Zawór zwrotny kto powinien założyć

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

domek1
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 lis 2011, 16:46
Zawór zwrotny kto powinien założyć

autor: domek1 » 15 lis 2011, 17:01

W tym roku zalało mi piwnicę samymi ściekami. Powstał zator niedaleko naszego budynku, (ale na trasie należącej do gminy)a ponieważ jesteśmy drugim domem zaraz za przepompownią, a nasza studzienka jest najniżej wszystko wpłynęło nam do piwnicy(dosłownie fontanna z WC) ścieki zostały wpompowane można powiedzieć. Gmina uważa, że powinniśmy mieć zawór zwrotny, ale my dowiedzieliśmy się o jego istnieniu dopiero po szkodzie. Nad całym projektem kanalizacji czuwała Gmina, jest ona również jej właścicielem od pierwszej studzienki, która znajduje się na naszej posesji, my wpłaciliśmy tylko części pieniędzy za studzienkę. Teraz powstaje pytanie kto powinien założyć ten zawór, ja się na kanalizacji nie znam czy mogłam przewidzieć coś takiego. ? Proszę o pomoc
domek1

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Zawór zwrotny kto powinien założyć

autor: Interno » 15 lis 2011, 23:08

Ludzie reprezentujący Gminę widocznie też nie widzieli takiej potrzeby.
Teraz będzie ciężko cokolwiek wyegzekwować.
Zawór zwrotny w gestii właściciela budynku.

domek1
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 lis 2011, 16:46
Re: Zawór zwrotny kto powinien założyć

autor: domek1 » 16 lis 2011, 12:33

wyciągnęłam plany kanalizacyjne z gminy, które dopiero pierwszy raz widziałam na oczy, tam są warunki techniczne wydane przez MPWIK, że przy skanalizowaniu piwnicy powinien być zawór zwrotny, jeżeli tak to powinnam być o tym poinformowana. Gmina jest właścicielem kanalizacji, która powstała 10 lat temu. Skanalizowaną piwnicę miałam od początku, więc projektant, który był na miejscu i ustalał przykanalik powinien wiedzieć, że mam skanalizowaną piwnicę, ewentualnie nie odebrać przykanalika, jeżeli był źle zrobiony( nie miał zaworu) Nie wiem czy w ogóle to ktoś odbierał, bo nie dostałam takich dokumentów z Gminy.
domek1

Wavin Metalplast-Buk
Aktywny
Aktywny
Posty: 179
Rejestracja: 15 sty 2009, 13:51
Lokalizacja: Buk
Kontaktowanie:
Re: Zawór zwrotny kto powinien założyć

autor: Wavin Metalplast-Buk » 12 sty 2012, 9:37

Założenie zaworu zwrotnego na przyłączu kanalizacyjnym położonym poniżej poziomu zalewania powinien, zgodnie z przytoczonymi wytycznymi MPWiK, przewidzieć projekt przyłącza.
Następnie wykonawca powinien zgodnie z projektem zamontować przewidziany zawór zwrotny. Zalecałabym więc przede wszystkim sprawdzenie zapisów w projekcie przyłącza.
W razie dodatkowych wyjaśnień proszę o kontakt z centralą firmy Wavin.


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości

Gotowe projekty domów