Fibaro - najlepszy system

Rozwój technologii pozwala nam żyć łatwiej i bezpieczniej. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań, które sprawiają, że nasz dom czy mieszkanie stanie się przytulny, komfortowy, elegancki i przede wszystkim praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

normann76
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2012, 11:55
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: normann76 » 26 sty 2012, 12:12

Witam. Jestem tu nowy i chciałem sobie poczytać na forum ale komentarze pisane przez użytkownika - dendrytus powodują ogólny niesmak. Każde forum powinno być twórcze, służące pomocą, rozwiązywaniu problemów. Idiotyczne komentarze których nie chce się nawet czytać do końca, zastanawiają czy może ma Pan jakieś kompleksy, problemy, może jest Pan z jakiejś konkurencyjnej firmy, choroba psychiczna??? Nie wnikam APELUJĘ tylko żeby sobie Pan odpuścił i nie pisał żadnych komentarzy TO NIE FORUM DLA IDIOTÓW, ZBOCZEŃCÓW itp. Mam w nosie czy i jak Pan to skomentuję, nie będę więcej się na ten temat rozpisywał....

normann76
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2012, 11:55
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: normann76 » 26 sty 2012, 12:13

Witam. Jestem tu nowy i chciałem sobie poczytać na forum ale komentarze pisane przez użytkownika - dendrytus powodują ogólny niesmak. Każde forum powinno być twórcze, służące pomocą, rozwiązywaniu problemów. Idiotyczne komentarze których nie chce się nawet czytać do końca, zastanawiają czy może ma Pan jakieś kompleksy, problemy, może jest Pan z jakiejś konkurencyjnej firmy, choroba psychiczna??? Nie wnikam APELUJĘ tylko żeby sobie Pan odpuścił i nie pisał żadnych komentarzy TO NIE FORUM DLA IDIOTÓW, ZBOCZEŃCÓW itp. Mam w nosie czy i jak Pan to skomentuję, nie będę więcej się na ten temat rozpisywał....

normann76
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2012, 11:55
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: normann76 » 26 sty 2012, 12:39

Witam. Integracja z Satelem z tego co się orientuję (mogę być w błędzie) polega na podłączeniu miniaturowych modułów Z-wawe (chyba wkrótce dostępnych w handlu) do poszczególnych czujników ruchu. Są systemy oferujące bezpośrednie podłączenie do magistrali Satela, wtedy czujniki ruchu widoczne są przez inteligentny system domu i mogą być wykorzystane do sterowania oświetleniem i nie tylko. Należy zwrócić uwagę że jest to system który jest stosunkowo młody i zapewne będzie się dynamicznie rozwijał. Każdy system ma swoje wady i zalety, nic nie jest idealne. Fibario zapowiada się obiecująco. Czy jest i będzie to system przyszłości, czas pokaże. Ja życzę żeby był konkurencyjny na każdej płaszczyźnie, bardzo cieszy że jest to polska myśl techniczna ...

Pozdrawiam

Sztywniak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 21 sty 2012, 22:36
Kontaktowanie:
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: Sztywniak » 26 sty 2012, 23:34

co do integracji z Satelem to ja nie będę czekał na te nowe moduły bo nie wiem ile będą kosztowały ale na obecnych modułach Fibaro można obsłużyć po 2 wyjścia z Satela na 1 moduł i obawiam się czy ten nowy "wynalazek" nie wyjdzie drożej.
Jakie inne możliwości daje tzw "pełna integracja z Satelem" bo ja po podłączeniu modułów Fibaro do wyjść Satela widze stany czujek Satela w centrali Fibaro i mogę to wykorzystać do zapalania świateł i innych scen.
Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić mi na czym polega tzw "pełna integracja z Satelem" ???
Czujki ruchu, wstrząsowe w oknach, bariery podczerwieni moge czytać w fibaro. Czego więcej mogę oczekiwać ????


Sztywniak

dendrytus
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 490
Rejestracja: 19 mar 2011, 12:19
Lokalizacja: lisie kupy
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: dendrytus » 27 sty 2012, 6:10

normann76 pisze:Witam. Integracja z Satelem z tego co się orientuję (mogę być w błędzie) polega na podłączeniu miniaturowych modułów Z-wawe (chyba wkrótce dostępnych w handlu) do poszczególnych czujników ruchu.

A czujniki ruchu mają tyle wolnej przestrzeni w sobie, że bez problemu upchasz taki moduł. Taki moduły jako dodatek tak. Jako podstawa integracji to kompletna bzdura. Do tego naciąganie klienta na koszty.

Sztywniak pisze:co do integracji z Satelem to ja nie będę czekał na te nowe moduły bo nie wiem ile będą kosztowały ale na obecnych modułach Fibaro można obsłużyć po 2 wyjścia z Satela na 1 moduł i obawiam się czy ten nowy "wynalazek" nie wyjdzie drożej.
Jakie inne możliwości daje tzw "pełna integracja z Satelem" bo ja po podłączeniu modułów Fibaro do wyjść Satela widze stany czujek Satela w centrali Fibaro i mogę to wykorzystać do zapalania świateł i innych scen.

Cena modułu do integracji jest niższa niż podłączania iluś tam modułów.
Koszt podłączenia jednego modułu jest niższy od podłączania iluś tam modułów.
Jeden moduł dwa wyjścia satela? W ID liczba czujników oscyluje około 100 czyli 50 modułów i to tylko wejściowych.
Każdy moduł będzie pobierał prąd co przy ich ilości i okresie użytkowania, 365 dni w roku x ilość lat, dać może całkiem poważną sumkę.
Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić mi na czym polega tzw "pełna integracja z Satelem" ???
Czujki ruchu, wstrząsowe w oknach, bariery podczerwieni moge czytać w fibaro. Czego więcej mogę oczekiwać ????


Sztywniak

Np. przeglądanie historii zdarzeń czy awarii na smartfonie czy tablecie.
Brak konieczność stosowania dodatkowych modułów we/wyj jeśli będzie my chcieli sterować w drugą stronę.
Satel ma w tej chwili czujki temperatury, w jaki sposób odczytasz temperaturę przy pomocy modułu fibaro?

Ps.
normann76 pisze:Witam. Jestem tu nowy i chciałem sobie poczytać na forum ale komentarze pisane przez użytkownika - dendrytus powodują ogólny niesmak. Każde forum powinno być twórcze, służące pomocą, rozwiązywaniu problemów. Idiotyczne komentarze których nie chce się nawet czytać do końca, zastanawiają czy może ma Pan jakieś kompleksy, problemy, może jest Pan z jakiejś konkurencyjnej firmy, choroba psychiczna??? Nie wnikam APELUJĘ tylko żeby sobie Pan odpuścił i nie pisał żadnych komentarzy TO NIE FORUM DLA IDIOTÓW, ZBOCZEŃCÓW itp. Mam w nosie czy i jak Pan to skomentuję, nie będę więcej się na ten temat rozpisywał....

Jak skomentuję? A tak:
kuba102 pisze:Super lektura, przeczytałem z zapartym tchem :) bardzo się ubawiłem i okropnie mi się podoba jak widzę co potrafi szczupak zrobić z płotkami hi hi hi
Czekam na dalszy ciąg, szproty z FIBARO musicie się postarać!!!
A tak na poważnie więcej merytoryki panowi FIBAROWCY a a nie tylko w kołko że kupiliście, jesteście zadowoleni, polecacie z czystym sumieniem innym ... Jak już chcecie zachwalać swój produkt to merytorycznie
Zastanawia mnie (chyba raczej nie) poziom i kierunek wykształcenia przedstawicieli handlowych FIBARO ...
pozdrawiam

Jakiś problem z czytaniem i zrozumieniem przeczytanego tekstu kolego normann76?
Przy okazji może warto byłoby, aby nowy kolega najpierw zapoznał się jak funkcjonuje to forum, aby w przyszłości nie pojawiały się podwójne posty. Trzy posty z czego dwa to powtórka. Fajnie.
Im wyżej wzlatujemy tym mniejsi wydajemy się tym, którzy nie umieją latać
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Sztywniak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 21 sty 2012, 22:36
Kontaktowanie:
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: Sztywniak » 27 sty 2012, 18:30

dendrytus pisze:Cena modułu do integracji jest niższa niż podłączania iluś tam modułów.
Koszt podłączenia jednego modułu jest niższy od podłączania iluś tam modułów.
Jeden moduł dwa wyjścia satela? W ID liczba czujników oscyluje około 100 czyli 50 modułów i to tylko wejściowych.
Każdy moduł będzie pobierał prąd co przy ich ilości i okresie użytkowania, 365 dni w roku x ilość lat, dać może całkiem poważną sumkę.


dziękuje bardzo za odpowiedź
co prawda ja nie będę zwiększał ilości czujników Satel-a a raczej rozbudowywał się dalej o moduły Fibaro co nie zmienia faktu że przy większej ilości czujników "Satelowskich" koszt wyszedłby duży


Np. przeglądanie historii zdarzeń czy awarii na smartfonie czy tablecie.
Brak konieczność stosowania dodatkowych modułów we/wyj jeśli będzie my chcieli sterować w drugą stronę.

no tak , w przypadku takiej integracji nie musiałbym kupować Integry z modułem ethernet tylko wszystko by było w Fibaro, chociaż zastanawiam się czy to nie generowałoby niepotrzebnych obciążeń dla centralki. Jak już będę miał zainstalowaną centralkę Fibaro to zrobię przymiarkę do napisania takiej integracji po ethernecie.

Satel ma w tej chwili czujki temperatury, w jaki sposób odczytasz temperaturę przy pomocy modułu fibaro?


nie przewidywałem czujnika temperatury u siebie w domu. Do czego mógłbym go użyć bo nic mi użytecznego nie przychodzi do głowy ? ;-)
Sztywniak

dendrytus
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 490
Rejestracja: 19 mar 2011, 12:19
Lokalizacja: lisie kupy
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: dendrytus » 27 sty 2012, 19:04

Sztywniak pisze:dziękuje bardzo za odpowiedź
co prawda ja nie będę zwiększał ilości czujników Satel-a a raczej rozbudowywał się dalej o moduły Fibaro co nie zmienia faktu że przy większej ilości czujników "Satelowskich" koszt wyszedłby duży

Przy cenie 30 000 zł i pruciu ścian zastanowiłbym się nad Nexwellem. Ma zintegrowany system alarmowy. I kilka bajerów niedostępnych z poziomu fibaro.
. Jak już będę miał zainstalowaną centralkę Fibaro to zrobię przymiarkę do napisania takiej integracji po ethernecie.

To niekoniecznie może być możliwe bez dodatkowej elektroniki. Dodatkowo można podpaść pod ACTA.
nie przewidywałem czujnika temperatury u siebie w domu. Do czego mógłbym go użyć bo nic mi użytecznego nie przychodzi do głowy ? ;-)

Regulacja zaworami od ogrzewania.
Zarządzanie ogrzewaniem/klimatyzacją daje prawdziwe oszczędności. W przypadku ID do 8 %.
Im wyżej wzlatujemy tym mniejsi wydajemy się tym, którzy nie umieją latać

Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Sztywniak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 21 sty 2012, 22:36
Kontaktowanie:
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: Sztywniak » 27 sty 2012, 19:28

dendrytus pisze:Przy cenie 30 000 zł i pruciu ścian zastanowiłbym się nad Nexwellem. Ma zintegrowany system alarmowy. I kilka bajerów niedostępnych z poziomu fibaro.

niestety na zmiany już za późno ponieważ Satel wisi od miesiąca a za 1 etap Fibaro wczoraj zapłaciłem ;-) Mam nadzieje że koszt nie dojdzie do 30 tyś ewentualnie rozłożę sobie budowę ID na dłuższy czas.

To niekoniecznie może być możliwe bez dodatkowej elektroniki. Dodatkowo można podpaść pod ACTA.

z tego co się już zorientowałem da się dogadywać z Integrą po http. Co do ACTA to na szczęście to są rodzime firmy więc ekstradycja do Stanów nie będzie konieczna ;-)

Regulacja zaworami od ogrzewania.
Zarządzanie ogrzewaniem/klimatyzacją daje prawdziwe oszczędności. W przypadku ID do 8 %.

Zawory Danfosa mają swoje czujniki i na początek im zaufam. Co do klimy to muszę sprawdzić czy moją da się sterować. LG ArtCool Mirror.

dziękuje serdecznie za odpowiedzi.
Sztywniak

dendrytus
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 490
Rejestracja: 19 mar 2011, 12:19
Lokalizacja: lisie kupy
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: dendrytus » 27 sty 2012, 19:53

Sztywniak pisze:z tego co się już zorientowałem da się dogadywać z Integrą po http. Co do ACTA to na szczęście to są rodzime firmy więc ekstradycja do Stanów nie będzie konieczna ;-)

http://domiq.pl/pl/wsparcie/samouczki/32.html
Im wyżej wzlatujemy tym mniejsi wydajemy się tym, którzy nie umieją latać

Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Sztywniak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 21 sty 2012, 22:36
Kontaktowanie:
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: Sztywniak » 27 sty 2012, 20:34



dokładnie o tym myślę ;-) obsługa banalnie prosta. Teoretycznie możnaby wogóle nie używać modułów Fibaro do integracji z Satelem tylko obawiam się trochę czy jak puszczę w pętli sprawdzanie wartości czujek po sieci czy będzie odpowiedni czas reakcji. Potestuje i wrzucę tu informacje.
urodziło się od razu kilka pomysłów :
- pogoda na panel
- kursy walut, giełda na panel
- skanowanie panelem (IPAD-em) rachunków za energie (w kodzie kreskowym mają kwotę) i integracja z bankiem (to mam już zrobione).
- to samo gazownia
- najnowsze posty z tego wątku ;-)

dziękuje za link, będzie prościej
Sztywniak

Tomasz Ustaszewski
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2012, 16:22
Lokalizacja: Woj. mazowieckie
Kontaktowanie:
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: Tomasz Ustaszewski » 15 lut 2012, 16:28

Zainteresowanych produktem Fibaro zachęcam do kontaktu.Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem systemu Fibaro w woj. mazowieckim i warmińsko mazurskim.Nasza strona http://www.i-home.com.pl/
Zapraszamy do współpracy instalatorów,deweloperów,architektów,sklepy i hurtownie.
Pozdrawiam,
Tomasz Ustaszewski
Product Manager
t.ustaszewski@fibaro.com.
t.ustaszewski@i-home.com.pl.
tel. 502 743 617

ANLEO
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 01 sie 2011, 22:14
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: ANLEO » 11 mar 2012, 17:34

ładna nazwa Fibaro najlepszy system ,pytanie tylko czy prawdziwa ????? :P
anleo

komtur II
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 20 mar 2012, 19:11
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: komtur II » 20 mar 2012, 22:12

Witam, też jestem tu nowy. U mnie instalacja systemu ID najwcześniej w lipcu lub sierpniu.Brałem pod uwagę HomiQ ,potem Fibaro i XComfort ale Dendrytus na tym i na innych forach skutecznie wyleczył mnie z bezprzewodówki i stanęło w końcu na Nexwellu.Nie będzie to zbyt skomplikowana instalacja bez bajerów typu sceny itp ale będzie sterować podstawowymi funkcjami domu. Ostatnio znalazłem jeszcze jeden bezprzewodowy Vision System firmy APA z Gliwic .Mam prośbę do Denrytusa czy znalazłby czas na pobieżną ocenę tego systemu? może to jest to ( jak kiedyś Coca -Cola ).Zaznaczam, że jestem najzwyklejszym inwestorem chcącym ułatwić sobie życie i kompletnym ignorantem technicznym a Nexwell jednak kosztuje sporo więcej.

dendrytus
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 490
Rejestracja: 19 mar 2011, 12:19
Lokalizacja: lisie kupy
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: dendrytus » 22 mar 2012, 21:21

Nie wiem nic o Vision System firmy APA.
Czego trzeba się dowiedzieć.
Podstawowe informacje to jak wygląda współpraca z androidem i iOs'em, z pominięciem przeglądarek(przeglądarki są bezsensu)?
Jak daleko jest posunięta integracja z satelami?
Czy jest po kabelku, czy po prostu łączymy wyjścia centralki z wejściami systemu (słabe i jednocześnie kosztowne rozwiązanie)?
Co tak naprawdę dostaniemy za pieniądze czyli jakie moduły?
Czy mamy możliwość sterowania LED RGB?

Największą zaletą nexwella jest zintegrowany system alarmowy z pełną integracją.
Druga to sterowanie LED RGB
Bardzo ważne przy nexwellu
http://www.nexwell.eu/dokumentacja-nexo ... trolna.pdf
Zmianie uległo zalecane okablowanie.
Zawsze mnie dziwiło dlaczego nie robią instalacji na przewodzie EIB.

Należy olewać informacje o rzekomych oszczędnościach, to marketingowy spam.

PS.
Wadą nexwella jest brak aplikacji na iOs.
Wadą fibaro jest brak aplikacji na androida.
Im wyżej wzlatujemy tym mniejsi wydajemy się tym, którzy nie umieją latać

Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Teonet
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 01 lut 2012, 16:10
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: Teonet » 29 mar 2012, 14:40

Do każdego systemu alarmowego polecam dodatkowo monitoring,który moim zdaniem jest najbardziej skuteczny i znakomicie sprawdza się podczas codziennego użytku. Wtedy możemy czuć się bezpieczni,to daje efekty.


Wróć do „Dom inteligentny, dom bezpieczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów