stukający sufit

Przystępując do budowy, marzymy o idealnym domu. Niestety realia często są inne, a błędy budowlane są zmorą wielu inwestorów. Poradź się jak uniknąć błędów, na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby Twój dom rzeczywiście był idealny.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

dariuszk
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 27 gru 2010, 19:52
stukający sufit

autor: dariuszk » 09 sty 2011, 12:42

prosze o pomoc mam sfit podwieszany z płyt g-k podczas otwierania lub zamykania drzwi sufit stuka gdy otwarte jest okno to jest cicho co zrobić gdyż zima nie będe miał ciągle otwartego okna . za porade z góry dziękuje

GipsKarton
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 750
Rejestracja: 21 lut 2009, 18:22
Lokalizacja: Szczecin
Re: stukający sufit

autor: GipsKarton » 09 sty 2011, 14:10

mozliwosci jest sporo, pod czym jest zawieszony sufit?

mozliwe, ze jest to efekt trzepotania paroizolacji umieszczonej nad płytami.
pomieszczenie jest szczelne nie posiada wystarczającej wentylacji lub sa inne nieszczelnosci nad okladzina sufitu.
nieszczelnosc powyzej sufitu i zle wykonana konstrukcja w polaczeniu z montazem plyt.

dariuszk
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 27 gru 2010, 19:52
Re: stukający sufit

autor: dariuszk » 09 sty 2011, 18:00

jest płyta g-k stelaż krzyżowy stare deski z sufitu belki a między nimi wata podłóga z osb pomieszczenie jest szczelne .Wyczytałem żeby zamontować kratki w suficie w rogach ale to najlepiej nie będzie wyglądało .To pracuje sufit i na dłuższą mete boje się że popeka .zastanawiam się czy zamontowanie w oknach nawiewników nie rozwiąże problemu a może jest inny sposób

zmarcin
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2011, 23:53
Re: stukający sufit

autor: zmarcin » 19 sty 2011, 10:22

Witaj, mam dokładnie ten sam problem. Dla mnie to ewidentnie źle zmontowany stelalaż, za luźno skręcony, żle zamontowane wieszaki itd.
Niestety twoje wcześniejsze pomysły też się nie sprawdzają

1) kratka w suficie- w łazience mam "dziurę" w suficie przygotowaną do podłączenia wentylacji, sufit też stuka...a przecież to tak jakbym miał kratkę.

2) nawiewniki w oknach- próbowałem rozszczelniac okna (nawiwniki zrobią to samo) nic się nie zmienia.

Wydaje mi się, że jedynym rozwiązaniem jest ponowny, montaż sufitów od nowa. Z "fachowcami" którzy tak mnie załatwili mam podpisaną umowę i mam jeszcze gwarancję więc zastanawiam się czy nie reklamować po prostu tej fuszerki. Z drugiej strony jak pomyślę o nowym remoncie to mnie trzęsie.
Może ktoś mądrzejszy i bardziej doświadczony podsunie jeszcze jakiś pomysł. Gdybym sam cos znalazł tez się podzielę i o to samo proszę.
Pozdrawiam

niedzwiedz11
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2012, 11:31
Re: stukający sufit

autor: niedzwiedz11 » 20 kwie 2012, 12:47

Witam u mnie podobny problem, czy udało się komuś jakoś zaradzić temu "strzelającemu" sufitowi? nie wiem może podciągnąć go na wieszakach? ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie?
pozdrawiam


Wróć do „Błędy budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów