Rozpoczęta i przerwana budowa

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Marcus
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 paź 2006, 9:52
Lokalizacja: Wrocław
Rozpoczęta i przerwana budowa

autor: Marcus » 29 sty 2007, 10:04

Witam!
Jestem tutaj ,,świeży'', więc jeżeli powtarzam temat, to z góry przepraszam.
Mam następujący problem- rozważam kupno działki budowlanej. Znalazłem jedną z rozpoczętą i przerwaną budową. Wymurowane są ściany, do wysokości okien (nad niektórymi drzwiami i oknami są już nadproża). Problem w tym, że wszystko to stoi już około 3 lat (nie zadaszone). Ściany są z betonu komórkowego.
Moje pytanie brzmi - czy bloczki przez te 3 lata mogły ,,napić się'' wody z deszczu i śniegu do tego stopnia, że mury należałoby rozebrać?
Słyszałem od kolegi, że beton komórkowy ma tą właściwość, że jak nasiąknie porządnie, to przez bardzo długi okres oddaje wilgoć i mogą być przykre niespodzianki po zakończeniu budowy.
Proszę o jakąś poradę, nie jestem budowlańcem.

fruzin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1138
Rejestracja: 28 kwie 2006, 0:03
Lokalizacja: Lublin

autor: fruzin » 30 sty 2007, 12:15

Zgadza się. "Suporek jak zamoknie od góry (nie po bokach) to baaaaardzo długo schnie. A w zacienionych miejsca jest całkiem zielono, może nawet jakaś brzózka wyrośnie...
folia kubełkowa... czemu nie
robota będzie za parę lat...
i nie ma czegoś takiego jak 99% izolacji

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

autor: Andrzej Wilhelmi » 30 sty 2007, 23:27

Trzeba będzie zwalić wszytko do fundamentów. Pozdrawiam.

Marcus
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 paź 2006, 9:52
Lokalizacja: Wrocław

autor: Marcus » 01 lut 2007, 8:11

Dziękuję za odpowiedź :)
Pozdrawiam


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów