Jaka instalacja c.o.?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

wpg
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 15 sty 2010, 18:56
Jaka instalacja c.o.?

autor: wpg » 02 kwie 2012, 13:43

Witam.
Choć tematów na ten temat nie mało chciałbym się jednak spytać jaka instalacja c.o. jest najlepsza i najczęściej stosowana. Chodzi o pociągnięcie rurek (na zewnątrz, w środku lub dwojako)?
Przymierzam się do wymiany c.o. oraz wody w 30-to letnim 1 piętrowym domu.
Rurki do c.o. będą miedziane. Nie wiem tylko czy ciągnąć je na zewnątrz (pion i poziom) ekonomicznie i najprościej - bez utraty ciepła, większego kucia ale wygląd nie za ciekawy czy pion zostawić na zewnątrz a doprowadzenie do grzejników wpuścić w podłogę i wyjście z dołu?! Co moglibyście zaproponować?
Jakie są zalecane opcje? Proszę o poradę.
Pozdrawiam.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Jaka instalacja c.o.?

autor: Bolas » 03 kwie 2012, 18:51

Rozumie że ocieplenie domu też z epoki 30lat wstecz? Jeżeli już kujesz to ryj dziury bez większego znaczenia czy zrobisz je w podłodze czy w ścianie. Jeden bałagan. Zrezygnuj z miedzi na rzecz plastiku a wyjdzie min. o połowę taniej na materiale.
Dobrą metodą jest ocieplenie domu od wewnątrz o czym poczytasz na forum wtedy odpada wkuwanie rur w ścianę.

wpg
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 15 sty 2010, 18:56
Re: Jaka instalacja c.o.?

autor: wpg » 04 kwie 2012, 22:19

Nie chcę się wymądrzać bo się nie znam na tym zbyt dobrze, ale z tego co wiem to plastyk w c.o. to nowa technologia i nie wiadomo co się z tym stanie za 10-20 lat i nikt tego nie wie. Do nowinek podchodzę z umiarem. Jeśli chodzi o ocieplenie od wewnątrz, to pewnie musi być zachowanych mnóstwo zasad bo zawsze dochodziły mnie słuchy aby nie ocieplać od środka. Na dzień dzisiejszy pozostawiam dom bez ocieplenia. Np.ocieplenie domu na zewn. styropianem to też był hit a teraz się od tego odchodzi bo więcej ma wad niż zalet. Tak słyszałem od znajomych właścicieli firm budowlanych.
Pozostaje chyba jednak miedź. Nie słyszałem by ktoś narzekał?! Kwestia kucia czy nie kucia poziomów bo pion na zewn. może być. Jeśli miałbym kuć to chyba na chłopski rozum lepiej w podłodze niż w ścianie, która jest ścianą zewn. budynku - nieocieplonego :)

Spednet
Aktywny
Aktywny
Posty: 261
Rejestracja: 10 mar 2011, 9:46
Re: Jaka instalacja c.o.?

autor: Spednet » 05 kwie 2012, 11:42

To racja,należy zachować i przestrzegać szeregu zasad i wcześniej lepiej jest także skonsultować się z dobrym fachowcem. Jeżeli chodzi ogólnie o instalację C.O to tutaj ważna jest powierzchnia grzewcza. Warto pomyśleć też nad ogrzewaniem podłogowym,to znakomite rozwiązanie.

wpg
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 15 sty 2010, 18:56
Re: Jaka instalacja c.o.?

autor: wpg » 05 kwie 2012, 21:23

To już jest sprawdzone i dokładnie wyliczone więc nie powinno być problemu. Ogrzewanie podłogowe, fajna sprawa - ale kosztowna :) w planie tylko łazienka..


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 83 gości

Gotowe projekty domów