Instalacja wodna

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

agawab
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 07 lut 2010, 22:15
Lokalizacja: Warszawa
Instalacja wodna

autor: agawab » 07 lut 2010, 22:33

Witam :) Planuje przeniesc kuchnie do salonu, tzn zrobic ankes kuchenny w salonie. W zwiazku z tym mam takie pytanie, bo rury trzeba przeniesc, ok 4 metrow z kuchni do salonu, czy to sie da zrobic? I co z odplywem zlewu, to sie tez jakos do rury podlacza? I ile to powinno kosztowac? Dziekuje serdecznie za odpowiedzi :)

Wavin Metalplast-Buk
Aktywny
Aktywny
Posty: 179
Rejestracja: 15 sty 2009, 13:51
Lokalizacja: Buk
Kontaktowanie:
Re: Instalacja wodna

autor: Wavin Metalplast-Buk » 09 lut 2010, 9:07

Z doprowadzeniem wody do nowego miejsca lokalizacji zlewu czy zmywarki nie bedzie problemu. To tyko kwestia przedłużenia rur instalacji wodociągowej. Inaczej wygląda sprawa z kanalizacją wewnętrzną. Po pierwsze należy uwzględnić spadek na rurach min 2%, co dla 4 m daje 8cm. Jest to dość dużo. Jeśli rury można poprowadzić przy ścianie wówczas można utworzyć tzw. cokół, w którym będą schowane rury kanalizacyjne. Dodatkowo jeśli do najdalszego przyboru w kuchni zlokalizowanej w salonie jest więcej jak 3m, należy przy ostatnim przyborze, z którego odprowadzamy ścieki zamontować (np. w szafce kuchenej) zawór napowietrzający dla napowietrzania instalacji i zabezpieczenia przed podsysaniem wody z syfonów. Takie podsysanie oprócz efektu akustycznego daje niestety efekt przedostawania się odorów z kanalizacji do pomieszczenia, co przy tej lokalizacji kuchni jest niezmiernie istotne.

mobiletomek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 10 sty 2010, 17:04
Lokalizacja: Sulechów
Re: Instalacja wodna

autor: mobiletomek » 23 sie 2011, 5:31

najlepiej jak by pan dal jakis plan moze cos sie wymysli

bruno360
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 24 lis 2008, 0:00
Lokalizacja: Sokołów Podl
Re: Instalacja wodna

autor: bruno360 » 09 mar 2012, 19:46

Właśnie kończę podobną prze budowe we własnym domu.
Zburzona została ściana po miedzy pokojem a kuchnią.Powstał salon z aneksem kuchennym i niewielką ścianką z jednej strony.Zlew przeniesiony 5 metrów dalej na boczną ścianę .Z rurami wodnymi nie było problemu , odpływ tez się udało przenieść choć na początku też miałem obawy.Wszystko ładnie wyszło i działa jak potrzeba.
Przedłużenie odpływu częściowo leci w podłodze a reszta z dużym spadkiem w ścianie tak że nie ma możliwości przypychania .Sam wszystko robiłem tak że trudno mi określić koszty.


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: FB ext hit [Bot] i 19 gości

Gotowe projekty domów