Porównanie okien dachowych Fakro, Velux, Geom

Szukasz odpowiednich okien dachowych, a wybór jest tak duży że jest Ci ciężko się zdecydować? Nie wiesz czym się kierować przy wyborze okien, na jakie parametry zwrócić uwagę? okna dachowe drewniane czy PCV?

Moderator: Redakcja e-dach.pl

WESSART
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 02 lut 2011, 23:01
Porównanie okien dachowych Fakro, Velux, Geom

autor: WESSART » 07 lut 2012, 22:35

Kilka dni temu podjechałem do Castoramy, aby zapoznać się z nowym oknem Geom. Poprosiłem Pana z obsługi o przedstawienie produktu, jednak w zamian otrzymałem bardzo ciekawą kartkę papieru.


W odpowiedzi na moje pytanie otrzymałem informację, że przedstawiciele Roto rozwożą coś takiego po Polsce.
Zanim wyrażę swoją opinię na ten temat proszę o informację co to za tabela i na ile informacje w niej zawarte są prawdziwe?

Pozdrawiam

Obrazek

Przemek
Re: Porównanie okien dachowych Fakro, Velux, Geom

autor: Przemek » 08 lut 2012, 11:01

zestawienie Ciekawe ...
myśle że prawdziwe

Doradca VELUX
Aktywny
Aktywny
Posty: 288
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:58
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:
Re: Porównanie okien dachowych Fakro, Velux, Geom

autor: Doradca VELUX » 09 lut 2012, 13:11

Tabela nie dotyczy konkretnych typów okien, a jedynie dowolnie wybranych funkcji technicznych. VELUX ma w ofercie wiele typów okien dachowych z wieloma funkcjami, nie rozpoznaliśmy jakiego konkretnie typu okna dotyczy to porównanie. Jeśli ma Pan więcej technicznych pytań o nasze produkty proszę o kontakt bezpośredni telefonicznie +48 22 33 000 lub email: kontakt@velux.pl

drab
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 418
Rejestracja: 02 mar 2011, 19:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontaktowanie:
Re: Porównanie okien dachowych Fakro, Velux, Geom

autor: drab » 09 lut 2012, 19:53

ładny chwyt reklamowy, zauważ że w ich oknie wszystko jest a w innych albo osobno albo masa wkrętów. Tabela tak skonstruowana aby wystraszyć klienta.

Z ciekawości zajrzałem do katalogu Fakro i okazuje się że do porównań wybrano modele o najgorszych parametrach.

Porównanie jest bardzo skąpe, np. Fakro ma kilka faktycznie ma dwa sposoby wietrzenia ale 3 rodzaje nawiewników i do tego możesz kupić okna bez wywietrzników.
Wszystkie okna Fakro są impregnowane próżniowo a tylko 2 na ok 20 mają jedną warstwę lakieru.
Fakro dlatego nie sprzedaje okuć w zestawie bo nie jest w stanie stwierdzić co ty masz na dachu i dlatego w ofercie ma 7 rodzajów różnych kołnierzy które musi dobrać indywidualnie do dachu.

To samo prawdopodobnie zrobili z VELUXEM którego oferty nie znam.
Nie mylą się tylko Ci którzy nic nie robią.

Awatar użytkownika
dafe
rekomendowany doradca
Posty: 156
Rejestracja: 02 lut 2009, 14:04
Lokalizacja: Kronland Galizien
Kontaktowanie:
Re: Porównanie okien dachowych Fakro, Velux, Geom

autor: dafe » 12 lut 2012, 19:33

Witam.

Czy wcześniej aby żaden producent nie wysyłał hurtowniom budowlanym takich zestawień ?
Poza tym - grabki działają dobrze tylko w jednym kierunku ;)

Pozdrawiam

atarog
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:12
Lokalizacja: Małopolska
Re: Porównanie okien dachowych Fakro, Velux, Geom

autor: atarog » 12 lut 2012, 21:17

Witam!

