Kawiarnia w stylu Alicji

Projekty wnętrz. Szukasz inspiracji jak zaaranżować mieszkania, domy? Tutaj znajdziesz uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, pomysły na wystrój każdego pomieszczenia oraz architektów z całej Polski.
Alice
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 11 kwie 2012, 14:11
Kawiarnia w stylu Alicji

autor: Alice » 11 kwie 2012, 15:02

Witam. Wraz z mężem za 2 miesiące otwieramy mała kawiarnie. Pomieszczenie ma 55 m2. W okolicy są sklepy retro, vintage, więc chciałabym moją kawiarnię wystylizować na retro z elementami przypominającymi film "Alicja w krainie czarów". Myślałam nad biało-czarnymi kafelkami oraz bordowymi ścianami, ale ponieważ jest to małe pomieszczenie muszę wybrać inny kolor ścian. I tutaj zaczynają się schody, ponieważ nie wiem jaki to ma być kolor, a może niezbędna będzie tapeta? Umeblowanie również jest dla mnie zagadkowe. Gdzie mogę znaleźć stoły i krzesła w stylu retro? Czy mogę połaczyć elegancję vintage z motywami karcianymi, które występowały w Alicji? A co z dodatkami?
Z góry dziękuję za pomoc i czekam na odpowiedź.
Pozdrawiam.

Alice
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 11 kwie 2012, 14:11
Re: Kawiarnia w stylu Alicji

autor: Alice » 11 kwie 2012, 15:09

Oh przepraszam. Wcisnelam cos i wyslalo sie 3 razy

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Kawiarnia w stylu Alicji

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 11 kwie 2012, 15:11


Awatar użytkownika
Carrion
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 30 mar 2012, 7:50
Re: Kawiarnia w stylu Alicji

autor: Carrion » 16 kwie 2012, 8:07

Kawiarnia retro powinna oddawać kolory sepii przez beże i brązy po stłumione czerwień, zieleń i nawet niebieski, jak na tych fotografiach: http://warszawa1935.pl/ Mam też propozycję, aby fragment ściany (albo jednąz nich) wyścielić tapetą np. w kwiatowy wzór inspirowaną przedwojennym wzornictwem.

monika77
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2012, 10:10
Re: Kawiarnia w stylu Alicji

autor: monika77 » 19 kwie 2012, 10:31

witam
ostatnio rzuciły mi sie w oczy wspaniałe krzesła :) firma domartstyl
ogólnie z tego co widzę na stronce duzo firm bierze od nich meble. np tvn :)

takze juz to mowi samo za siebie o ich firmie, i jakości ich mebli.
ja zastanawiam sie nad krzesłami do kuchi. niestety nie w stylu retro choć bardzo bym chciala :)
piekne wzosy i mozliwości wybrania dowolnego koloru :)

mam nadzieje, ze pomogłam :)
pozdrawiam serdecznie :)


Wróć do „Aranżacje wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów