Kanalizacja a przebudowa domu

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Grandzik
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 30 paź 2011, 17:08
Kanalizacja a przebudowa domu

autor: Grandzik » 05 kwie 2012, 15:39

Witam mam pytanie pytanie w tym roku mają u nas we wsi robić kanalizacje i ma byc oczyszczalnia maja jakiś kanał ciśnieniowy robic itd i moje pytanie jeśli oni już to zrobią i podłączą do do mego domu i jeśli jak bym chciał w przyszłości przebudować dom to tą kanalizacje będzie można jakoś odłączyć i podłączyć do nowego domu? I czy to może zrobić jakaś firma żę tak powiem inna czy musi ta co robiła kanalizajce? Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.


Pozdrawiam

Alibaba
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 765
Rejestracja: 15 lip 2008, 7:20
Re: Kanalizacja a przebudowa domu

autor: Alibaba » 05 kwie 2012, 19:06

Jak oni to zrobią, to jeżeli jest to kanalizacja ciśnieniowa, to zamontują zapewne przepompownię ścieków na Twojej posesji. Przeniesienie przepompowni (pompa,włączniki pływakowe, szafka sterownicza) nie jest tak trudna ile upierdliwa, bo trzeba przedłużyć lub wymienić kabel zasilający jak i rurociąg tłoczny. Chyba, że nowy dom powstanie i możliwym będzie grawitacyjnie doprowadzić ścieki do przepompowni już istniejącej.
Swoją drogą możesz się w Gminie dowiedzieć, co też oni będą robić na Twojej działce. Zapewne oni nie gryzą.

Grandzik
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 30 paź 2011, 17:08
Re: Kanalizacja a przebudowa domu

autor: Grandzik » 05 kwie 2012, 19:20

Znaczy ta pompa nie będzie u mnie tylko ogólni to czy jest możliwość jeśli bym przebudował dom odłączenia i podłączenia do nowego razu

Grandzik
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 30 paź 2011, 17:08
Re: Kanalizacja a przebudowa domu

autor: Grandzik » 07 kwie 2012, 21:30

Mógłby mi ktoś odpowiedzieć czy da się odłączyć i następnie przyłączyć?

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Kanalizacja a przebudowa domu

autor: Bolas » 08 kwie 2012, 16:24

Ten typ instalacji kanalizacyjnej nie różni się bardzo od normalnej. Ścieki trafiają instalacją grawitacyjną do studzienki zbiorczej gdzie są rozdrabniane i wpompowywane pod ciśnieniem do instalacji ciśnieniowej która będzie je transportować do oczyszczalni. Pan jako klient nie ma się czego martwić z budynków ścieki będą odbierane w standardowy sposób poprzez rury PCV.
Jeżeli nie wyczerpałem tematu proszę pytać.

Grandzik
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 30 paź 2011, 17:08
Re: Kanalizacja a przebudowa domu

autor: Grandzik » 08 kwie 2012, 18:24

Czyli nie będzie problemu z odłączenie i podłączeniem ponownie gdybym przebudowywał dom?

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Kanalizacja a przebudowa domu

autor: Bolas » 08 kwie 2012, 22:40

Po uzyskaniu wszelkich pozwoleń z wodociągów nie powinno być problemu.


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów