komin z klinkieru cieknie

Przystępując do budowy, marzymy o idealnym domu. Niestety realia często są inne, a błędy budowlane są zmorą wielu inwestorów. Poradź się jak uniknąć błędów, na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby Twój dom rzeczywiście był idealny.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

mituramariusz
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 08 wrz 2007, 17:05
komin z klinkieru cieknie

autor: mituramariusz » 08 wrz 2007, 17:25

Witam wszystkich. Firma budująca mój dom zrobiła wykończenie komina z klinkieru dziurawki i teraz po każdym deszczu przez fugi dostaje się woda na poddasze.Proszę o pomoc w tej sprawie za co z góry dziękuję .Pozdrawiam.

tomsurm
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 18 lut 2008, 11:59

autor: tomsurm » 18 mar 2008, 12:22

Miałem identyczny problem - musiałem wymienić wszystkie fugi, fuga musi buć zlicowana z powierzchnią cegły. Dodatkowo urzyłem fugi którą stosuje sie również do fugowania basenów no i poskutkowało.

WiMa-Bud
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 12 kwie 2008, 6:21
Lokalizacja: Zgierz

autor: WiMa-Bud » 12 kwie 2008, 6:34

Z tego co opisujesz blad popelnila firma dekarska a nie firma ktora stawiala komin.Tak sie dzieje gdy jest zle zrobioma obrobka dekarska wokol komina.Gdy obrobka dekarska jest zrobiona dobrze nawet przy zle dobranej fudze nie ma prawa nic przeciekac.Firmy zazwyczaj daja gwarancje na swoje uslugi (bynajmniej tak powinno byc) Prosze sie do nich zglosic i niech ten problem naprawia.
A tak na przyszlosc dla innych uzytkownikow ktorzy w najblizszym czasie beda stawiali kominy,zastanowcie sie nad kominami z cegly.Proponuje instalacje kominow systemowych,moga porazic was troszke ceny ale naprawde warto.Wykonalismy juz mnostwo instalacji tych oto kominow http://schiedel.pl/ Polecam.

amc1
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 798
Rejestracja: 18 paź 2005, 18:00

autor: amc1 » 12 kwie 2008, 11:46

WiMa-Bud pisze:Z tego co opisujesz blad popelnila firma dekarska a nie firma ktora stawiala komin.Tak sie dzieje gdy jest zle zrobioma obrobka dekarska wokol komina.Gdy obrobka dekarska jest zrobiona dobrze nawet przy zle dobranej fudze nie ma prawa nic przeciekac.Firmy zazwyczaj daja gwarancje na swoje uslugi (bynajmniej tak powinno byc) Prosze sie do nich zglosic i niech ten problem naprawia.
A tak na przyszlosc dla innych uzytkownikow ktorzy w najblizszym czasie beda stawiali kominy,zastanowcie sie nad kominami z cegly.Proponuje instalacje kominow systemowych,moga porazic was troszke ceny ale naprawde warto.Wykonalismy juz mnostwo instalacji tych oto kominow http://schiedel.pl/ Polecam.


na jakiej podstawie wydajesz tak kategoryczny i najprawdopodobniej błędny, sąd?

Rudolf Bras jr.
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 650
Rejestracja: 29 wrz 2007, 16:29
Lokalizacja: znienacka

autor: Rudolf Bras jr. » 12 kwie 2008, 17:44

WiMa-Bud pisze:Z tego co opisujesz blad popelnila firma dekarska a nie firma ktora stawiala komin.Tak sie dzieje gdy jest zle zrobioma obrobka dekarska wokol komina.Gdy obrobka dekarska jest zrobiona dobrze nawet przy zle dobranej fudze nie ma prawa nic przeciekac.Firmy zazwyczaj daja gwarancje na swoje uslugi (bynajmniej tak powinno byc) Prosze sie do nich zglosic i niech ten problem naprawia.
A tak na przyszlosc dla innych uzytkownikow ktorzy w najblizszym czasie beda stawiali kominy,zastanowcie sie nad kominami z cegly.Proponuje instalacje kominow systemowych,moga porazic was troszke ceny ale naprawde warto.Wykonalismy juz mnostwo instalacji tych oto kominow http://schiedel.pl/ Polecam.


Wima -Bud masz miałkie pojęcie o kominach z dziurawki, powiem więcej schidlowskie też pięknie ciekną nawet z poprawną obróbką blacharską :D (oczywiście nie wszystkie , tylko te żle wykonane, obrobione niechlujnie i niedokładnie ) , a błąd popełniła firma murująca komin z dziurawki i [...] kierownik który to odebrał, u mnie gwarancja na komin z dziurawki wcale nie obowiązuje i mam to zastrzeżone w umowie, jeśli inwestor nie chce zaakceptować tej umowy (rób pan, może ciec jednak nie będzie ...) nie podejmuję się takiej roboty, nie mam zamiaru jeżdzić po każdym większym deszczu i tłumaczyć się z rzeczy dla mnie oczywistych
Nikt mnie nie przekona że białe jest białe, a czarne to czarne !

Rudolf Bras jr.
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 650
Rejestracja: 29 wrz 2007, 16:29
Lokalizacja: znienacka

autor: Rudolf Bras jr. » 12 kwie 2008, 17:46

Dlaczego wykropkowano słowo [...] :?:
Nikt mnie nie przekona że białe jest białe, a czarne to czarne !

Rudolf Bras jr.
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 650
Rejestracja: 29 wrz 2007, 16:29
Lokalizacja: znienacka

autor: Rudolf Bras jr. » 12 kwie 2008, 17:58

Właśnie ciekawa rzecz :idea: firma murująca komin powinna udzielić gwarancji na jego wykonanie (chodzi mi głownie o użyte do tego materiały mające głowny wpływ na jego szczelność także ) tylko co się póżniej dzieje jak zaczyna przesiąkać ? jest telefon oczywiście do dekarza (panie zrób pan coś wszystko dobrze ,tylko ten komin cieknie... ) nie twierdzę że jestem nieomylny, bo nie myli się tylko ten co nic nie robi, ale w większości przypadków jest to złe wykonanie kominów przez osoby je stawiające lub użyte do tego niewłaściwe materiały. Dlatego mam osobny paragraf w umowie , na kominy z dziurawki i Wam koledzy dekarze radzę zrobić podobnie, bo oszczędnych inwestorów u nas nie brakuje
Nikt mnie nie przekona że białe jest białe, a czarne to czarne !

WiMa-Bud
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 12 kwie 2008, 6:21
Lokalizacja: Zgierz

autor: WiMa-Bud » 13 kwie 2008, 7:43

Skoro twierdzisz ze kominy schiedlowskie ciekna tak samo jak te z dziurawki no to gratuluje.Nie bede tego komentowal.Z jednej strony masz racje,kazdy komin bedzie ciekl jesli jest zrobiony na ........ Dajemy 5 lat gwarancji na kominy powyzej 10 metrow a 7 lat na kominy ponizej 10 metrow.Z cegly nigdy nie stawialem kominow wiec ocenilem to po swim doswiadczeniu z kominami schiedla gdzie mielismy kilka reklamacji ale to wlasnie z winy dekarzy ktorzy zle wykonali obrobke uszczelniajaca komin.A tak poza tym nie chce sie z toba klocic ale nie udawaj ze jestes najmadrzejszym i najlepszym fachowcem.Kazdy popelnia bledy.Pozdrawiam.

Rudolf Bras jr.
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 650
Rejestracja: 29 wrz 2007, 16:29
Lokalizacja: znienacka

autor: Rudolf Bras jr. » 13 kwie 2008, 20:45

Nie masz czego gratulować ani komentować, powiem tak problemy z cieknącymi kominami zaczęły się od czasu odkrycia cegły dziurawki na obmurowywanie komina ponad dachem, poza tym gdzie wyczytałeś , że mam się za najmądrzejszego i najlepszego fachowca :roll: , twierdzisz że Schidlowskie nie ciekną , też się spierał nie będę, ale mam swoje zdanie na ten temat, co do gwarancji na dach (nie tylko na sam komin)to jest ponad dwa razy dłuższa niż Wasza (na piśmie rzecz jasna) zakończmy ten spór, bo jak widzę każdy ma swoje doświadczenia i najważniejsze , aby nasi klienci byli z nas zadowoleni. Pozdrawiam
Nikt mnie nie przekona że białe jest białe, a czarne to czarne !

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

autor: Andrzej Wilhelmi » 15 kwie 2008, 21:43

Błędy murarza a wina dekarza!!! Taka argumentacja najczęściej się zdarza gdy jest zerowa wiedza murarza! Pozdrawiam.

mir
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 19 kwie 2008, 10:26
Lokalizacja: Jasło

autor: mir » 19 kwie 2008, 23:53

Głupota ludzka niezna granic dziurawka nienadaje sie na kminy.
architekci i kierownicy budów nie wiedza o tym, a jezeli my wykonawcy mówimy im otym to uważaja nas za de.....i bo jesteśmy nie wykształceni oni TAK.Pozdrawiam
mirek

e-dachowe
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 06 wrz 2010, 9:59
Kontaktowanie:
Re: komin z klinkieru cieknie

autor: e-dachowe » 09 mar 2012, 14:55

100% działające rozwiązanie to:
1. Fuga równo z licem cegły
2. Impregnacja preparatem Hydroblock - najlepszy środek na rynku - 10 lat gwarancji
Sam stosuję to rozwiązanie i sprawdza się (najstarszy komin robiony 7 lat temu i nie cieknie)

SGL
Re: komin z klinkieru cieknie

autor: SGL » 10 mar 2012, 10:23

e-dachowe pisze:100% działające rozwiązanie to:


100% rozwiązanie to rozbiórka komina wykonanego niezgodnie z Polską Normą, sztuką budowlaną i postawienie komina z materiałów z których stawia się kominy tj CEGŁA PEŁNA o odpowiedniej klasie, przez murarza z "papierami"


Wróć do „Błędy budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów