Jaka altana i dlaczego?

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

bodziu
Jaka altana i dlaczego?

autor: bodziu » 02 lut 2012, 15:20

Witajcie,
czy ktoś z Was zna się na altanach?
Wiem, że trzeba zwracać uwagę na materiał, jakość wykonania, ale co jeszcze?
Naszym aktualnym celem jest ta - http://www.polgard.com.pl/pl/altana/id/6
Ale czy rzeczywiście jest dobra?

Ogrodka
Aktywny
Aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 01 wrz 2011, 15:44
Re: Jaka altana i dlaczego?

autor: Ogrodka » 03 lut 2012, 19:33

Wygląda bardzo korzystnie, a pozostałe elementy dobierasz wedle uznania, tak więc wskazujesz konkretny materiał do wykonania, pokrycia dachu. Możesz pewnie wybrać kolory i inne elementy związane z altaną. Tak więc całość może być optymalnie dobrana pod ciebie.

bodziu
Re: Jaka altana i dlaczego?

autor: bodziu » 06 lut 2012, 14:38

Dobrana odpowiednio pode mnie?
W zasadzie tego się spodziewałem i tak to powinno wyglądać.
Myślisz, że ta altana naprawdę jest godna uwagi?

Ogrodka
Aktywny
Aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 01 wrz 2011, 15:44
Re: Jaka altana i dlaczego?

autor: Ogrodka » 07 lut 2012, 17:21

Mnie się podoba, ale czy ty sam ją kupisz to już Twoja indywidualna decyzja. Myślę, że będziesz zadowolony, ale jeszcze się zastanów.

bodziu
Re: Jaka altana i dlaczego?

autor: bodziu » 08 lut 2012, 14:56

Dzięki - powiem tak, skutecznie mnie zachęciliście to zakupu tej altany, ale tak od razu to się nie zdecyduję. Potrzebuję jeszcze trochę czasu, ale muszę przyznać, że jestem już blisko niej ;-)

Ogrodka
Aktywny
Aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 01 wrz 2011, 15:44
Re: Jaka altana i dlaczego?

autor: Ogrodka » 09 lut 2012, 18:24

Altany trochę kosztują - lepiej to przemyśleć. Na razie nie masz po co chodzić po marketach, ale nawet jeśli będziesz czekał na to, aż tam się pojawią altany, to mimo wszystko nie rób tam zakupów. To nie ta jakość - tam ze wszystkim idą na ilość. Altany kupuje się raczej u małych producentów.

bodziu
Re: Jaka altana i dlaczego?

autor: bodziu » 10 lut 2012, 14:32

Wiesz co? Wprawdzie mam spory kawałek, ale przejadę się zobaczyć altanę na żywo, tak dla pewności. Nieustannie jest za nią - http://www.polgard.com.pl/pl/altana/id/6 Super wygląda - chcielibyśmy coś takiego mieć u siebie. Może jeszcze jutro uda się wybrać - zobaczymy!

samouk
Re: Jaka altana i dlaczego?

autor: samouk » 11 lut 2012, 10:57

Ogrodka pisze: Altany trochę kosztują

Niekoniecznie :)
Jeśli będzie to mała altanka (jak np. w moim przypadku 2 x 2,5 m (miejsce tylko na 7 - osobowy stół), to można się pokusić o wykonanie jej samemu, i wtedy będzie taniej. Zostało mi trochę drewna z budowy dachu, które późną jesienią pociąłem na części wg. projektu, oszlifowałem a następnie zaimpregnowałem. Wiosną planuję wykonanie fundamentu a latem montaż. Do tej altany planuję dostawić murowany "kombajn" (grill+wędzarka+suszarnia grzybów/owoców).

Pozdrawiam

bodziu
Re: Jaka altana i dlaczego?

autor: bodziu » 13 lut 2012, 15:27

Oj - nie miał bym czasu na samodzielne budowanie altany ogrodowej. Przecież to wymaga tyle zachodu, że hoho... No i jeszcze trzeba się na tym znać. Gotowe rozwiązanie jest dla mnie idealne. Nie stworzyłbym sam czegoś takiego. Zresztą - wspomnianą altanę w Polgardzie oglądałem i zamówiłem. Tego właśnie szukałem ;-)

Ogrodka
Aktywny
Aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 01 wrz 2011, 15:44
Re: Jaka altana i dlaczego?

autor: Ogrodka » 14 lut 2012, 19:49

Samodzielna budowa altany to przygoda dla osób, które rzeczywiście mają na ten temat spore pojęcie. W moim przypadku również zajęcie się tym nie byłoby możliwe. Efekt byłby bardzo daleki od oczekiwanych ;-) Przy takich zakupach lepiej kupić gotowca.

bodziu
Re: Jaka altana i dlaczego?

autor: bodziu » 16 lut 2012, 14:43

Mam w zasadzie identyczne zdanie na ten temat ;-)
Co więcej takie altany jak ta - http://www.polgard.com.pl/pl/altana/id/6
na pewno nigdy w życiu bym samodzielnie nie zbudował. Przecież to trzeba się mega dokładnie znać na temacie ;-)

bicurka
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 06 lis 2013, 14:55
Re: Jaka altana i dlaczego?

autor: bicurka » 28 sie 2014, 10:01

Ja polecam altanę taką: http://dascompany.pl/namioty-i-szklarni ... esowy-3x3/ Jej plusy to: szybki montaż, demontaż, cena niska oraz jakość dobra!

zareczny
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 27 sie 2014, 13:26
Re: Jaka altana i dlaczego?

autor: zareczny » 29 sie 2014, 10:30

Sprawdź ofertę www.dombal.com.pl ponieważ oferują darmową wycenę budywy tarasów przy okazji możesz sprawdzić ich galerię i wtedy podejmiesz decyzję czy warto się kontaktować. Pozdro

KamilP
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 31 sie 2014, 12:54
Re: Jaka altana i dlaczego?

autor: KamilP » 31 sie 2014, 13:17

Bardzo fajna altana [więcej informacji poprzez PW]

jagu
Aktywny
Aktywny
Posty: 298
Rejestracja: 13 gru 2014, 18:59
Re: Jaka altana i dlaczego?

autor: jagu » 17 paź 2015, 15:06

Zabudowę altany oraz podest można zrobić z fajnej deski kompozytowej: http://www.eko-deska.pl/oferta.html moim zdaniem jest to niedrogi sposób na to, aby mieć ładną, funkcjonalną altanę.
urodzony optymista


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów