Średnica przyłącza jaka?

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

agata121
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2009, 10:19
Średnica przyłącza jaka?

autor: agata121 » 29 lis 2009, 10:37

Witam mam takie pytanie. sąsiad ma wykonane przyłącze wodociągowe o średnicy 40mm. długości ok 140m. Czy od tego przyłącza można wykonać przyłącze do mojego dom długości ok 30m. Czy w tak wykonanej instalacji nie będą występować spadki ciśnień itp.

Alibaba
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 765
Rejestracja: 15 lip 2008, 7:20
Re: Średnica przyłącza jaka?

autor: Alibaba » 29 lis 2009, 11:49

Będą. Chociaż ich wielkość będzie uzależniona od równoczesności rozbioru.
Inna sprawa, to kto pozwoli wykonać przyłącze z przyłącza? Dowiadywałaś się u dostawcy wody, czy pozwoli ?

Awatar użytkownika
luxus
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 457
Rejestracja: 22 gru 2007, 20:29
Lokalizacja: CK
Re: Średnica przyłącza jaka?

autor: luxus » 24 gru 2009, 14:37

...jak to kto..?? w tym przypadku sasiad :)))

Broda79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 652
Rejestracja: 09 lip 2008, 7:51
Lokalizacja: Mikołów
Kontaktowanie:
Re: Średnica przyłącza jaka?

autor: Broda79 » 28 gru 2009, 15:23

Jeżeli sąsiad pozwoli to z tym pozwoleniem na piśmie do wodociągów o warunki. Z 40 można spokojnie zasilić dwa domy a straty na długości w przypadku takich sieci są tak małe, że pomijalne.

mastercheat
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 18 kwie 2012, 21:38
Re: Średnica przyłącza jaka?

autor: mastercheat » 18 kwie 2012, 21:52

Witam,

przymierzam się do postawienia drugiego domku na działce na której jest już dom rodziców (działka nie badzie dzielona a inwestorem będzie ojciec)

Niestety jedyne miejsce gdzie można się budować (ze względu na podmokły teren) jest na samym końcu działki. no i do wodociągu jest jakieś 115 m.

do tego jest wąskie gardło na początku (działka ma kształt trapezu - wąska z przodu no i tam stoi pierwszy dom) za domem do granicy mam 3 m z jednej strony i tam chciałem podciągnąć kanalizację z przepompownią.

natomiast z drugiej strony jest 6 m i tam jest wjazd i środkiem jest pociągnięte przyłączę wody. Wg planu fi 50 mm
Mija ono dom i jest rozgałęzione na 2 x po 32 mm. Jedno do domu rodziców a drugie do sąsiadów.

gdybym mógł przedłużyć to przyłącze dalej prosto, rurą 50 mm, do nowego domku to bym miał jakieś 75 metrów do zrobienia (55 metrów mniej)

pytanie tylko czy to przyłącze obecne uciągnie łącznie 3 domki, czy wystarczy ciśnienia?

Co o tym sądzicie?
dodam, że to przyłącze jest z lat 70-80 tych

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Średnica przyłącza jaka?

autor: Bolas » 20 kwie 2012, 21:26

Powinno dać radę nawet 32 ale cokolwiek tu się nie napisze i tak wszystko zależy od zakładu dostarczającego wodę a z ich filozofią pan nie wygra nawet jakby był pan mądrzejszy. Proszę się udać tam właśnie po warunki przyłączenia wody i wtedy wszystko będzie pan wiedział.

mastercheat
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 18 kwie 2012, 21:38
Re: Średnica przyłącza jaka?

autor: mastercheat » 20 kwie 2012, 22:47

Witam,

dziękuję za odpowiedź.

okazało się że mój kuzyn pracuje w wodociągach i się podpytał w mojej sprawie.

No mi faktycznie muszę złożyć wniosek o warunki, ale już wiem, że żeby się tam podłączyć będzie mi projektant musiał wyliczyć to przyłącze czy będzie wystarczające ciśnienie.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Średnica przyłącza jaka?

autor: Bolas » 21 kwie 2012, 7:03

Wg warunków projektant wykonuje projekt. O dziwo dobrze pokombinujesz i okaże się że akurat projekty przyłączy wykonuje gość z wodociągów który te przyłącza odbiera :)) więc może i tobie pójdzie na rękę. Przyłącza i tak nie wykonasz sam więc koszta i tak cię nie ominą.

mastercheat
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 18 kwie 2012, 21:38
Re: Średnica przyłącza jaka?

autor: mastercheat » 21 kwie 2012, 13:28

No jasne tą opcję te zbędę rozważał :)

no a na wykonanie mam już wstępnie firmę wybraną tylko muszę poczekać na te warunki bo jednak 80 m przyłącza a 120 m to jest jakaś różnica.

Alibaba
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 765
Rejestracja: 15 lip 2008, 7:20
Re: Średnica przyłącza jaka?

autor: Alibaba » 21 kwie 2012, 19:56

W ostateczności możesz podłączyć się za licznikiem ojca i wodociągi całkowicie pominiesz.

mastercheat
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 18 kwie 2012, 21:38
Re: Średnica przyłącza jaka?

autor: mastercheat » 22 kwie 2012, 0:06

no niestety, żeby dostać warunku zabudowy, muszę mieć warunki przyłączy.

dilers
Re: Średnica przyłącza jaka?

autor: dilers » 29 kwie 2012, 23:28

Siema
Znalazłem ciekawą stronkę z opisanymi tematami budowlanymi :)
Jak ktoś tak jak ja jest w tech. budowlanym , albo wyżej zapewne mu się przyda ponieważ mądrze tam piszą :) Strona to: spam
Nie bierzcie tego jak reklamy , chcę tylko pomóc potrzebującym :)


Miłego dnia :)

kaktus71
Re: Średnica przyłącza jaka?

autor: kaktus71 » 08 maja 2012, 0:04

Siema
Znalazłem ciekawą stronkę z opisanymi tematami budowlanymi :)
Jak ktoś tak jak ja jest w tech. budowlanym , albo wyżej zapewne mu się przyda ponieważ mądrze tam piszą :)
Nie bierzcie tego jak reklamy , chcę tylko pomóc potrzebującym :)

Miłego dnia :)

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Średnica przyłącza jaka?

autor: Bolas » 10 maja 2012, 0:24

To idź do MOPSu


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Gotowe projekty domów