Dlaczego drewniane lepsze?

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Gość
Dlaczego drewniane lepsze?

autor: Gość » 24 mar 2005, 10:07

Dlaczego niby drewniane okna sa lepsze od plastikowych? Czym różnią się od plastikowych oprócz tego, że mają taką niewątpliwą zaletę, że są z drewna?

Gość

autor: Gość » 25 mar 2005, 19:07

Moim zdnaiem wcale nie sa lepsze sa narazone na dzialanie wilgoci wody i temperatury a do tego polskie wykonanie byle jak ...

Gość

autor: Gość » 29 mar 2005, 8:09

Podzielam opinię wyżej. Okna drewniane nie sa lepsze, ale nie sa też gorsze. Plastikowe raczej sa troszkę trwalsze i nie trzeba malować co kilka lat. Ale to tez jest kwestia wykonania: sa okna z drewna doskonałe i kiepskie, podobnie jak z PVC. Nie zgadzam się z opinią, że polskie okna są słabe. To juz nie te czasy co kiedyś, tylko kompleksy Polakom zostały i tak z przyzwyczajenie gadają, że co nasze to złe.

coolfon

autor: coolfon » 05 kwie 2005, 16:08

Drewniane są lepsze bo bezpieczniejsze w trakcie pożaru ! Udowodniono, że w przypadku pożaru u sąsiada niżej, u nas z plastikowych szybko wypadają szyby i chata staje w ogniu raz dwa... :idea: :? i co wy na to ?

zoni-system
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 12 mar 2005, 13:34
Lokalizacja: Warszawa Piaseczno
drewniane czy PCV

autor: zoni-system » 05 kwie 2005, 20:23

Znowu dylemat.Ani okna drewniane nie są lepsze od PCV ,ani okna PCV nie są lepsze od drewnianych.Po prostu róznią sie od siebie zasadniczo,jedne są z drewna ,drugie z PCV i na tym powinno sie zakończyc dyskusję,bo każdy wie co to drewno ,a co to PCV.Z tymi wszystkimi pożarami to też mit.Akurat na nizszych kondygnacjach PCV to ratunek bo ramy szybko sie topią,pakiety szybowe wypadaja i mozna bezpiecznie sie ewakuować,w przypadku drewna jest gorzej ,dłużej sie spala.Kiedyś ,kiedy tak bardzo dokładnie sie nie zastanawiałem,nie widziałem róznice/wielkiej/pomiędzy drewnwm ,a PCV.Teraz wiem jedno,sa domy , miejsca ,gdzie drewno az sie prosi,sa miejsca ,gdzie PCV wygląda swietnie.To wszystko kwestia wyboru ,bo róznica w cenie nie jest taka powalająca,tym bardziej ,że okna to wydatek raz na całe życie.Jeżeli macie wątpliwości to chętnie pomogę podjąc decyzję ,doradzę i podziele sie sporym doświadczeniem.Ja biorąc pod uwagę ciągły brak czasu na jakiekolwiek zabiegi konserwatorskie,u siebie w domu zamontowałem swoje PCV-ki.Niedrogie ,dobre i trwałe.Ale nikomu nie odradzam drewnianych,to jest właśnie ta magia wybory.Powodzenia
zoni-system
Dobry towar za rozsądną cenę.Nie zawsze ilość zaiwestowanych pieniędzy jest wprost proporcjonalna do osiągniętych efektów.Wszyscy moi klienci zostali moimi przyjaciółmi.

Gość

autor: Gość » 06 kwie 2005, 12:43

Zoni ma w 100% rację. I jedne i drugie sa tak samo dobre - kwestia gustu.

EKO-DOM SZCZECIN
OKNA PCV I DREWNIANE KÓRE LEPSZE???

autor: EKO-DOM SZCZECIN » 05 lis 2005, 11:33

MASZYM ZDANIEM OKNA DREWNIANE I PCV (MOWIMY O MARKOWYCH PRODUKTACH)
POD WZGLĘDEM UŻYTKOWANIA SĄ PODOBNE.OKNA DREWNIANE JEDNORAMOWE NIZMIENIŁY SWOJEJ KONSTRUKCJI OD WIELU LAT NIELICZĄC WYPOSARZENIA (SZKŁO,OKUCIA,LAKIERY,ITP) LUB NOWEGO SYSTEMU GALUX FIRMY URZĘDOWSKI(REWELACYJNY) NATOMIAST OKNA PCV W OSTTNICH LATACH ZMIENIŁY SIĘ BARDZO I NIEMAJĄ NIC WSPÓLNEGO Z OKNAMI SPRZED KILKU LAT ,KTÓRE TO RZECZYWIŚCIE BYŁY SŁABE I NIEDOPRACOWANE.WALORY URZYTKOWE,STATYCZNE,TERMOIZOLACEJNE,AKUSTYCZNE,WYPOSARZENIE JEST NAPRAWDE BARDZO PODOBNE.
NATOMIAST MAJĄ CZĘSTO RÓŻNE PRZEZNACZENIE.NIEWYOBRAŻAMY SOBIE ELEGANCKICH I DROGICH OKIEN DREWNIANYCH W BUDYNKACH GOSPODARCZYCH,PRZEMYSŁOWYCH ITP. I ODWROTNIE OKIEN PCV W BUDYNKACH ZABYTKOWYCH NP.NA WAWELU LUB PRESTIŻOWEJ REZYDENCJI.
WIELE TEŻ ZALEŻY OD UŻYTKOWNIKA KTÓRY MOŻE TEŻ MIEĆ MIESZANE UCZUCIA CO DO TWOŻYWA JAKIM JEST PCV (TRÓDNO DOBRZE SIĘ CZUĆ W POMIESZCZENIU GDZIE MAMY OKNA PCV STLICZEK PCV I KRZESEŁKA PCV A NANIM KIELISZKI PCV I CIEPŁĄ WÓDKIE W BUTELCE PCV :? GRZECHEM TEŻ JEST ZAKUPIENIE OKIEN O PIĘKNYM RYSUNKU DREWNA MALOWANYCH NA BIAŁO-JEŚLI JESTEŚMY ZAINTERESOWANI OKNAMI BIAŁYMI RADZIMY WYBRAĆ PCV ZWŁASZCZA,ŻE ISTNIEJĄ SYSTEMY VEKI Z GŁOWICAMI I STOPKAMI OZDOBNYMI IDEALNIE UDAJĄCE ICH ODPOWIEDNIKI RZEŻBIONE W DREWNIE.

I JESZCZE JEDNO-OKNA PCV SYSTEMATYCZNIE TANIEJĄ A OKNA DREWNIANE Z RACJI ZASTOSOWANIA SUROWCA NATURALNEGO JAKIM JEST DREWNO DROŻEJĄ.Z PUNKTU WIDZENIA INWESTYCJI JAKĄ JEST BUDOWA DOMU WARTO WZIĄŚĆ TEN ARGUMENT POD UWAGĘ NP.OKNA PCV 5-KOMOROWE KUPIONE 2 LATA TEMU SĄ OBECNIE TAŃSZE O OKOŁO 30% A OKNA DREWNIANE ZAKUPIONE W TYM SAMYM OKRESIE ZDROŻAŁY ŚREDNIO O 15%. PONADTO OKNA DREWNIANE JAK SIĘ ZESTARZEJĄ MOŻNA PODDAĆ RENOWACJI A OKNA PCV TANIEJ JEST WYMIENIĆ PO LATACH NA NOWE.

DECYZJE O ZAKUPIE MUSIMY PODEJMOWAĆ SAMODZIELNIE W ZALEŻNOŚCI OD INDYWIDUALNUCH WYMAGAŃ CO DO PRZEZNACZENIA I WYMAGAŃ I NIESŁUCHAĆ BAJEK O WYŻSZOŚCI JEDNEGO PRODUKTU NAD DRUGIM KTORE TO OPOWIADAJĄ ROŻNE FIRMY MAJĄCE ROŻNE CELE I INTENCJE.

WIECEJ INFORMACJI NA:

WWW.EKO-DOM.SZCZECIN.PL

zoni-system
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 12 mar 2005, 13:34
Lokalizacja: Warszawa Piaseczno
Które lepsze

autor: zoni-system » 05 lis 2005, 16:45

Wszystko byłoby super gdyby nie ta ortografia,aż nie ciarki po grzbiecie przechodziły jak to czytałem.
Prawda jak zwykle leży po środku,zupełnie niepotrzebnie powstało tyle mitów,te dobre te lepsze,te gorsze od tamtych.Już sto razy pisałem,że okno to nie komputer ,okno ma konstrukcję cepa,ma sie otwierać,zamykać i być szczelne.W technice okiennej pracuję od lat i mogłem do siebie do domu przebierać w całym rynku.Wybrałem dobre sprawdzone ,za rozsądna ceną okna z profilu Aluplast na dobrych okuciach i z dobrym pakietem szybowym.10 lat gwarancji mówi samo za siebie.Drewniene ? bardzo dobry wybór i juz nie taki znowu drogi.Z tym ,że ja jestem leniwy i nie widze sie za kilka lat malującego okna.Z drugiej strony,dzisiejsze okna drewniane ,to nie to samo co kilka lat temu.Okna drewniane ,które sprzedaję,maja okapnik aluminiowy zrówno na ramie jak i na skrzydle,co przedłuża żywotnośc powłok lakierniczych co najmniej o kilka lat.
Życzę dobrych wyborów.
mailto:zoni-system@gazeta.pl
http://www.okna.polskirynek.pl/budowlany/oferta/4679
Dobry towar za rozsądną cenę.Nie zawsze ilość zaiwestowanych pieniędzy jest wprost proporcjonalna do osiągniętych efektów.Wszyscy moi klienci zostali moimi przyjaciółmi.

jar
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 07 maja 2006, 9:38
Re: Które lepsze

autor: jar » 13 maja 2006, 13:50

zoni-system pisze:10 lat gwarancji mówi samo za siebie.


10 lat to chyba bardziej chwyt marketingowy, który między bajki można włożyć, niż rzeczywistość. Pakiet szybowy - odpada, bo chyba żaden producent w Polsce nie daje więcej niż 5 lat. Uszczelki - odpada. Okucia - może tak (chyba m.in. Roto tyle daje), ale jak coś się zatrze , pęknie to też można zakwestionować (zła regulacja, brak konserwacji, oliwienia). Profil - możliwe (raczej na to że się nie rozpadnie).

1. Jeżeli okno kupujemy u jakiegoś dystrybutora, to wątpie, czy za 10 lat będzie istniał na rynku.
2. Jeżeli okno zżółknie - producent raczej nie uzna gwarancji, bo powie, że było konserwowane niewłaściwymi środkami chemicznymi.
3. Jeżeli naruszy się konstrukcja, a okno nie było zamontowane przez serwis mający autoryzację, producenta - nie uzna
4. Pozostaje jeszcze aspekt archiwizacji dowodów zakupu przez 10 lat (żeby nie zginęły) oraz chęci dochodzenia swojego po tak długim okresie.

jerzysokol
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 17 sty 2007, 10:00
Lokalizacja: zach.pom. Szczecinek
Kontaktowanie:
Produkcja drzwi sosnowych

autor: jerzysokol » 23 sty 2007, 9:11

Firma Stolarska "Sokół"
78-400 Szczecinek
Galowo 10
tel.+48 094 372 33 41
tel.kom.602 1705 17
Produkujemy drzwi sosnowe zew i wewn
-kasetonowe
-przesuwne
-ocieplane
-bramy garażowe
-elementy wykończenia
Zachęcam do obejrzenia strony firmowej
na której znajduje się wiele zdjęć i wzorów drzwi
www.sokol-galowo.com.pl


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości

Gotowe projekty domów