Odpływ z toalety do pionu

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

adrian89
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2012, 16:08
Odpływ z toalety do pionu

autor: adrian89 » 26 sty 2012, 16:20

Witam bardzo serdecznie mam kilka pytan.


Własnie sie przeprowadziłem do nowego mieszkania ( jest to kamienica stare budownictwo)

chciałbym zrobić sobie łazienke w mieszkaniu gdyż nie jest ono w nią wyposażone, problem polega na tym ze nie wiem gdzie sie podłączyć.

Mam kilka możliwości

1. W miejscu którym chciałbym zeby był sedes niestety nie ma zadnego odpływu ... za to jest po drugiej stronie sciany na korytarzu pion do odprowadzania wody o dość szerokiej średnicy . i moje pytanie brzmi czy moge podłączyć sie do tego pionu? bardziej chodzi mi o aspekt prawny czy zuzyta woda może być zmieszana z odchodzami z muszli xD


2. Druga opcja jest taka ze mieszkam na pierwszym piętrze podemną mieszka moja babcia. Na klatce są toalety . Zebym mógł podłączyć sie do kanalizacji musial bym puscic pion z mojego mieszkania przez mieszkanie mojej babci i do piwnicy podpinajac sie pod rure odprowadzajacą do studzienki . bardziej zainteresowany jestem rozwiazaniem problemu 1 xD


z góry dzieki za pomoc

Alibaba
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 765
Rejestracja: 15 lip 2008, 7:20
Re: Odpływ z toalety do pionu

autor: Alibaba » 26 sty 2012, 19:41

adrian89 pisze:czy zuzyta woda może być zmieszana z odchodzami z muszli xD


Może

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Odpływ z toalety do pionu

autor: Bolas » 26 sty 2012, 22:00

Co oznacza termin "zużyta woda" Jest to pion kanalizacyjny czy może woda deszczowa? Jeżeli jest to pion kanalizacyjny to możesz się do niego podłączyć. Jeżeli masz gdzieś bliżej ujście kanalizacyjne fi 50 możesz podłączyć sobie rozdrabniacz do toalety tyle że odgłos mielonych i przepompowywanych ścieków nie należy do najcichszych. (kliknij "pokaż obrazek")
Obrazek
Przechodziłem kiedyś budowę łazienki w starym budownictwie i z tego co wiem było sporo kłopotów ponieważ klient nie zgłosił do administratora chęci budowy łazienki/toalety w mieszkaniu co podnosiło komfort tegoż mieszkania a co znowu wymuszało wyższą opłatę za mieszkanie. Paranoja wiem ale niestety to nasza Polska. Lepiej udać się do zarządcy lub administratora nim podejmiesz się przebudowy.

adrian89
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2012, 16:08
Re: Odpływ z toalety do pionu

autor: adrian89 » 27 sty 2012, 14:50

No cóż patrząc na cene rozdrabniacza to on odpada. Na klatce do której mogłbym podłączyc kibelek jest stary zeliwny pion fi 70 ... wiec chyba raczej odpada?

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Odpływ z toalety do pionu

autor: Bolas » 27 sty 2012, 15:53

Fi 70 to on będzie po zewnątrz. Licząc osady to tam będzie góra 32prześwitu.

SGL
Re: Odpływ z toalety do pionu

autor: SGL » 27 sty 2012, 21:57

Aby zrobić łazienkę potrzebujesz zgody właściciela obiektu i projekt. Dzięki projektowi będziesz wiedzieć "gdzie?" i "jak?" podłączyć.


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

Gotowe projekty domów

cron