Wierzba energetyczna

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

PiotrS
Wierzba energetyczna

autor: PiotrS » 23 kwie 2005, 18:16

Witam. Odnosnie artykulu "Wierzba w krajobrazie - nie tylko energetycznym" mam pytanie. Czy ktos ma zainstalowany, albo ma jakies doswiadczenie z takim sytemem ogrzewania. Zastanawiam sie jak to u nas wyglada z pozyskiwaniem tej wierzby i eksploatacja pieca na zrebki. Prosze o glosy wszystkich zainteresowanych tematem. Moze otworzymy rzeczowa dyskusje. Ja dopiero planuje inwestycje w dom i chce rozwazyc rozne sposoby ogrzewania. Zapraszam.

aaa

autor: aaa » 27 kwie 2005, 19:06

jakiś czas temu zainteresowałam się wierzbą, i wiem że obecnie pozyskanie tego rodzaju opału nie jest trudne, jest wiele firm zajmujących się produkcją i sprzedażą.

Gość

autor: Gość » 28 kwie 2005, 7:55

Coraz więcej firm, które produkowały do tej pory kotły na paliwo stałe (węgiel, mial) wprowadzają do swej oferty kotły na samą biomasę lub do współspalania (czyli razem węgiel i biomasę).

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 28 kwie 2005, 8:47

Trzeba jednak pamiętać o dotacjach. W związku z odchodzeniem w UE (u nas się o tym nie informuje) od "ciepła pozalicznikowego" (wprowadza się normy na emisję, a nie na izolację) cofnieto dotacje i zabroniono dotować tego typu przedsięwzięcia jak np wierzba energetyczna.

Gość

autor: Gość » 29 kwie 2005, 13:17

Ten Pan nawet na wierzbach się zna, ciekawe czy na lipie też!!!???

Kris

autor: Kris » 29 kwie 2005, 13:40

Co to znowu za spiskowa teoria dziejów? A jak Pan się odniesie do obowiązkowego udziału energii pochodzącej z biomasy w energetyce krajowej wszystkich państw członkowskich? W Polsce ten udział ma wynieść ok. 7%.... w wielu regionach Polski plantacje wierzby to jedyna szansa dla rolników. Różnicowania produkcji też się w Unii nie dotuje?

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 30 kwie 2005, 9:15

Przecież Pan doskonale wie jak się odniosę, od dawna jestem zwolennikiem zmiejszenia emisji gazów cieplarnianych (wtym i CO2) przez zmniejszenie potrzeb ciepła 4-5 razy izolacją i wentylację (40 kWh/m2 na rok) . Przecież te dotacje do wierzby właśnie cofnięto i zabroniono dotować, to co w tym złego, że to napisałem.
Przekonałem się, że w domu skutecznie izolowanym i wentylowanym takie myślenie czym taniej, skąd zdobyć, czy ceny nie pójdą w górę nie ma miejca, domownik ma spokojną głowę, zdrowy klimat i może zajmować się zarabianiem pieniędzy w pracy a relaksem i wypoczynkiem w domu.

Wacek51
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2006, 20:12

autor: Wacek51 » 24 sty 2007, 19:46

Witam , nareszcie dokończyłem sposób podawania i spalania biomasy w tym zrębkow grubych w palniku z wstepną pirolizą pod kotłem gazowycm uznane przez ICHPW Zabrze.Myślę że problem biomasy zyska na popularności w oszczędnym ogrzewaniu.
Wacek51

minijack
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 30 lip 2006, 10:10
Lokalizacja: Jasło

autor: minijack » 24 sty 2007, 20:03

T. Brzęczkowski pisze:Trzeba jednak pamiętać o dotacjach. W związku z odchodzeniem w UE (u nas się o tym nie informuje) od "ciepła pozalicznikowego" (wprowadza się normy na emisję, a nie na izolację) cofnieto dotacje i zabroniono dotować tego typu przedsięwzięcia jak np wierzba energetyczna.

a jak sobie założe licznik ciepła wyprodukowanego przez kocioł ? :D

Paweł_Małek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 993
Rejestracja: 18 kwie 2006, 22:10
Lokalizacja: Tychy
emisja co2

autor: Paweł_Małek » 25 sty 2007, 10:44

Przy spalaniu biomasy sumaryczna emisja co2 wynosi 0 poniewac to co2 co sie wytworzy przy spalaniu biomasy zostaje zasymilowane (zuzyte) przy "produkcji" mowej biomasy na nastepny sezon (to co2 krazy w obiegu zamknietym, jak by ta biomasa byla kompostowana to tez sie wydzieli taka sama ilosc co2 tylko ze energia zostanie zmarnowana), energia elektryczna pochodzi glownie z paliw kopalnych gdzie obieg co2 nie jest zamkniety i to jest wlasnie emisja.
Jesli chodzi o paliwa i enegrie "licznikowe" to wcale tu nie chodzi o ekologie tylko pod przykrywka ekologii tworzy sie mozliwosc wprowadzania kojejnych podatkow bo "licznikowe" najlatwiej opodatkowac!
Jesli kazdy bedzie mial ogrzewanie elektryczne to energetyka bedzie miec monopol i noze dowolnie dyktowac ceny a ze nie bedzie alternatywy to zlodzieje z warszaey dopier....a akcyze!
Ponadto energetyka jest uprzywilejowana wobec prawa - jak ty nie zaplacisz to oni ci wylacza ale jak (mimo ze placisz) oni wylacza jub cos pop.... z napieciem i poniesiesz szkody to oni nic ci za te szkody nie wroca!! Dopoki energetyka nie bedzie miec odpowiedzialnosci za wykonanie umowy (moj obowiazek placic za prad ale tez ich obowiazek ten prad dostarczac bez przerw i zaklucen!) to nie ma sensu sie od nich uzalezniac!


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 161 gości

Gotowe projekty domów