Jestem tutaj po raz pierwszy.
Widzę że jest ciekawie :)
Widziałam te opisywane powyżej okna w Castoramie, lecz dziwi mnie iż obecnie firma ROTO sprzedaje niby lepsze okno (ulotkę również otrzymałam) które nie posiada funkcji całkowitego obrotu skrzydła. Nie wiem czy dobrze napisałam :)
Nie obraca się tak jak te inne okna.
Może mi ktoś to wyjaśnić?
Przymierzam się do budowy (dużej budowy) i zaczęłam szperanie w necie, aby "budowlańcy" mnie nie oszukiwali :)
Pozdrawiam
atarog

Awatar użytkownika
dafe
rekomendowany doradca
Posty: 156
Rejestracja: 02 lut 2009, 14:04
Lokalizacja: Kronland Galizien
Kontaktowanie:
Re: Porównanie okien dachowych Fakro, Velux, Geom

autor: dafe » 12 lut 2012, 22:13

Witam.



Logicznym zdaje się twierdzenie, iż do mycia okna zamontowanego na przykład w dachu o kącie nachylenia powiedzmy 40 stopni wystarczy obrócić skrzydło o 140 stopni aby było w pionie. Prawda?

Nie wiem czy myłeś/myłaś kiedyś okno dachowe. Mi na przykład nie sprawiają przyjemności spadające krople detergentów do oczu. Dlatego do mycia obracam skrzydło tak aby mniej więcej było właśnie w pionie.

Ale wiadomo - każdy ma swój gust.

Pozdrawiam

atarog
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:12
Lokalizacja: Małopolska
Re: Porównanie okien dachowych Fakro, Velux, Geom

autor: atarog » 13 lut 2012, 6:19

dafe dzięki za odpowiedź. :)

Nie wiem dlaczego piszesz on/ona, ale pewnie tak to jest tutaj przyjęte.
Odpowiadam- jeszcze nie myłam takich okien i stąd było moje pytanie. Wydawało mi się iż trafiłam do tematu okien dachowych i nie rozumiem tego stwierdzenie - "na przykład w dachu". Ale ........

Ty pewnie myłeś/myłaś już nie jeden raz i masz doświadczenie.
A czy korzystasz/korzystałaś już z tych okien z Castoramy? Miałeś/miałaś juz z nimi do czynienie? Co to za wyroby? Warto się nimi interesować?
Słyszę różne opinie na ich temat, lecz mają jedną niezaprzeczalną zaletę-cenę.
Tak przy okazji - MNIE nie sprawia przyjemności gdy detergenty wpadają do oczu ;)
Pozdrawiam

atarog

drab
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 418
Rejestracja: 02 mar 2011, 19:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontaktowanie:
Re: Porównanie okien dachowych Fakro, Velux, Geom

autor: drab » 13 lut 2012, 8:10

do mnie można mówić w rodzaju męskim :P

Sprawdź warunki gwarancji i śmiało kupuj te okna jeśli niema tam żadnych Myków.
Czasem aby zachować gwarancje do montażu wymagane są różne certyfikaty.
Nie mylą się tylko Ci którzy nic nie robią.

dekarz2
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 88
Rejestracja: 26 wrz 2010, 19:37
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:
Re: Porównanie okien dachowych Fakro, Velux, Geom

autor: dekarz2 » 13 lut 2012, 9:53

Ja bym Ci nie proponował kupna okien dachowych w marketach .

atarog
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:12
Lokalizacja: Małopolska
Re: Porównanie okien dachowych Fakro, Velux, Geom

autor: atarog » 13 lut 2012, 18:09

dekarz2 a dlaczego nie?
Jeśli mogę spytać oczywiście :)

drab do mnie nie można tak mówić ani pisać jak do Ciebie ;)
Pozdrawiam

atarog

WESSART
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 02 lut 2011, 23:01
Re: Porównanie okien dachowych Fakro, Velux, Geom

autor: WESSART » 13 lut 2012, 18:54

Witam.

W całej tej rozmowie zatracił się główny wątek, którym jest porównanie produktów dostępne w Castoramie.

Jak dla mnie zastanawiająca jest ostatnia pozycja z tabeli - powierzchnia szyby w m2 dla roz. 7/11.
Nie wiem jak to się powinno interpretować, ale Roto ma rozmiar 74x118, a Velux i Fakro 78x118. Jeżeli porównywane są takie okna to czy naprawdę Geom posiada 5% więcej światła niż okno Velux?

Szkoda, że nie mamy wypowiedzi eksperta Roto bo byłaby tu pomocna.

Kolejna rzecz, która mnie zastanawia, to czy mostki termiczne powstają tylko przy wywietrznikach?
Czytając porównanie okien można wysnuć takie wnioski.

Pozdrawiam

drab
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 418
Rejestracja: 02 mar 2011, 19:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontaktowanie:
Re: Porównanie okien dachowych Fakro, Velux, Geom

autor: drab » 14 lut 2012, 8:35

Ta ulotka to desperacka próba naciągnięcia klienta i wciśniecie mu kitu, idź do sklepu gdzie sprzedają akcesoria dachowe z oknami to powiedzą ci wszystko a w castoramie dostajesz ulotkę bo nikt nie ma pojęcia o tym co sprzedaje.

Mostki termiczne powstają w każdym źle zaizolowanym miejscu, warto o tym zapomnieć i się zastanowić nad całkowitą sprawnością okna
Nie mylą się tylko Ci którzy nic nie robią.

Budo Hurt
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 95
Rejestracja: 27 lut 2010, 21:08
Lokalizacja: Warszawa
Re: Porównanie okien dachowych Fakro, Velux, Geom

autor: Budo Hurt » 15 lut 2012, 22:55

Witam,

Dołoże swoje 3 grosze :
- powierzchnia doświetlenia jest zalezna od wielkości szyby a nie okna, czyli Geom ma mniej stolarki a wiecej szyby od Veluxa, a współczynniki nadrabia rewelacyjnym kawałkiem pianki wokół ;-),
- produkty z marketów maja z zasady gwarancje jak w każdym sklepie 24 miesiące,
- markety są dla szukających ceny a nie jakości,
- dach jest zbyt ważny by na nim oszczędzać - kryje całą resztę domu przed niszczycielska siła wody

Na pytanie czy jest to miejsce zakupu materiału na Twój dach sam sobie odpowiedz, tam nie ma dachówki czy nawet blachodachówki, tam nie ma nic z prawdziwych materiałów - pisze o produktach o 100% wydajności.

Pozdrawiam

kamieniek81
Re: Porównanie okien dachowych Fakro, Velux, Geom

autor: kamieniek81 » 20 kwie 2012, 9:53

Witam,

No to pozwólcie, że się odniosę:

- rzeczywiście porównanie pisane ewidentnie pod Roto
- pisanie że osłona ramy z EPDM jest lepsza od blach osłonowych to już duże nadużycie. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :-)

Nie jestem natomiast przekonany o:
- nawiewnik tworzy znaczący mostek termiczny ( Geom bez bloku ma 1,4 a więc tyle samo co GZL z nawiewnikiem ). Uważałbym na tą argumentację :-)
- w ogóle komunikowanie Uw z blokiem jest lekkim nadużyciem. Znam jednostki badawcze przeprowadzające tego typu badania ( np. IFT Rosenheim ) i one twierdzą że takie badanie jest bez sensu bo inna jest metodologia badań
- powierzchnia szyby. Nie chcę mi się sprawdzać twardych danych ( można je łatwo odnaleźć ) ale trzeba pamiętać że;
- Roto ma z założenia okna węższe o 4 cm ( 74cm Roto, 78cm Velux i Fakro ). Velux ma rzeczywiście trochę szybę krótszą o 6cm od Fakro i Roto. A zatem moim zdaniem Velux i Roto ma szyby w miarę porównywalne a Fakro trochę większą.

Teraz z innej beczki:

Wiecie dlaczego pojawił się taki materiał w sklepach Castoramy ?

Bo Geom się nie sprzedaje !! Coś co jest w cenie GZL czy FTS-V a nie ma znanej marki ani wsparcia promocyjnego nie będzie się dobrze sprzedawać ! A więc kupiec z Castoramy wziął "za łeb" handlowego z Roto i powiedział mu żeby coś z tym zrobił :-) Wynik widać :-)

Pytanie czy Velux lub Fakro nie znajdzie podstaw żeby pójść do sądu. Dlatego napisali w nagłówku - WYŁĄCZNIE DO UŻYTKU WEWNĘTRZNEGO.


Wróć do „Okna dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów