Fibaro - najlepszy system

Rozwój technologii pozwala nam żyć łatwiej i bezpieczniej. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań, które sprawiają, że nasz dom czy mieszkanie stanie się przytulny, komfortowy, elegancki i przede wszystkim praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Teonet
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 01 lut 2012, 16:10
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: Teonet » 29 mar 2012, 14:40

Do każdego systemu alarmowego polecam dodatkowo monitoring,który moim zdaniem jest najbardziej skuteczny i znakomicie sprawdza się podczas codziennego użytku. Wtedy możemy czuć się bezpieczni,to daje efekty.

dartym
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 16 maja 2012, 10:53
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: dartym » 16 maja 2012, 11:03

witam :)
ostatnio robiłem wywiad i jestem w trakcie negocjacji z firmą APA. będę sobie to w domu robił i mogę odpowiedzieć na parę pytań.
klient na androida jest funkcjonalny, bardzo podobny do tego co widać na panelu i możliwości ma prawie takie same (bez konfiguracji).
satel - połączenie centrali systemu z centralą satela
led rgb - jest i bodaj nie tylko to. wspominali o innych urządzeniach "dmx" ale żadnego nie widziałem :( za to sterowanie ledami działa fajnie :)
jestem w miarę na bieżąco wieć mogę poopowiadać. postaram się jakieś zdjęcia powrzucać też :)

pirx
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 14 mar 2012, 14:27
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: pirx » 22 maja 2012, 8:52

Witaj dartym :)
Jest wątek z porównaniem systemów, brakuje wiadomości o vision. Może mógłbyś się wypowiedzieć w temacie? Na pewno przydałoby się więcej rzetelnych wiadomości bo knx z dendrytusem już obgadany :)
Wątek jest tu http://www.forumbudowlane.pl/vt/32388/15/fibaro-knx-vision-porownanie-systemow#192564
Zapraszam :)

Przemysław Kalicki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 437
Rejestracja: 26 sty 2011, 11:13
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: Przemysław Kalicki » 19 wrz 2012, 15:59

jaki Waszym zdaniem jest najlepszy system ?
czy brac pod uwagę bezprzewodowy?
i dlaczego nie FIBARO?

dartym
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 16 maja 2012, 10:53
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: dartym » 28 wrz 2012, 12:45

ja tam skłaniałbym się do vision jednak. ale to dlatego, że taki akurat mam i dobrze mi się używa. fibaro było bardzo mocno reklamowane mimo, że oferowało bardzo ubogą funkcjonalność. to wyrobiło mu dość niepochlebną opinię. jeśli chodzi o bezprzewodowe systemy to mają swoje zalety (brak kucia) i wady (współdzielone pasmo, brak gwarancji przesyłu itd.). chyba najstarszy jest xcomfort ale też nie zbiera samych pochlebnych opinii.

mike1980
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 27 gru 2012, 12:03
Lokalizacja: Warszawa
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: mike1980 » 10 sty 2013, 16:33

Jeśli ktoś akurat jest w okolicach Las Vegas to może naocznie przekonać się o funkcjonalności nowych rozwiązań Fibaro - wall plug oraz sensora door window. Targi CES trwają do 11 stycznia. Nr stoiska Fibaro to 20800 w budynku South Hall 1.

z-wave
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2013, 10:35
Kontaktowanie:
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: z-wave » 25 sty 2013, 14:48

Wszystkich zainteresowanych budową lub rozbudową systemu opartego na technologii z-wave zachęcam do odwiedzenia strony www.z-wave.pl Niższych cen za moduły prawdopodobnie nigdzie się nie znajdzie. :D

Sztywniak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 21 sty 2012, 22:36
Kontaktowanie:
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: Sztywniak » 25 sty 2013, 20:47

mimo że nie trawię reklamy na forum to jest to jeden z nielicznych postów który nie kłamie. Faktycznie nie udało mi się znaleść niższych cen. hmmm właściwie napisze że jakoś dziwnie tanie, jaki jest knyf ?? jakieś gwiazdki ??
Sztywniak

elektryk84
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 18 lut 2013, 14:33
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: elektryk84 » 18 lut 2013, 14:41

Witam.
Każdemu kto zamierza zakupić centralę HC2 od fibaro i zainstalować ją gdzieś komercyjnie, a nie jako zabawkę lub gadżet radzę się porządnie zastanowić. Ja zbudowałem u klienta system sterowania ogrzewanie w październiku i do tej pory mimo wielu interwencji w supporcie nie działa on prawidłowo. Żeby wszystko chodziło jako tako trzeba co kilka godzin robić restart. Centrala systematycznie co kilka godzin gubi komunikację ze switchami.
Jeśli ktoś jest zainteresowany większą ilością szczegółów zapraszam do korespondencji. Chętnie podzielę się swoja wiedzą i opowiem o nieudolności supportu fibaro.
Jestem daleki od negacji całego systemu Fibaro HC2 , jednak wszystkie elementy ,które się na niego składają są mu nieposłuszne lub mu przeszkadzają.

Sztywniak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 21 sty 2012, 22:36
Kontaktowanie:
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: Sztywniak » 18 lut 2013, 17:51

Na czym robiłeś sterowanie ogrzewaniem?
Możesz napisać więcej szczegółów?
Sztywniak

elektryk84
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 18 lut 2013, 14:33
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: elektryk84 » 19 lut 2013, 23:38

Centrala HC2 + kilka Relay Switch 1x3kW FGS211 + kilka Humidity Sensor EVT-001.
Termostaty i switche powiązane w pary. Każdy termostat w innym pomieszczeniu i centrala w zależności od jego wskazań miała włączyć lub wyłączyć switcha podpiętego do elektrozaworu.
Niestety ciągłe problemy w komunikacji centrali ze switchami powodują, żę ciągle jest zbyt zimno lub zbyt gorąco.
Fiabro wymieniło mi nawet centralę i komplet switchy na nowe, ale oczywiście nic to nie pomogło. Moje stare swtiche były rzekomo z wadliwej serii ;/
Jestem daleki od negacji całego systemu Fibaro HC2 , jednak wszystkie elementy ,które się na niego składają są mu nieposłuszne lub mu przeszkadzają.

Sztywniak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 21 sty 2012, 22:36
Kontaktowanie:
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: Sztywniak » 20 lut 2013, 0:39

Jaki jest finał sprawy?
udało się zdiagnozować problem ?
Sztywniak

elektryk84
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 18 lut 2013, 14:33
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: elektryk84 » 20 lut 2013, 23:11

Muszę centrale restartować zdalnie co kilka godzin, a support fibaro nie odpowiada na moje telefony i maile.
Jestem daleki od negacji całego systemu Fibaro HC2 , jednak wszystkie elementy ,które się na niego składają są mu nieposłuszne lub mu przeszkadzają.

elektryk84
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 18 lut 2013, 14:33
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: elektryk84 » 20 lut 2013, 23:13

Ciężko w takiej sytuacji mówić o jakiejkolwiek diagnozie.
Jestem daleki od negacji całego systemu Fibaro HC2 , jednak wszystkie elementy ,które się na niego składają są mu nieposłuszne lub mu przeszkadzają.

Sztywniak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 21 sty 2012, 22:36
Kontaktowanie:
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: Sztywniak » 20 lut 2013, 23:36

sprawdź czy masz prawidłowy numer bo z tego co wiem to numer do supportu się zmienił
i proszę podaj mi na priv swój numer. Postaram się pomóc.
Sztywniak


Wróć do „Dom inteligentny, dom bezpieczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości

Gotowe projekty domów