"Dziwne" działanie forum budowlane.pl

Zapytania dotyczące funkcjonowania forum, nowe pomysły ...
Maher
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 06 sty 2009, 23:16
"Dziwne" działanie forum budowlane.pl

autor: Maher » 30 cze 2011, 22:40

Witam

Zaczynam budowę domu, chciałem się trochę doszkolić jak to robiłem w innych branżach na innych forach.
ale to po za tym że ktoś proponuje płatne kursy internetowe lub tylko się wymądrza nie udzielając żadnej porady to na tym forum nic nie znalazłem.
Przeglądam inne fora i tam jest zasada moderatora i administratora taka że wszelkie porady typu kup pan odpłatny kurs są usuwane , a piszący taki post dostaje ostrzeżenie. To samo jest z poradami nie wnoszącymi nic to tematu. Czy jest możliwość aby forum budowlane.pl tak samo zaczęło funkcjonować, czy trzeba sobie poszukać innego forum budowlanego? Rozmawiałem z kilkoma znajomymi i mają podobne zdanie, że po za jednym indywidualistą który ma zawsze teorie inne niż prawa fizyki i poradami kup pan kurs nic tu nie można znaleźć. Może wprowadzenie jakieś opcji zgłaszania postów reklam i nie na temat może coś tu zmienić.

Przemysław Kalicki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 437
Rejestracja: 26 sty 2011, 11:13
Re: "Dziwne" działanie forum budowlane.pl

autor: Przemysław Kalicki » 11 lip 2011, 9:23

Witaj,
Posty sa moderowane a osoby spamujące usuwane (takich nei brakuje)
Osoby mające coś do powiedzenia - nagradzani rangami np. REKOMENDOWANY DORADCA

Uwagi i pomoc zawsze mile widziana.

pozdrawiam
PK

Arius Adolf Nowak
Re: "Dziwne" działanie forum budowlane.pl

autor: Arius Adolf Nowak » 09 gru 2011, 17:17

[quote="Maher"] Rozmawiałem z kilkoma znajomymi i mają podobne zdanie, że po za jednym indywidualistą który ma zawsze teorie inne niż prawa fizyki [/quote]
A może PO prostu trzeba by przyjąć do wiadomości razem ze znajomymi, że Wasze POjmowanie Świata w oparciu o istniejącą wiedzę jest niedostateczne, i nijak nie przystaje do POtrzeb dzisiejszych? :roll:
http://static.e-budownictwo.tv/gallery/ ... c143ad.jpg

virek
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 06 lut 2012, 1:10
Lokalizacja: Kalisz
Re: "Dziwne" działanie forum budowlane.pl

autor: virek » 15 lut 2012, 4:06

Zgadzam sie z zalozycielem tematu. Przewertowalem cale forum i nic ciekswego nie znalazlem. Zadalem lacznie 3pytania i nikt konkretnie mi nie odpowiedzial. Tylko TB pisal, niestety on nigdy nie. odpisuje ne temat i na postawione pytanie tylko ni stad ni zowad zaczyna z pytaniem o ten jego wsp. 0,1. Wlasnie koncxe nic mi nie dajaca lekture fb i wiem ze tb bedzievie trzymac nadal na tym forum bo on was reklamuje na swej strknie internetowej. Ot takie przekupstwo, heh.
acha, a zajmiecie sie kiedys balaganem z temetami sprzed kilku lst ktorych jest multum a nikt na nie fo dzis nie odpisal, sa juz nie aktualne, a moze odziecie na ilosc! Taki potencjal a mie wykorzystsny! Sa malutkie fors ale z ktorych mozna sie czrgos dowiedziec, a tutaj moglem poznac jedynie wlasne zdanie TB, zreszta jesli juz ktos inny mi odpisal to pisal jedynie abynie sluchac TB samemu nic nie wnoszac w temat. Przepraszam za brak polskich znakow, brak ich w moim tel.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: "Dziwne" działanie forum budowlane.pl

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 15 lut 2012, 12:11

Może to wynika z tego, że są jeszcze tacy, co przyklejają izolację za murem i uważają że przy 0.15 W/m2 xK można postawić dom zużywający do 30kWh/m2 rocznie. Na innych forach - widziałem - marzeniem jest dom 40kW/m2 rocznie!. Albo brak paroizolacji w ścianie! Dom bez paroizolacji w XXI wieku! Nawet PN 13829 to wyklucza !
Dowie się Pan tego na sterowanych forach?
Faktem jest, że sporo osób nie mających nic do powiedzenia pisze dwa rodzaje postów:
Zwróć się do projektanta ( jakby stan aktualny był bez projektu)
Lub o mnie.
Pozdrawiam i pewnie lepiej jest tam gdzie się wszyscy zgadzają. Ogrzewający węglem nie chcą znać tych grzejących prądem jednych i drugich nie chcą znać ci co grzeją gazem a na wszystkich z góry patrzą ci co pompy ciepła maja izolacja o to wróg wszystkich co grzeją. Dlatego na najgłupszych forach są tematy ogrzewający węglem wystąp prądem-wystąp pompą ciepła wystąp.

virek
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 06 lut 2012, 1:10
Lokalizacja: Kalisz
Re: "Dziwne" działanie forum budowlane.pl

autor: virek » 16 lut 2012, 9:25

No i znowu to samo. Żadne z moich podstawowych pytań nie dotyczyło tego o czym Pan pisze! Pytałem o jedno a Pan o swoim.

Niech Pan zrozumie, że są ludzie, których nie obchodzi skrupulatne obliczanie kilowatów na metr kwadratowy!

a Pan ciągle im o tym pisze.

Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Nie neguje tego co Pan pisze. Jeśli padnie pytanie na taki temat to wtedy będę czekał na Pańską odpowiedź.. Pytający chce odpowiedzi na swoje pytanie. To tyle w temacie. Pozdrawiam.

Ps. Tyle Pan już pisał na ten temat, Pan to robi 20 lat a jakoś na forum nie wypowiadają się osoby które tak właśnie mają jak Pan mówi. W prasie czy internecie nie ma artykułów o tym. Nikt się tym nie chwali jakie to cudowne jest... Dlatego właśnie i mi i wielu osobom wydaje się to dziwne co Pan pisze i nigdy nie będzie Pan brany na serio. Nikt o takich domach nie słyszał (bynajmniej nieliczni)

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: "Dziwne" działanie forum budowlane.pl

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 16 lut 2012, 9:33

Sam Pan widzi - pisze się, że nie ma czegoś takiego jak wentylacja grawitacyjna - i nie dociera, Pisze się, że bez sensu jest izolować za murem na fundamencie - bo koszty i straty, a nie dociera.
Pisze się, że nie wolno zostawiać ściany bez paroizolacji (PN 13829) i jak kulą w płot.
Trzeba cierpliwości przy takim oporze materii.
Pozdrawiam.

daggulka
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 29 lut 2012, 20:39
Re: "Dziwne" działanie forum budowlane.pl

autor: daggulka » 02 mar 2012, 11:13

virek pisze:No i znowu to samo. Żadne z moich podstawowych pytań nie dotyczyło tego o czym Pan pisze! Pytałem o jedno a Pan o swoim.

Niech Pan zrozumie, że są ludzie, których nie obchodzi skrupulatne obliczanie kilowatów na metr kwadratowy!

a Pan ciągle im o tym pisze.

Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Nie neguje tego co Pan pisze. Jeśli padnie pytanie na taki temat to wtedy będę czekał na Pańską odpowiedź.. Pytający chce odpowiedzi na swoje pytanie. To tyle w temacie. Pozdrawiam.

Ps. Tyle Pan już pisał na ten temat, Pan to robi 20 lat a jakoś na forum nie wypowiadają się osoby które tak właśnie mają jak Pan mówi. W prasie czy internecie nie ma artykułów o tym. Nikt się tym nie chwali jakie to cudowne jest... Dlatego właśnie i mi i wielu osobom wydaje się to dziwne co Pan pisze i nigdy nie będzie Pan brany na serio. Nikt o takich domach nie słyszał (bynajmniej nieliczni)


No cóż , virek .... znam i ja i inni Pana TB z innych for z których z hukiem wielkim wyleciał z dożywotnim banem bo wszyscy mieli już dość Jego pokręconego spamu .
Mam nadzieję, że i tutaj znajdziecie sposób na to, żeby móc zadać pytanie na forum i nie uzyskać na nie w odpowiedzi papki TB w postaci liczb, cyferek i kilowatów po których nóż się otwiera w kieszeni jeśli czyta się to samo enty raz dziennie co nie sprzyja dobrej atmosferze , a wręcz wyprowadza z równowagi.
Ale Ty to już przecież zauważyłeś :wink: .
Powodzenia :D

bajbaga
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 858
Rejestracja: 26 lip 2011, 9:55
Lokalizacja: sSiwy12
Re: "Dziwne" działanie forum budowlane.pl

autor: bajbaga » 03 mar 2012, 0:00

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Pisze się, że nie wolno zostawiać ściany bez paroizolacji (PN 13829) i jak kulą w płot.


Tyle, że ta norma ma się nijak, do tego co pan TB pisze.
Określa ona (PN 13829) metodę obliczenia strumienia infiltracji powietrza w budynku, przy zastosowaniu wentylatorów.


Wróć do „Uwagi o naszym Forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów