Wytrzymałość łupka na mróz i temperaturę

Jak dobrać właściwe izolacje do ocieplenia dachu, jaki materiał izolacyjny wybrać? Wełna mineralna a może styropian?

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Awatar użytkownika
piotrgluza
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 09 gru 2011, 9:16
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:
Wytrzymałość łupka na mróz i temperaturę

autor: piotrgluza » 09 gru 2011, 10:02

Witam
Zajmuję się budową wędzarni i grilli ogrodowych i zastanawiam się nad użyciem łupka. Przeczytałem tutaj na forum o białych plamach i braku możliwości impregnacji tego kamienia. Czy można to bardziej szczegółowo wyjaśnić? Czy ten kamień mogę użyć do swoich wędzarni? Kamień byłby narażony bezpośrednio na wilgoć i deszcz połączony z mrozem w zimę. Jak zachowuje się łupek pod wpływem wyższych temperatur?(Kamień nie byłby bezpośrednio narażony na ogień ale powinien wytrzymywać 90C. Jakie grubości i wymiary są dostępne? Obrazek

Awatar użytkownika
Rathscheck
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 16 lut 2007, 13:15
Kontaktowanie:
Re: Wytrzymałość łupka na mróz i temperaturę

autor: Rathscheck » 13 gru 2011, 22:17

witam
dobrej jakości łupek nie ma plam i wytrzyma zarówno mrozy jak i wysoką temperaturę. Impregnacja nie jest mu do niczego potrzeba choć przy grillu lub wedzarniach nalezy uważać na plamy z tłuszczu. Mam grilla i grillo-wędzarnię i żadnych problemów z łupkiem nie ma i być nie powinno bo dobry łupek jest bardzo wytrzymały.
Dostępne są łupki w bardzo wielu rozmiarach i kształtach. Proszę określić co Pana interesuje a znajdziemy Panu odpowiedni materiał.
Obrazek

Awatar użytkownika
piotrgluza
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 09 gru 2011, 9:16
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:
Re: Wytrzymałość łupka na mróz i temperaturę

autor: piotrgluza » 14 gru 2011, 14:53

Dziękuję za odpowiedź
Ponieważ do tej pory wykonywałem swoje prace głównie z piaskowca i granitu, zastanawiam się jak wygląda obróbka ręczna tego kamienia. Czy nie kruszy się przy cięciu gilotyną do kamienia. Jeśli nie to interesowałyby mnie płyty grubości 3 - 4cm do obłożenia grilla(mogą być nieregularne kształty). Oraz większe płyty do obłożenia półek. Jak wygląda cena oraz czy mógłbym zobaczyć dokładniejsze zdjęcie tego kamienia na grillu.

Awatar użytkownika
Rathscheck
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 16 lut 2007, 13:15
Kontaktowanie:
Re: Wytrzymałość łupka na mróz i temperaturę

autor: Rathscheck » 15 gru 2011, 7:35

witam
zajmujemy się głównie typowym łupkiem na dachy i fasady, o grubości ok. 5 mm
według normy EU układanym według zasad dekarskich.
Posiadamy własne kopalnie łupka i nie jest problemem produkcja innych kamieni.
Możemy Panu przygotować ofertę na grubsze nieregularne kamienie (takich używa się przy kryciach specjalnych) i przesłać próbki. Prosze o kontakt

Awatar użytkownika
henter2
Aktywny
Aktywny
Posty: 138
Rejestracja: 25 kwie 2010, 18:58
Lokalizacja: dolnyślązk
Kontaktowanie:
Re: Wytrzymałość łupka na mróz i temperaturę

autor: henter2 » 10 lut 2012, 14:31

Tu na zdjęciu ma pan odpowiedz to jest mój grill,wędzarnia i piec chlebowy w jednym,a na dachu jest łupek i stoi to już piąty rok Obrazek
Patrz swoim wnętrzem a zobaczysz więcej..

Inny
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 30 wrz 2016, 16:55
Re: Wytrzymałość łupka na mróz i temperaturę

autor: Inny » 01 cze 2019, 12:41

No wędzarnia przy domu to świetna sprawa. Też się przymierzam do postawienia takiej w ogrodzie https://www.dziennikwschodni.pl/artykul ... 36385.html Smak domowej wędliny nie równa się z niczym, co można kupić w sklepach.


Wróć do „Dachy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów