naszych domach na takie miejsca, czy są one potrzebne? Dowiedz się, co inni sądzą na ten temat.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

msbtdc
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 31 mar 2012, 0:32
Lokalizacja: Łódź
Antresola

autor: msbtdc » 31 mar 2012, 0:42

Witam.

Mam do Państwa małe pytanie dotyczące antresoli, może ono należeć troszkę do obsesyjnych, ale no cóż mam obawy co do tej konstrukcji, być może, że bez pod stawne.

Otóż chodzi mi o "dziwne dźwięki", które to wydobywa antresola... cała konstrukcja, a zwłaszcza kiedy się jest na niej i leży (położony na jej powierzchni został materac do spania). Kiedy to człowiek się poruszy, czy nawet przekręci, antresola wydobywa dźwięki, jakby typu, strzykania, pęknięcia itp.

Jest ogólnie ona zrobiona z belek drewnianych oraz płyt OSB.


Czy to normalne? i przy tym moje obawy są wyolbrzymione (obawa pęknięcia jakieś belki i zawalenia się całej konstrukcji), czy rzeczywiście dzieje się coś niepokojącego?

PS. Co do antresoli mam jeszcze jeden problem, dotyczy belki podpierającej z jednej strony całą konstrukcję (pionową). O ile pamiętam była ona równo z ścianą zamontowana, a w chwili obecnej jest lekko (0.3-0.5mm) przekręcona ku prawej stronie, tzn. tak lekko skręciła się w boczek (z jednej strony idealnie przylega do ściany, zaś z drugiej te 3-5mm ucieka...) czy to normalne? czy może również grozić katastrofą?

Dziękuje z góry za udzielenie mi pomocnej odpowiedzi i przy okazji podniesieniu mnie na duchu, że to tylko wyolbrzymione obawy (jeżeli tak się okaże).

samouk
Re: Antresola

autor: samouk » 09 kwie 2012, 22:15

Jak mamy ci odpowiedzieć, skoro nie dołączyłeś nawet jednej fotki?
Przeceniasz nasz talent jasnowidzenia :wink:

Pozdrawiam

Daria
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 72
Rejestracja: 26 lut 2009, 15:13
Re: Antresola

autor: Daria » 23 kwie 2012, 15:02

Ja bym pytała tych którzy robili antresole :). Ale mi się marzy taka konstrukcja..zawsze mi się to rozwiązanie podobało.

Alekkras
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 02 mar 2012, 10:23
Re: Antresola

autor: Alekkras » 31 maja 2012, 9:03

drewno ma to do siebie , ze się rusza , ale zadzwon do tych, co montowali.

Awatar użytkownika
oleba
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:40
Lokalizacja: Piaseczno
Kontaktowanie:
Re: Antresola

autor: oleba » 12 sie 2012, 9:50

Stuki i strzykania kiedyś ustaną jak drewno sie ułoży , a co do belki to sytuacja jest podobna.
nie należny sie przejmować delikatnie skręcona belką . Nie znam konstrukcji i jak to było wykonane przydały by sie jakieś zdjęcia ...w tedy można coś powiedzieć dokładniej ,

do puki konstrukcja jest stabilna należy przeczekać okres dziwnych dźwięków




http://www.oleba.pl/antresola.html

JMD
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 83
Rejestracja: 31 maja 2012, 17:37
Re: Antresola

autor: JMD » 17 wrz 2012, 12:21

Jeżeli masz jakieś wątpliwości to zawsze najlepiej pytać o to wykonawcę. Naturalnym jest to,ze słyszysz jak coś trzeszczy,stuka. Za jakiś czas powinno się uspokoić,to już specyfika drewna.


Wróć do „Pomieszczenia inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów