Czy gładż gipsowa sprzyja powstawaniu grzyba ?

Wilgoć w domu to trudny, ale często spotykany przypadek, szczególnie w starszych budynkach. Jak się jej pozbyć? Co zrobić by mieszkać w suchym, zdrowym domu? Jakie są sposoby osuszania budynków i murów? W tym dziale znajdziesz podpowiedzi co robić, by pozbyć się wilgoci i jej skutków.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

marek5pl1
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 20 lut 2010, 1:17
Czy gładż gipsowa sprzyja powstawaniu grzyba ?

autor: marek5pl1 » 01 lut 2012, 21:23

Witam. Posiadam budynek w stanie surowym zamkniętym. Po rozłożeniu wszystkich instalacji chciałbym wytynkować ściany wewnątrz tynkiem cementowo-wapiennym na to położyć gładż gipsową. W takim stanie miałoby to zostać przez dwa może trzy lata. Usłyszałem jednak taką opinię że jeśli położę gładż gipsową i zostawię to na zimę bez ogrzewania to na wiosnę mam gwarantowany grzyb na ścianie. CZY TO PRAWDA ?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Czy gładż gipsowa sprzyja powstawaniu grzyba ?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 01 lut 2012, 21:49

Grzyb jest związany z wilgocią - sprzyja mu zła wentylacja , styropian na zewnątrz, brak paroizolacji od wewnątrz. Samo wykończenie nie ma znaczenia." Grzyba" widziałem na tak niegościnnym podłożu jak silikonowe fugi.

SGL
Re: Czy gładż gipsowa sprzyja powstawaniu grzyba ?

autor: SGL » 03 lut 2012, 12:22

marek5pl1 pisze:jeśli położę gładż gipsową i zostawię to na zimę bez ogrzewania to na wiosnę mam gwarantowany grzyb na ścianie. CZY TO PRAWDA ?


Prawda - gips chłonie wodę jak gąbka.
Woda + ciepło (pierwsze grzanie) = 100% grzyb


Wróć do „Osuszanie budynków - wilgoć i grzyb na ścianach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów