Ocieplenie poddasza

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Dominik123
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2012, 16:19
Ocieplenie poddasza

autor: Dominik123 » 11 sty 2012, 16:43

Witam,

przygotowuje się do ocieplenia poddasza jest to dach dwuspadzisty pełne deskowanie papa i blacha. Wybrałem wate isover z tym ze mam mały dylemat ponieważ wysokość krokwi to 10 cm odejmując dylatacje zostaje jakieś 7cm związku z tym mam pytanie czy poprzez zastosowanie uchwytów mogę "zwiększyć" wysokość krokwi bez nabijania dodatkowych dystansów...

Może których z Panów mógłby przedstawić rozwiązanie tego problemu..

Pozdrawiam
Dominik

sanders22
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 19 paź 2010, 21:12
Lokalizacja: Andrychów
Re: Ocieplenie poddasza

autor: sanders22 » 11 sty 2012, 23:14

Witam
Ja bym nadbił krokwie tak aby weszło 10 cm wełny pierwsza warstwa.Potem drugą warstwę dałbym 12 cm lub więcej.

Dominik123
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2012, 16:19
Re: Ocieplenie poddasza

autor: Dominik123 » 11 sty 2012, 23:32

Właśnie chciałem uniknąć nabijania ponieważ jest to spora połać dachu i jest to wysoki koszt....

Darek-jg
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 02 kwie 2011, 18:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Re: Ocieplenie poddasza

autor: Darek-jg » 12 sty 2012, 21:24

Zobacz sobie to -( http://www.rigips.pl/strony/biblioteka/ ... ie_rigips/ ).Inne firmy pewnie też mają odpowiednie uchwyty.
Ta "dylatacja" jest potrzebna do wentylacji i musi być otwarta zarówno na elewacji jak i w kalenicy.
Nie zapomnij o paroizolacji.
Darek-J.G.

Dominik123
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2012, 16:19
Re: Ocieplenie poddasza

autor: Dominik123 » 12 sty 2012, 22:16

Dzięki za podesłanie systemu.
Jednak chyba nie do końca się zrozumieliśmy, ponieważ powyższe zasady jak najbardziej są dla mnie oczywiste i zgodnie z tymi wytycznymi chcę postępować. Dokładnie chodzi mi o to, jeżeli zastosuje watę 10cm miedzy krokwie (po zastosowaniu przestrzeni wentylacyjnej miedzy deskami a watą). Wata będzie wystawać 3 cm ponad krokwie a wiadomo nie powinno się jej ugniatać. Chciałbym uniknąć nabicia na krokwie dystansów dlatego wymyśliłem aby zastosować uchwyty ES a następnie przestrzeń miedzy krokwiami a wystającą wata uzupełnić watą o grubości 3cm a potem wykonać drugą warstwę izolacji 15 cm...

Czy możecie ustosunkować się do mojego pomysłu?

Darek-jg
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 02 kwie 2011, 18:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Re: Ocieplenie poddasza

autor: Darek-jg » 13 sty 2012, 18:29

Tak będzie dobrze , tylko te 3 cm wełny na krokwiach to moim zdaniem zbędna zabawa-ale jak chcesz to daj.Odnośnie uchwytów to dla mnie ESy są trudne do ustawiania i poza tym będziesz mógł to zrobić dopiero jak założysz wełnę która nie będzie się miała czego trzymać , a jak dasz uchwyty grzybkowe
przybijane do boku krokwi to wełnę nabijasz na nie i zatrzaskujesz profilem.Tylko wtedy musisz uchwyty zamocować zanim się zabierasz do wełny.
Darek-J.G.

Tomek W.
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:47
Lokalizacja: Cigacice
Kontaktowanie:
Re: Ocieplenie poddasza

autor: Tomek W. » 18 sty 2012, 11:43

Witam

Weedług mnie korzystniejszym rozwiązaniem było by nabicie do czoła krokwi dodatkowych dystansów w postaci kontrłat aczkolwiek mówisz, że chciałbyś raczej tego uniknąć. Rozwiązanie pokazane przez ciebie również jest sensowne aczkolwiek wiązać się będzie z kłopotami wykonawczymi.
Przede wszystkim należałoby się zastanowić skąd weźmiesz wełnę grubości 3cm. Możesz kupić wełnę twardą takiej grubości jednakże musisz pamiętać o niemalże idealnym docięciu takiej wełny, ewentualnie możesz spróbować ścisnąć wełnę większej grubości. Ogólnie rzecz biorąc czas wykonania takiego poddasza na pewno ci się wydłuży, ale taki rodzaj docieplenia będzie spełniać swoją funkcję .
PozdrawiamTomek W.e-konsultant Rockwool


Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów