Technika maszynowa - systemy ociepleń

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Czy technika maszynowa potani wykonanie prac elewacyjnych

Tak
1
100%
Nie
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 1

Awatar użytkownika
P_S_O
Aktywny
Aktywny
Posty: 123
Rejestracja: 15 wrz 2011, 19:29
Technika maszynowa - systemy ociepleń

autor: P_S_O » 19 wrz 2011, 19:08

Witajcie Forumowicze!

Czy nie uważacie, że systemy ociepleń mogłyby być tańsze i bardziej dostępne gdyby na dobre wkroczyła technika maszynowa? Budowy niemieckie, skandynawskie, francuskie zdominowane są przez urządzenia wspomagające pracę ludzi. W Polsce jest to rzadkość. Dlaczego???

Czy to kolejne potwierdzenie że to co nowe niekoniecznie jest fajne? Bo nowe...to nie wiadomo jakie... i trzeba łamac zakorzenione w nas przyzwyczajenia
Pozdrawiam,
P_S_O

e-nobi
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 97
Rejestracja: 06 wrz 2011, 14:48
Kontaktowanie:
Re: Technika maszynowa - systemy ociepleń

autor: e-nobi » 21 wrz 2011, 11:03

Technika maszynowa to jak najbardziej dobre rozwiązanie. Na polskim rynku jest to jednak nadal mało znana dyscyplina budowlana. Wiele maszyn stosowanych przez naszych "fachowców" jest wątpliwej jakości i pochodzenia. Są to urządzenia stare często ściągane z zachodu, które przepracowały wiele lat. Dodatkowo brakuje jeszcze u nas fachowców, którzy wykonywali by technikę maszynową sprawnie i szybko. Jednym słowem brak doświadczenia i sprzętu.

Uważam jednak, że jest to dziedzina rozwojowa i będzie stosowana coraz częściej na polskich inwestycjach. Co za tym idzie podwyższy się też jakość usług.

Pozdrawiam

e-nobi
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 97
Rejestracja: 06 wrz 2011, 14:48
Kontaktowanie:
Re: Technika maszynowa - systemy ociepleń

autor: e-nobi » 21 wrz 2011, 11:03

Technika maszynowa to jak najbardziej dobre rozwiązanie. Na polskim rynku jest to jednak nadal mało znana dyscyplina budowlana. Wiele maszyn stosowanych przez naszych "fachowców" jest wątpliwej jakości i pochodzenia. Są to urządzenia stare często ściągane z zachodu, które przepracowały wiele lat. Dodatkowo brakuje jeszcze u nas fachowców, którzy wykonywali by technikę maszynową sprawnie i szybko. Jednym słowem brak doświadczenia i sprzętu.

Uważam jednak, że jest to dziedzina rozwojowa i będzie stosowana coraz częściej na polskich inwestycjach. Co za tym idzie podwyższy się też jakość usług.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
P_S_O
Aktywny
Aktywny
Posty: 123
Rejestracja: 15 wrz 2011, 19:29
Re: Technika maszynowa - systemy ociepleń

autor: P_S_O » 21 wrz 2011, 12:38

Biorąc pod uwagę fakt, że urządzenia nie są aż tak drogie a usprawnienie prac może okazać się znaczne dziwnym wydaje się fakt, że maszyny nie zastępują tradycyjnych rozwiązań. A dodatkowo faktura tynków wygląda naprawdę interesująco!!!
Pozdrawiam,

P_S_O

e-nobi
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 97
Rejestracja: 06 wrz 2011, 14:48
Kontaktowanie:
Re: Technika maszynowa - systemy ociepleń

autor: e-nobi » 22 wrz 2011, 8:22

Nie wiem P_S_O skąd jesteś z jakich terenów, w każdym bądź razie we wschodniej Wielkopolsce technika maszynowa wypiera tradycyjną Nie wiem jak jest na domkach, ale w zamówieniach publicznych staje się to już niemal standard. Sami na swoich budowach korzystamy z tych rozwiązań. Jednak to co napisałem wyżej jest prawdą i nasi wykonawcy muszą się jeszcze sporo nauczyć.

Pozdrawiam

e-nobi
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 97
Rejestracja: 06 wrz 2011, 14:48
Kontaktowanie:
Re: Technika maszynowa - systemy ociepleń

autor: e-nobi » 22 wrz 2011, 8:22

Nie wiem P_S_O skąd jesteś z jakich terenów, w każdym bądź razie we wschodniej Wielkopolsce technika maszynowa wypiera tradycyjną Nie wiem jak jest na domkach, ale w zamówieniach publicznych staje się to już niemal standard. Sami na swoich budowach korzystamy z tych rozwiązań. Jednak to co napisałem wyżej jest prawdą i nasi wykonawcy muszą się jeszcze sporo nauczyć.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
P_S_O
Aktywny
Aktywny
Posty: 123
Rejestracja: 15 wrz 2011, 19:29
Re: Technika maszynowa - systemy ociepleń

autor: P_S_O » 22 wrz 2011, 16:49

Z jakich urządzeń Państwo korzystają? Wagner, M-tec, Putzmeister
? Czy mógłby Pan polecić konkretny model urządzenia?
Pozdrawiam,

P_S_O

e-nobi
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 97
Rejestracja: 06 wrz 2011, 14:48
Kontaktowanie:
Re: Technika maszynowa - systemy ociepleń

autor: e-nobi » 04 paź 2011, 8:50

Niestety nie jestem wstanie nic polecić. Technikę maszynową wykonują dla nas podwykonawcy i nie wiem z jakich urządzeń oni korzystają.

DBL
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:17
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Re: Technika maszynowa - systemy ociepleń

autor: DBL » 22 paź 2011, 22:40

polecam agregat Wagner PC 430- osobiście mam na swojej elewacji tynk i klej do zatapiania siatki nakładany tą maszyną i efekt jest referencyjny:kolor tynku jest jednolity, "czysty", ziarna kwarcu (baranek 2mm) symetrycznie rozmieszczone.
Agregat przeznaczony do małych i średnich inwestycji, do dużych natomiast zasypowy PC 830.
pozdrawiam
N.S.

Awatar użytkownika
emajster
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2012, 17:03
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: Technika maszynowa - systemy ociepleń

autor: emajster » 29 sty 2012, 17:11

Witam my posiadamy agregat pg 11 bardzo fajny sprzęcik do nanoszenia tynku w sumie już położyliśmy nim ponad 10tys. metrów tynku i jedynie dysza w pistolecie wymieniona. My pracujemy na baranku z firmy baumit idzie idealnie wykonanie domku 300m/kw z zabezpieczeniem okien i podbitki we 3 to 8godz. jeszcze nie mieliśmy klienta od kiedy posiadamy agregat żeby chciał tynk naniesiony ręcznie jadą oglądają wykonaną już inna elewację i decydują się na maszynę

Snoweee
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 02 lut 2012, 14:51
Kontaktowanie:
Re: Technika maszynowa - systemy ociepleń

autor: Snoweee » 02 lut 2012, 16:16

Tak
Profesjonalna Firma budowlana oraz Firma remontowa GORĄCO. budujemy domy


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 24 gości

Gotowe projekty domów