Projekt domu pietrowego z garażem i domem parterowym

Dom jednorodzinny czy wielorodzinny z poddaszem użytkowym czy parterowy? Jaki projekt domu jednorodzinnego wybrać? Jak dostosować projekt gotowy do naszych potrzeb? Zapraszamy do wymiany uwag i spostrzeżeń oraz nurtujących problemów dotyczących projektów domów oraz do zamieszczania zdjęć z realizacji Waszych domów.
adrianekk
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 sty 2012, 11:52
Projekt domu pietrowego z garażem i domem parterowym

autor: adrianekk » 06 sty 2012, 12:04

witam
poszukuję projektu który łączyłby ze sobą dom piętrowy (użytkowe poddasze) z garażem dwu stanowiskowym i domem parterowym. Dom "Piętrowy" byłby dla mnie i w przyszłości założonej rodziny połączony byłby garażem z domem parterowym w którym mieliby mieszka moi rodzice (chciałbym się nimi opiekować jak zajdzie z wiekiem taka potrzeba). Typowy bliźniak odpada z gotowych projektów bo albo oba są piętrowe albo oba parterowe.
Zastanawiam się czy nie ma w ogóle takich projektów czy wchodzą w grę tylko takie na zamówienie czy nie potrafię znaleźć.
Zastanawiam się też nad tym czy dałoby radę np. połączyć dwa projekty czyli mój dom z garażem z domem parterowym bez użytkowego poddasza rodziców.
Czy w ogóle możliwe jest od strony prawnej wybudowanie takiego budynku? Działka na której miałby powstać ew. dom jest to działka rolna nie ma co do niej planu zagospodarowania przestrzennego.

dixi
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 09 gru 2011, 15:19
Re: Projekt domu pietrowego z garażem i domem parterowym

autor: dixi » 09 sty 2012, 15:48

Dużo ciekawych projektów można znaleźć na http://www.e-projekty.pl , Pana zamiary co do domu są dość nietypowe, ale sądzę że tam coś właściwego się znajdzie. Jeśli żadne projekty domów murator nie będą Pana satysfakcjonowały, niestety trzeba będzie wziąć pod uwagę tylko zlecenie wykonania projektu.
Odnośnie strony prawnej - jeśli jest to działka rolna, istnieje potrzeba jej przerejestrowania na budowlaną.

Awatar użytkownika
jankowskaw
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 16 sty 2012, 9:35
Lokalizacja: Katowice
Re: Projekt domu pietrowego z garażem i domem parterowym

autor: jankowskaw » 26 sty 2012, 10:35

hmm nie wiem czy dobrze zrozumiałam, szukając projektu natknęłam sie jakiś czas temu na coś takiego
[MGProjekt] .. garaż jest 2 stanowiskowy, dom piętrowy, użtkowe poddasze.. pow. użytkowa dość duza ponad 180 m kw, w razie czego zawsze można poprosić o przerobienie projektu wg własnych wskazań

Awatar użytkownika
lili28
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 20 sty 2012, 13:05
Lokalizacja: obywatelka świata:)
Re: Projekt domu pietrowego z garażem i domem parterowym

autor: lili28 » 26 sty 2012, 11:18

na stornie mg projekt znalazłam taką śmieszną zakłądkę "PROJKETY DOMÓW DO ZBLIŹNIACZENIA" - może coś tam znajdziesz fajnego, powodzenia:)
zerknij
[MGProjekt]

mallwin
Re: Projekt domu pietrowego z garażem i domem parterowym

autor: mallwin » 10 lut 2012, 16:47

Witaj,

Najpierw trzeba odrolnić działkę i jeśli można w międzyczasie postarać się o warunki zabudowy. Teoretycznie jeśli nie ma przeciwwskazań można połączyć dwa niezależne budynki ślepymi ścianami, natomiast nie gwarantuje walorów estetycznych budynku :D
Proponuję obejrzeć projekty domów piętrowych z podwójnym garażem:

http://www.e-projekty.pl/gotowe-projekty-domow,pietrowy,s-naz.r,v-g,id-36.28

lub może warto zainteresować się domami etapowymi, gdzie nawet po długim czasie można zaadaptować poddasze jako mieszkalne:

http://www.e-projekty.pl/gotowe-projekty-domow,etapowe,s-naz.r,v-g,id-64


Wróć do „Projekty domów jednorodzinnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Gotowe projekty domów