Woda użytkowa

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

broda53
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 27 gru 2011, 21:34
Woda użytkowa

autor: broda53 » 18 sty 2012, 18:33

Dobry wieczór

Mam pytanie, jakie zapisy regulują definicję wody dopuszczonej do użytku? W umowie mam zapis że developer "okaże wyniki badań zrealizowanych przez Sanepid, stwierdzające iż woda pochodząca z indywidualnego ujęcia jest zgodna z obowiązującymi normami i może być dopuszczona do użytku".
Pytanie jakie normy (woda z własnego ujęcia) i do jakiego użytku według powyższego zapisu? Do mycia podłogi w garażu czy do kąpieli i mycia ciała?

Uprzejmie proszę o pilne udzielenie rady/odpowiedzi.

Z serdecznymi pozdrowieniami, w oczekiwaniu na odpowiedź.
Pozdrawiam.

Alibaba
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 765
Rejestracja: 15 lip 2008, 7:20
Re: Woda użytkowa

autor: Alibaba » 18 sty 2012, 22:31


Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Woda użytkowa

autor: Bolas » 19 sty 2012, 11:06

Nie wiem czy ktoś udostępni ci Normy bo są płatne. Ale zawsze będziesz mógł wziąć próbkę z kranu i zanieść do sanepidu. Oni już sami (oczywiście za opłatą ok 400zł) wykonają takie badania na które dostaniesz odpowiedni protokół i porównasz je z tym co przyniesie ci deweloper.

broda53
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 27 gru 2011, 21:34
Re: Woda użytkowa

autor: broda53 » 20 sty 2012, 13:40

Dziękuję za udzielone odpowiedzi, aczkolwiek w dalszym ciągu nie wiem jak mam się odnieść do zapisu "może być dopuszczona do użytku"? Co to takiego, do czego według Sanepidu (chyba?) może być dopuszczona taka woda, czyli: czy np jest wystarczająca do używania jako środka do czyszczenia podłogi w garażu, czy może też taki zapis wraz z opisem na wykonanym badaniu (prawdopodobnie będzie coś w rodzaju" woda dopuszczona/nie dopuszczona do użytku) oznaczać już będzie spełnienie wystarczających norm do tego by ją używać do picia po przegotowaniu np., czy też do mycia ciała.

Serdecznie pozdrawiam
Pozdrawiam.

Alibaba
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 765
Rejestracja: 15 lip 2008, 7:20
Re: Woda użytkowa

autor: Alibaba » 20 sty 2012, 14:18

Kolego, w podanej przeze mnie ustawie mowa jest o wodzie nadającej się do spożycia. Nie spotkałem się z określeniem parametrów "wody użytkowej" . Wodą użytkową może być woda nadająca się do podlewania ogródka, mycia podłogi, mycia samochodu która nie musi odpowiadać parametrom wody do spożycia.
Dla Ciebie najważniejszym punktem w tej umowie powinno być określenie, czy ta "woda użytkowa" będzie płynęła z kranu w Twojej kuchni, czy z kranu osobnej instalacji w piwnicy.
Jeżeli z kranu w kuchni, to musi odpowiadać określonym w Ustawie parametrom.

broda53
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 27 gru 2011, 21:34
Re: Woda użytkowa

autor: broda53 » 22 sty 2012, 13:25

W porządku. Tylko ze ja mam w umowie wpisane tylko:
"okaże wyniki badań zrealizowanych przez Sanepid, stwierdzające iż woda pochodząca z indywidualnego ujęcia jest zgodna z obowiązującymi normami i może być dopuszczona do użytku".
Nic więcej. Nie jest napisane skąd będzie wypływała bezpośrednio w domu.

Serdecznie pozdrawiam.
Pozdrawiam.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Woda użytkowa

autor: Bolas » 22 sty 2012, 20:27

Renegocjuj umowę. Zażądaj by w umowie zostało wpisane:"okaże wyniki badań zrealizowanych przez Sanepid, stwierdzające iż woda pochodząca z indywidualnego ujęcia jest zgodna z obowiązującymi normami i może być dopuszczona do spożycia po uprzednim przegotowaniu"

broda53
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 27 gru 2011, 21:34
Re: Woda użytkowa

autor: broda53 » 23 sty 2012, 7:42

Chyba nie mam takiej możliwości. Transze wszystkie poszły, za dwa tyg. Akt Notarialny, czyli Developer pewnie już dawno ma mnie w...poważaniu.
Pozdrawiam.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Woda użytkowa

autor: Bolas » 23 sty 2012, 14:34

To patrzaj w ekran i płacz. Renegocjacji umowy nie wysiedzisz przed monitorem.


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów