grzyb pożera mój dom

Wilgoć w domu to trudny, ale często spotykany przypadek, szczególnie w starszych budynkach. Jak się jej pozbyć? Co zrobić by mieszkać w suchym, zdrowym domu? Jakie są sposoby osuszania budynków i murów? W tym dziale znajdziesz podpowiedzi co robić, by pozbyć się wilgoci i jej skutków.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: grzyb pożera mój dom

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 10 sty 2012, 18:39

Kratka, otwór, nawiewnik... to nie wentylacja ! Jak duży jest dom?

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: grzyb pożera mój dom

autor: MTW » 13 sty 2012, 23:56

pauli675 pisze:Pomóżcie mi bo już nie wiem co mam robić:/
W wakacje wprowadziliśmy się po remoncie do naszego domu, jest to stary budynek ma ok 50 lat, ściany zostały pokryte podkladem grzybobójczym i zagipsowane, w listopadzie został ocieplony dach wełną, otynkowaliśmy dom, w momecie kiedy zaczęlismy go ogrzewać w każdym pokoju wyszedł grzyb, przeważnie na przy suficie, ale też i przy podłodze. Grzyb zaczął włazić na meble, okna, a także na ubrania. Żadne pochałniacze wilgoci typu metylan ani preparaty do psikania nie pomagają, grzyb wychodzi kilka dni po spryskaniu. Drzwi wejściowe są ciągle mokre, skrapla się na nich woda. Co mam zrobić by pozbyć się tego cholerstwa??



wezwij kominiarza niech zrobi Ci porządek z wentylacją bo na chwilę obecną nie masz żadnej
jeśli objawy nie ustaną , a tylko się zmniejszą będziemy myśleć dalej .
pozdrawiam

SGL
Re: grzyb pożera mój dom

autor: SGL » 15 sty 2012, 20:49

z ciekawości co ta zakończona na strychu "wentylacja" ma robić?

Zrobiłeś "remont" a bardziej zarżnąłeś na medał chałupę - ważne że "samodzielnie".

Byłby projekt wykonany przez odpowiednio wykształconego fachowca z odpowiednim zasobem wiedzy budowlanej nie byłoby problemu.
A teraz jest duży problem który wymaga większej wiedzy niż ta zdobyta na forach internetowych i gazetek typu murator...

Wpierw należy zrobić wizje lokalną, ustalić przyczyny powstawania wilgoci, zlikwidować przyczynę i wybudować kanały wentylacyjne (kominy) zgodnie ze sztuką budowlaną - bo teraz masz jakieś samoróby wujka władka który coś tam sobie posklejał prawdopodobnie z rur kanalizacyjnych... i nazwał dumnie "wentylacją".


ps. Tomasz_Brzeczkowski - zaraz będzie pieprzyć o konieczności zamontowania wentylacji mechanicznej, najlepiej zamówionej u niego co jest zwykłą kryptoreklamą i należy to co on pisze włożyć między baśnie braci grimm a powieściami tolkiena ;-)

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: grzyb pożera mój dom

autor: MTW » 15 sty 2012, 21:45

SGL pisze:i należy to co on pisze włożyć między baśnie braci grimm a powieściami tolkiena ;-)


troszkę więcej szacunku dla Tych Panów
hobbit mieszkał pod ziemią i problemów z grzybem nie miał

Klimateo
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 07 lip 2010, 13:09
Lokalizacja: Cała Polska
Kontaktowanie:
Re: grzyb pożera mój dom

autor: Klimateo » 16 sty 2012, 23:40

Witam,


Przyczyna: brak cyrkulacji powietrza

Usuwanie przyczyny:
-usprawnienie wentylacji grawitacyjnej
-nawiewniki higrosterowane w oknach

Usuwanie skutków:
-usunięcie grzybni i wykwitu grzyba i pleśni (należy ocenić rodzaj i głębokość)
-osuszanie ścian (w zależności od stopnia zawilgocenia, wymagany pomiar wilgotności)

Niestety prace w Pani mieszkaniu wymagają profesjonalnej obsługi.

Zapraszam do kontaktu, uzyska Pani niezbędne informacje - [Klimateo]



Pozdrawiam
Technik Klimateo :)

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: grzyb pożera mój dom

autor: MTW » 17 sty 2012, 13:28

Klimateo pisze:Witam,

......

Zapraszam do kontaktu, uzyska Pani niezbędne informacje - [Klimateo]



Pozdrawiam
Technik Klimateo :)


sorry za Off top ale
Klimateo chyba nie łapiesz jak to działa
z zarejestrowanych forumowiczów usługę miałem aż jedną natomiast wielu klientów sprawdzało moje wypowiedzi na forum celem akceptacji warunków podjęcia zlecenia :).
sprawdzani jesteśmy przed bardzo dokładnie , sprawdzani jesteśmy w trakcie i sprawdzani bardzo bardzo bardzo dokładnie jesteśmy Po wykonaniu . To nasz mocne strony bo - jesteśmy sprawdzani natomiast spam z odsyłaniem do własnej strony jak już wielu się przekonało przyczynia się tylko do bana nie mając odbicia w ilości zdobytych klientów .
czyli radź nie odsyłaj
pozdrawiam

Klimateo
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 07 lip 2010, 13:09
Lokalizacja: Cała Polska
Kontaktowanie:
Re: grzyb pożera mój dom

autor: Klimateo » 17 sty 2012, 15:37

Witam,


Ok, a więc "czary mary" nikt nie widzi adresu www. Jeśli będzie Pani chciała uzyskać niezbędne informacje to jesteśmy w popularnej wyszukiwarce :).

"MTW" tak może być ?. :)



Pozdrawia
Technik Klimateo :)

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: grzyb pożera mój dom

autor: MTW » 17 sty 2012, 16:00

może do ideału jeszcze troszkę brakuje , ale postęp jest znaczny
pozdrawiam

Klimateo
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 07 lip 2010, 13:09
Lokalizacja: Cała Polska
Kontaktowanie:
Re: grzyb pożera mój dom

autor: Klimateo » 17 sty 2012, 17:55

Witam,


He He ok.



Pozdrawiam
Technik Klimateo :)

Klimateo
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 07 lip 2010, 13:09
Lokalizacja: Cała Polska
Kontaktowanie:
Re: grzyb pożera mój dom

autor: Klimateo » 18 sty 2012, 0:07

MTW pisze:sorry za Off top ale
Klimateo chyba nie łapiesz jak to działa
z zarejestrowanych forumowiczów usługę miałem aż jedną natomiast wielu klientów sprawdzało moje wypowiedzi na forum celem akceptacji warunków podjęcia zlecenia :).
sprawdzani jesteśmy przed bardzo dokładnie , sprawdzani jesteśmy w trakcie i sprawdzani bardzo bardzo bardzo dokładnie jesteśmy Po wykonaniu . To nasz mocne strony bo - jesteśmy sprawdzani
pozdrawiam


Teraz ja przepraszam za off top'a ale mówisz tu o naszych firmach czy wyłącznie o swojej poniewaz nie wiem jak mam to interpretowac ?.



Pozdrawiam
Technik Klimateo :)

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: grzyb pożera mój dom

autor: MTW » 18 sty 2012, 7:23

piszę ogólnie o firmach zajmujących się tematem wody - niechcianej - bo nie jesteśmy jedyni :).
wykonane inwestycje i otrzymane referencje czy to pisemne czy też ustne z możliwością podania nr. klienta kolejnemu klientowi .


Wróć do „Osuszanie budynków - wilgoć i grzyb na ścianach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów